24. kolo, B-tým 2022/2023 - ČFL skupina A

FK Motorlet Praha

Šťovíček –Matoušek, Čížek, Krenciv (K), Fojt – Hudec, Uhlíř, Lehký – Buchvaldek (87. Mládek), Hodek (77. Jelínek), Douděra (91. Ulman)

Kotek – Čepelák (K) (89. Kučerka), Filip, Kodr, Gilian – Kolář, Rataj, Frizoni (46. Nátr) – Stoch (89. Pokorný) – Walter (84. Hrabina), Šulc

• Branky: , ŽK: , ČK: , Rozhodčí: Melničuk - Černý, Jati .
Ve čtyřiadvacátém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím travnatém hřišti v Přední Kopanině hosty z pražských Jinonic, tým FK Motorlet Praha. V podzimní části, v devátém kole, béčko Dukly na hřišti v Jinonicích remizovalo 2:2, když jsme dotahovali vedení domácích jednou brankou vlastní Motorletu a brankou M. Douděry. O minulém víkendu FK Motorlet prohrál na domácím hřišti s lídrem skupiny A ČFL, Jiskrou Domažlice 0:2. Rezerva Dukly v minulém kole také vyšla bodově naprázdno, když prohrála na hřišti B-týmu Bohemians Praha 1905 2:3. Rezervní tým Dukly v tomto zápase posílili z A-mužstva Dukly v brance J. Šťovíček, v obraně F. Matoušek, v záloze J. Uhlíř a v útoku M. Douděra, L. Buchvaldek a J. Hodek. V zápase, v němž hosté vycházeli z rozestavení 4 – 3 - 1 – 2, Dukla získávala postupně převahu v poli a hosté spoléhajíc na propracovaný obranný systém, se pokoušeli o rušové protiútoky a o využití standardních situací k ohrožení branky Dukly. Za hosty nastoupil na postu staženého středního útočníka známý ligista M. Stoch, a na lavičce jako asistent trenéra bývalý hráč Dukly Praha Zd. Mikuš. Zápas se odehrával podle očekávaných not, když na sebe narazila mužstva, která se navzájem dobře znají. Dukla držela více míč, hosté bránili v kompaktním obranném valu a pokoušeli se o rychlé brejky především přes rychlého levého křídelního útočníka Šulce. Záložní řada Dukly toho mnoho M. Stochovi nedovolila, a tak ten „hrozil“ pouze z rohových kopů. O jediný vzruch v první půli se postaral v 19. minutě M. Douděra, jehož střela z levé spojky z 11 metrů byla navíc mírně zblokována bránícím protihráčem a tak tuto střelu hostující brankář Kotek kryl. S nástupem do druhého poločasu si Dukla rychlejší, účinnou kombinací vytvořila stupňující se tlak, nepouštěla hosty po dlouhé časové úseky na svoji polovinu hřiště, a dostavily se i brankové příležitosti. Hned ve 46. minutě nastřelil břevno hostující branky L. Buchvaldek střelou ze střední vzdálenosti, a o minutu později další dobrá příležitost Dukly skončila střelou vedle hostující branky. V 61. min. se dostal do brankové příležitosti J. Hodek, jehož křížná střela z levé spojky z 9 metrů skončila podél branky hostí 2 m vedle, v 67. min. po trestném kopu L. Buchvaldka z pravé spojky ze 30 metrů zakončoval hlavou F. Matoušek ze 7 metrů 1,5 m vedle a když potom ani dobré příležitosti M. Douděry ani O. Jelínka neskončily v síti hostujícího brankáře a únik hostujícího Waltera po přihrávce Koláře v pravé spojce zastavili na hranici pokutového území brankář J. Šťovíček ve spolupráci s kapitánem N. Krencivem, skončil zápas bez branek, 0:0. Dukla se ziskem 28 bodů v průběžné tabulce ČFL, sk. A zůstala s dvoubodovým odstupem za svým soupeřem FK Motorlet a v tabulce zaujímá průběžné osmé místo.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„Tak my jsme dnes měli celý zápas územní převahu, bohužel se nám to nepodařilo zúročit v nějakou vstřelenou branku, myslím si, že na vyložené šance v zápase to bylo tak 3:1 pro nás. Motorlet tam měl ve druhé půli jeden náznak, který jsme na poslední chvíli ubránili, bohužel se nám dneska gól vstřelit nepodařilo. Na druhou stranu těžko klukům něco vytýkat za úsilí, které do zápasu vložili. Bod je pro nás také cenný a půjdeme s pokorou do dalšího zápasu.“