21. kolo, B-tým 2022/2023 - ČFL skupina A

Bleha – Hradecký, Vohrna, Chocholoušek (K), Rádl – Rossmann (73. Bodnaruk), Suchý (81. Řezáč), Brabec (46. Havel), Zeman - Černý, Arzberger (46. Popovič)

Šťovíček – Ulman (88. Helík), Čížek, Fojt, Mládek – Hudec, Krenciv (K), Nikl (86. Zapletal) – Douděra (90. Mikeš), Jelínek (90. Bačinský), Lehký

• Branky: 47.Rossmann - 12. Jelínek, 15. Douděra, 45. Jelínek, 85. Lehký ŽK: 44. Lehký ČK: Rozhodčí: Rejžek - Toucha, Matyš
V jedenadvacátém kole ČFL, sk. A zavítala rezerva B-týmu Dukly na hřiště největšího města v okresu Plzeň-jih, do Přeštic, kde na útulném stadionku se utkala s týmem FK ROBSTAV Přeštice. V podzimní části, v šestém kole béčko Dukly na domácím hřišti v Přední Kopanině s týmem Přeštic remizovalo 3:3, když po hodině prohrávalo již 0:3, ale brankami J. Hrubeše (2) a J. Hodka stav vyrovnalo. Rezervní tým Dukly v minulém kole musel z důvodu nezpůsobilé hrací plochy přesunout utkání se Zbuzany na 19. dubna, a má tak odehráno o jednou utkání méně, tým Přeštic v minulém kole remizoval na hřišti Domažlic 1:1. Po odehrání tohoto zápasu tak oba celky mají shodně 23 bodů na 13. a 14. místě tabulky. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu Dukly k udržení zápasové praxe v brance J. Šťovíčka a v útoku M. Douděru. Navíc jsme v zápase využili doplnění z na jaře úspěšného dorostu. Dukla předvedla rychlý, kombinační fotbal, domácí spíše vyčkávali a vyráželi ze zajištěné obrany, a teprve po přestávce, po snížení na 1:3, zatlačili na dvacet minut mladé dukláky na jejich polovinu. V zápase, na mokrém, dobře připraveném trávníků a ve druhém poločase, i za deště, Dukla v první půli kontrolovala plně hru, vypracovala si i více brankových příležitostí, a vstřelila tři pěkné branky. Hned po přestávce, kdy domácí trenér vystřídal dva hráče, přeštičtí „Robstaváci“ zvýšili pohyb a agresivitu a po vstřelené brance ve druhé minutě druhého poločasu zatlačili Duklu na její půlku. Ale obranná řada Dukly v čele s brankářem J. Šťovíčkem centrované míče pokryla a bezpečně odvracela. Po dvacetiminutovém náporu domácích ve druhé půli Dukla vyrovnala hru a opat převzala iniciativu a vypracovávala si i další brankové příležitosti, z nichž nakonec proměnila jednu pět minut před koncem a zápas pak již dospěl k jasnému výsledku. Rezerva Dukly si tak přivezla první vítězství z cizího hřiště Do zápasu vstoupila lépe Dukla, i když první dvě střely se střední vzdálenosti z kopaček J. Hudce a F. Lehkého skončily vedle domácí branky, již ve 12. minutě bylo v táboře Dukly veselo, to, když „výpomoc“ z dorostu, O. Jelínek, ze 7 metrů vsítil důležitý první gól zápasu. Dukla byla lepší v pohybu s míčem i bez míče a hned o tři minuty později zvýšila M. Douděrou na rozdíl dvou branek. Když pak v poslední minutě první půle přidal svou druhou branku v utkání O. Jelínek, svítil na ukazateli skóre velmi přívětivý stav 0:3 pro Duklu. Domácí v první půli zahrozili jedinkrát, když prolétl přízemní centrovaný míč z pravého křídla křížem malým vápnem Dukly, kde ale z domácích hráčů nikdo nebyl. Domácí tak k případnému ohrožení Dukly využívali zejména rohové kopy zahrávané nebezpečně bývalým ligistou M. Zemanem anebo záložníkem Suchým. Obrana Dukly však pracovala jistě. Do druhého poločasu domácí trenér vystřídal dva hráče a byl to domácí tým, který hned dvě minuty po přestávce vstřelil branku, jíž snížil na 1:3, když střelcem byl pravý záložník Rossmann. Domácí tým poté zatlačil Duklu na její polovinu, vypracoval si 8 rohových kopů, ale pozorná obranná činnost Dukly jim neumožnila vstřelit další branku. Naopak, byla to Dukla, která se otřepala z inkasované branky a sama si vytvořila po dvacetiminutovém domácím tlaku, další čtyři brankové příležitosti, z nichž pak jednu v 85. min. proměnil F. Lehký v uklidňující čtvrtý gól. Rezerva Dukly (věkový průměr 20,2 roku) tak k překvapení přítomných porazila zkušenější tým domácích (věkový průměr 26,2 roku). Dukla, je tak v průběžné tabulce ČFL, sk. A se stejným bodovým ziskem jako jeho soupeř na 14. místě.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

My jsme tady odehráli vynikající první poločas, kdy jsme ovládali hru, měli jsme to pod kontrolou a i nějaké standardní situace soupeře jsme bez problémů odvraceli. Do toho jsme byli nebezpeční z většiny akcí, které jsme měli, a myslím, že jsme zaslouženě vedli o tři góly.

Samozřejmě pak branka v první minutě druhého poločasu nás rozhodila a dvacet minut jsme se dostali pod tlak, zejména ze standardních situací domácích, které Zeman zahrával fantasticky, ale tam musím kluky ocenit, protože jsme to tam měli těžší – neboť soupeř měl velkou výškovou převahu a kluci to odskákali fantasticky. Kromě jedné situace, kdy tam měl Zeman jednu šanci, jsme soupeře k ničemu nepustili a naopak jsme tam měli čtyři šance už před tím, než jsme vstřelili čtvrtý gól, takže z tohoto pohledu naše jasné vítězství. Musím ocenit hráče, kteří dneska nastoupili po delší době, protože předtím jsme doplňovali více hráčů z „áčka“, musím ocenit stopery, kteří hráli v netradičním složení a opravdu klobouk dolů před tím jak někteří hráči, kteří nehráli třeba měsíc zápas, teď tento zápas odehráli.“