FANSHOP

Bez bodů ze Slovácka

15. 12. 2018 | Redakce

Bez bodů ze Slovácka

V 19. kole se Dukla utkala v Uherském Hradišti se Slováckem. Po špatném výkonu zejména v prvním poločase jsme utrpěli porážku 0:1 a zůstáváme na posledním místě ligy.19. kolo, sobota 15. 12. 2018, 15:00 | Zápas ON-LINE
Slovácko Slovácko
1:0
(1:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Slovácko: Trmal – Šimko, S. Hofmann, J. Krejčí, Divíšek – Janošek (78. Hellebrand), V. Daníček (C) – Navrátil, Havlík, Kalabiška (86. Mich. Kadlec) – Zajíc (64. Kuchta).
Dukla Praha: Rada - Ostojič, Raspopovič, Ďurica, Souček - Miloševič (C), Bezpalec, Breda (46. Krunert), Bilovský (46. Kott) - Podaný, Brandner.
Branka: 13. Zajíc.
ŽK: 29. Navrátil, 45. Šimko, 48. Kalabiška – 85. Bezpalec, 90. Ďurica.
Rozhodčí: P. Franěk – M. Fišer, K. Ondřej.
Diváci: 3112

Komentář

Domácí hráli aktivně od prvních minut. Zajíc nahrál prudký míč do pokutového pásma, pro nepřipraveného Havlíka bylo ale zpracování těžké a balón tečoval pouze za bránu. O další centr do pásma se v 6. minutě pokusil Janošek, obrana Dukly na poslední chvíli zareagovala a zabránila tak prvnímu rychlému gólu. Ve 13. minutě se už ale podařilo Slovácku dostat do vedení. Když se Radou vyražený míč dostal k Divíškovi, ten si u pravé tyče našel Tomáše Zajíce, který už balón hlavou do bránou pouze dorazil a bylo to 1:0. Po obdrženém gólu zaznamenala Dukla krátkou světlou chvíli, když se v 16. minutě usadila u brány Slovácka. Nebezpečnou střelu předvedl David Breda, Trmal si připsal první zákrok. Poté už se ale vše vrátilo do stejných kolejí jako na začátku utkání a domácí dominovali. Ve 25. minutě si našel Janošek při autovém vhazování Navrátila, který nakopl lehký centr opět na připraveného Zajíce, ještě před přijetím míč ale zasáhl Raspopovič a celou situaci uklidnil. Divíšek poté překazil nahrávku dvou našich hráčů na půli a vydal se přes rozhozenou obranu až k Radovi. Obstřelení mu ale nevyšlo díky pohotovému zákroku našeho brankáře. Další střelu si připravil Zajíc, když si jednoduše obešel Raspopoviče a z levého rohu pokutového území vystřelil, míč ale pouze minul pravou tyč. Kombinace Navrátila a Zajíce byla hlavním motorem celého prvního poločasu, stejně tomu bylo i minutu před koncem. Po centru z levé strany prodloužil Zajíc míč na Navrátila, který mohl zakončit do prázdné brány, ale trefil pouze bránícího hráče Dukly. První poločas skončil jednobrankovým vedením, herně ale Slovácko dominovalo o několik tříd.

Hned v 50. minutě měli hosté šanci k vyrovnání, když Havlík šel do kličky místo rychlého odkopnutí a míč v souboji vyhrál Brandner, který ho posunul k brankové čáře na Miloševiče, ten jen těsně minul bránu. V 59. minutě se Havlíkovi málem podařilo vstřelit gól, když ze vzdálenosti 3 metrů před pokutovým územím vystřelil, jeho míč ale ještě před bránou tečoval jeho spoluhráč Daníček, který jej poslal nad bránu. Do druhého poločasu vystřídal Krunert, který se nenápadně dostal za obranu Slovácka, kde přijal dlouhý centr, ještě před jeho střelou ho připravil o míč brankář Trmal. I přes vedení Slovácka byla Radova brána nedobytná. V 72. minutě se pokoušel zakončit Šimko, který trefil pouze padajícího obránce před bránou. Dorážku si připravil z velké blízkosti Kuchta, který ale střílel těsně vedle pravé tyče. Krunert se pokusil v 77. minutě kombinací s Kottem obehrát vysunutého Trmala. Pro Kottovu přesnou střelu se ale stihl vrátit a chytit ji. Přes mnoho pokusů se domácím nedařilo dostat na delší dobu do útoku, ani Dukla ale nezahrozila. Utkání 19. kola jsme prohráli 0:1 a po podzimní části končíme na posledním místě tabulky.

Ohlasy trenérů

Roman Skuhravý: „Zasloužená prohra. Celý zápas krom jedné situace jsme si nevypracovali brankovou příležitost. To, co jsme předvedli v prvním poločase, nemělo nic moc společného s ligovým fotbalem, druhý poločas se zařazením dvou mladých hráčů hra opticky vyrovnala, ale dlouhodobě se potýkáme s tím, že jsme impotentní ve finální fázi, a bez vstřeleného gólu se nedá uspět. V téhle chvíli je pro nás nejdůležitější od toho odstoupit a učinit takové kroky, abychom na jaře byli konkurenceschopní. Musí se změnit charakter týmu. Máme šikovné hráče, ale dohromady netvoříme tým. Zarputilost a válečnické srdce je to, co nám chybí.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu