30. kolo, B-tým 2022/2023 - ČFL skupina A

FK Dukla Praha B

Hrabačka – Nyanko (88. Čížek), Kabantsov, Toure, Šulc – Soumah, Ainca (79. Ptáček), Krlička (K) – Panic (46. Schimmer), Doleček, Václavík (65. Zázrivec)

Gothard –Ulman, Kocman, Krenciv (K), Fojt – Nikl (73. Břeh), Bačinský, Zapletal A. (90. Hübl), – Novotný (66. Magdi), Mikeš, Mládek

• Branky: Krlička (61. min.), Šulc (67. min.) - 2 Zapletal (9. a 88. min.), Krenciv (66. min. p.k.), Mikeš (76.min.) ŽK: Doleček (54. min.) - Ulman (42. min.), ČK: , Rozhodčí: Dubrava - Švagr, Ježek
V třicátém kole ČFL, sk. A zajížděla rezerva B-týmu Dukly na hřiště sestupujícího Baníku Sokolov. V podzimní části, v patnáctém kole, béčko Dukly na domácím hřišti prohrálo se Sokolovem 0:1, když po bezbrankovém poločase sokolovští rozhodli zápas po hodině hry, vedení udrželi a odvezli si tak ze Satalic cenné tři body. V minulém víkendu Sokolov prohrál 5:0 na hřišti vítěze skupiny A ČFL v Domažlicích. Rezerva Dukly v minulém kole porazila na domácím hřišti po dobrém výkonu rezervu Viktorie Plzeň 2:1. Rezervní tým Dukly v tomto zápase posílili z družstva dorostu Dukly v brance L. Gothard, v obraně A. Kocman, v záloze Ch. Bačinský, O. Břeh a H. Hübl a v útoku F. Mikeš a A. Magdi. Navíc na lavičce kryl záda L. Gothardovi F. Vácha. Za zkušenější domácí (věkový průměr 22,3 let, proti 19,6 věkovému průměru Dukly) nastoupila šestice cizinců, z toho čtveřice technicky dobře vybavených hráčů černé pleti a další dva cizinci. Jako trenér vedl tým zkušený a známý trenér M. Pulpit. V zápase, v němž domácí vycházeli v prvním poločase z rozestavení 4 – 3 - 3, šli jako první do vedení mladíci z Dukly již v 9. minutě brankou s chutí hrajícím A. Zapletala. Přestože si domácí vytvořili v průběhu prvního poločasu dostatek gólových šancí, do kabin se šlo za jednogólového vedení Dukly. Do druhého poločasu domácí vystřídali útočníka Panice teprve sedmnáctiletým nadějným Schimmerem. Hra domácích v útoku se více rozhýbala a po zaváhání v rozehrávce Dukly uprostřed pole domácí tým přeci jenom jednu z řady svých gólových příležitostí proměnil. Trenér Dukly A. Majer zareagoval vystřídáním J. Novotného A. Magdi a po průniku F. Ulmana z pravé strany do pokutového území a faulu domácího stopera Toureho, zahrávala pokutový kop, který kapitán N. Krenciv v 66. min. jistě proměnil, 1:2. Odpovědí domácích bylo vzápětí vyrovnání levým obráncem Šulcem po zaváhání v obranné činnosti Dukly. Po dalším střídání Dukly v 73. min., kdy na hřiště přišel čerstvý O. Břeh v 76. minutě, po centru z pravého křídla se prosadil přes bránící hráče domácích mladíček F. Mikeš na hrotu útoku, 2:3 a v samém závěru utkání pak pečetil výhru Dukly A. Zapletal po centrovaném míči z levé strany, 2:4. Dukla se ziskem 38 bodů v konečné tabulce ČFL, sk. A obsadila deváté místo s vyrovnaným skóre 49:49.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„Tak my jsme dnes přijeli v hodně pozměněné sestavě, někteří hráči dostali volno, i vzhledem k tomu, jak se bude vyvíjet jejich další fotbalový vývoj, takže nastoupilo hodně kluků z dorostu nebo kluci, kteří toho odehráli míň. Myslím, že jsme hráli s velice kvalitním soupeřem, který sice sestupuje ze soutěže ale rozhodně nemám pocit, že by to byl nejhorší tým soutěže. Myslím si, že některé zápasy jsme nehráli proti tak silným týmům jako jsme hráli dnes. Přestože jsme měli nějaké problémy do defenzivy, tak jsem rád, že kluci v tom druhém poločase se vyrovnali takovým divokým skóre a samozřejmě pro ty mladé hráče, kteří dnes nastoupili, třeba i poprvé v České fotbalové lize, tak je to krásné povzbuzení do další sezóny.“