Ani trvalý tlak s rivalem z pražských Jinonic tři body nepřinesl

2. 5. 2023 | ing. Jiří Uldrich

Ani trvalý tlak s rivalem z pražských Jinonic tři body nepřinesl

Ve čtyřiadvacátém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím travnatém hřišti v Přední Kopanině hosty z pražských Jinonic, tým FK Motorlet Praha. V podzimní části, v devátém kole, béčko Dukly na hřišti v Jinonicích remizovalo 2:2, když jsme dotahovali vedení domácích jednou brankou vlastní Motorletu a brankou M. Douděry. O minulém víkendu FK Motorlet prohrál na domácím hřišti s lídrem skupiny A ČFL, Jiskrou Domažlice 0:2. Rezerva Dukly v minulém kole také vyšla bodově naprázdno, když prohrála na hřišti B-týmu Bohemians Praha 1905 2:3. Rezervní tým Dukly v tomto zápase posílili z A-mužstva Dukly v brance J. Šťovíček, v obraně F. Matoušek, v záloze J. Uhlíř a v útoku M. Douděra, L. Buchvaldek a J. Hodek. V zápase, v němž hosté vycházeli z rozestavení 4 – 3 - 1 – 2, Dukla získávala postupně převahu v poli a hosté spoléhajíc na propracovaný obranný systém, se pokoušeli o rušové protiútoky a o využití standardních situací k ohrožení branky Dukly. Za hosty nastoupil na postu staženého středního útočníka známý ligista M. Stoch, a na lavičce jako asistent trenéra bývalý hráč Dukly Praha Zd. Mikuš. Zápas se odehrával podle očekávaných not, když na sebe narazila mužstva, která se navzájem dobře znají. Dukla držela více míč, hosté bránili v kompaktním obranném valu a pokoušeli se o rychlé brejky především přes rychlého levého křídelního útočníka Šulce. Záložní řada Dukly toho mnoho M. Stochovi nedovolila, a tak ten „hrozil“ pouze z rohových kopů. O jediný vzruch v první půli se postaral v 19. minutě M. Douděra, jehož střela z levé spojky z 11 metrů byla navíc mírně zblokována bránícím protihráčem a tak tuto střelu hostující brankář Kotek kryl. S nástupem do druhého poločasu si Dukla rychlejší, účinnou kombinací vytvořila stupňující se tlak, nepouštěla hosty po dlouhé časové úseky na svoji polovinu hřiště, a dostavily se i brankové příležitosti. Hned ve 46. minutě nastřelil břevno hostující branky L. Buchvaldek střelou ze střední vzdálenosti, a o minutu později další dobrá příležitost Dukly skončila střelou vedle hostující branky. V 61. min. se dostal do brankové příležitosti J. Hodek, jehož křížná střela z levé spojky z 9 metrů skončila podél branky hostí 2 m vedle, v 67. min. po trestném kopu L. Buchvaldka z pravé spojky ze 30 metrů zakončoval hlavou F. Matoušek ze 7 metrů 1,5 m vedle a když potom ani dobré příležitosti M. Douděry ani O. Jelínka neskončily v síti hostujícího brankáře a únik hostujícího Waltera po přihrávce Koláře v pravé spojce zastavili na hranici pokutového území brankář J. Šťovíček ve spolupráci s kapitánem N. Krencivem, skončil zápas bez branek, 0:0. Dukla se ziskem 28 bodů v průběžné tabulce ČFL, sk. A zůstala s dvoubodovým odstupem za svým soupeřem FK Motorlet a v tabulce zaujímá průběžné osmé místo.24. kolo, neděle 30. 4. 2023, 10:15, FC Přední Kopanina
Dukla Praha B Dukla Praha B
0:0
MotorletMotorlet

Dukla Praha B:

Šťovíček –Matoušek, Čížek, Krenciv (K), Fojt – Hudec, Uhlíř, Lehký – Buchvaldek (87. Mládek), Hodek (77. Jelínek), Douděra (91. Ulman)

Motorlet:

Kotek – Čepelák (K) (89. Kučerka), Filip, Kodr, Gilian – Kolář, Rataj, Frizoni (46. Nátr) – Stoch (89. Pokorný) – Walter (84. Hrabina), Šulc

Branky: , ŽK: , ČK: , Rozhodčí: Melničuk - Černý, Jati .

Komentář

V úvodní dvacetiminutovce obě mužstva hrála zezadu na jistotu, jako první získala výhodu rohového kopu Dukla, ale bez výraznějšího efektu. Hosté odpověděli dvěma rohovými kopy, které zahrával technicky dobře vybavený M. Stoch, ale i obrana Dukly pracovala v obranné fázi bezchybně. První náznak brankové příležitosti si vypracovala Dukly v 19. minutě, když s míčem z levého křídla prošel do prostoru levé spojky ve velkém vápně M. Douděra a jeho střelu z 11 metrů stačil ještě ztečovat bránící záložník Frizoni a pak již ne tak prudký míč brankář Motorletu kryl. Po té již měli útočníci obou týmů vychýlenou mušku a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu 0:0.

Do druhého poločasu hosté vystřídali na postu levého záložníka Frizoniho za Nátra.

Dukla zvýšila tlak, zrychlila kombinaci a nepouštěla hosty na svoji polovinu hřiště. Hned ve 46. min. nastřelil L. Buchvaldek střelou z 23 m břevno branky hostí a o minutu později skončila střela Dukly z dobré pozice vedle. Hosté odpověděli střelou pravého křídelního útočníka Waltera z 27 metrů čtyři metry vedle a stejně se vedlo i F. Lehkému ve 49. minutě při střele z 20 metrů. Další střelecký pokus, přízemní střelu, F. Lehkého v 57. minutě z 20 metrů, po přihrávce J. Hudce, brankář hostí kryl.

V 61. min. si Dukla vytvořila ještě nadějnější pozici, když J. Hodek dostal přihrávku od M. Douděry do prostoru levé spojky a jeho pohotová křížná střela z 8 metrů skončila podél branky hostů. V 66. min. po trestném kopu L. Buchvaldka z 30 m z pravé spojky, hlavičkoval na bližší tyči F. Matoušek 2 m vedle.

V 73. min. si také hosté vypracovali brankovou příležitost, to, když získali míč při atakování rozehrávky Dukly na půli hřiště, a kombinací po levé straně a přihrávce od pravého záložníka Koláře na nabíhajícího pravého křídelního útočníka Waltera, jehož zbrzdil včasným vyběhnutím na hranici pokutového území brankář J. Šťovíček a spolu se stoperem N. Krencivem pak míč „uklidili“ do zámezí.

Dukla pak pokračovala v tlaku a v 79. minutě po kombinaci mezi O. Jelínkem, L. Buchvaldkem a M. Douděrou se dostal do dobré pozice M. Douděra, ale ani jeho střelecký pokus nebyl úspěšný.

Když potom po přihrávce F. Lehkého si připravil dobrou pozici k zakončení O. Jelínek a jeho „utaženou“ ostrou přízemní střelu z 16 metrů spoza bránícího hráče Motorletu mířící k levé tyči, stačil brankář hostí vyrazit na rohový kop, skončil pak po sérii střídání obou trenérů zápas nerozhodně 0:0. 

Ohlasy trenérů

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„Tak my jsme dnes měli celý zápas územní převahu, bohužel se nám to nepodařilo zúročit v nějakou vstřelenou branku, myslím si, že na vyložené šance v zápase to bylo tak 3:1 pro nás. Motorlet tam měl ve druhé půli jeden náznak, který jsme na poslední chvíli ubránili, bohužel se nám dneska gól vstřelit nepodařilo. Na druhou stranu těžko klukům něco vytýkat za úsilí, které do zápasu vložili. Bod je pro nás také cenný a půjdeme s pokorou do dalšího zápasu.“ 

 


Fotogalerie


Partneři klubu