PORTRÉTY Z JULISKYŠtěpán Krunert

Béčko žen se s Libušínem rozešlo smírně

10. 8. 2015 | Redakce

Béčko žen se s Libušínem rozešlo smírně

K prvnímu přípravnému utkání se vydaly hráčky ženského B-týmu do Libušína. Se soupeřem, který hraje jinou divizní skupinu, se béčko potkává celkem pravidelně. Po remíze 2:2 však nikdo nepřidal další výhru do své bilance a obě družstva se rozešla smírně.

PU, sobota 8. 8. 2015, 10:00, Libušín
Baník Libušín Baník Libušín

Dukla Praha: Dolejšová – Praská, Pavelková, Linhová, Cichrová, Moravcová, Buttová, Šofrová, Šedivá, Hřebíková, Košatková, Kocková, Lupačová, Macháčková, Černá, Pašková
Branky: 15.Slámová (pen.), 61.Slámová (pen.) - 1.Černá, 21.Pašková
Rozhodčí: Semerád

Do zápasu, kromě hráček béčka, nastoupily také tři hráčky z WU19 a brankářka A-týmu. Týmu však chyběly jejich opory, a tak byl alespoň prostor pro zkoušení nových, ale i stávajících hráček. Hned úvod utkání nabídl první velkou šanci, jenž byla proměněna. S dlouhým míčem od Dolejšové si neporadily stoperky Libušína a Černá po samostatném úniku otevřela skóre zápasu. V dalších minutách utkání bylo béčko aktivnější, ale žádnou další vyloženou příležitost si nevypracovalo. V 16. minutě však přišla první penaltová příležitost domácích. Po faulu Dolejšové na útočnici srovnal Libušín z penalty na 1:1. Netrvalo dlouho a Dukla B šla opět do vedení. Akce na trase Lupačová – Černá ještě brankou neskončila, ale dorážející Pašková už zvyšovala na 2:1. Poté přišel menší útlum ze strany hostí a domácím se dařilo najít skulinky v obraně soupeře. Využít toho však nedokázaly.

I ve druhém poločase byl Libušín častěji na míči, avšak tempo pomalu ustupovalo. Velmi horké počasí se podepsalo na výkonech obou týmů, takže po hodině hry už hráčky spíše doufaly v konec. Podle toho již vypadal zbytek utkání a zejména z naší strany se objevila větší pasivita. V 61. minutě rozhodčí písknul další penaltu, s níž si Dolejšová poradila, ale na následnou dorážku už nemohla dosáhnout. Do konce zápasu už se nic výjimečného nekonalo. Domácí brankářka jednou vychytala Černou v samostatném úniku, naopak Lenka Dolejšová nás ještě dvakrát podržela. Z Libušína si tak vezeme výsledek 2:2.