Po nepřesvědčivém výkonu prohra na hřišti FK Loko Vltavín

17. kolo, B-tým 2022/2023 - ČFL skupina A

FK Dukla Praha B

Ulrich– Borkovec, Matějka, Vacek, Podzimek (K) – Sprinz, Tichý (91. Klimenda), Trávníček – Veselý (63. Kuchař), Jaroš (46. Kokeš), Maione (79. Banishevski)

Šťovíček – Zapletal M., Kozojed (K), Čížek, Mládek (69. Fojt) – Hudec, Krenciv, Uhlíř – Douděra M. (79. Ulman), Lehký, Buchvaldek

• Branky: Veselý (20.min.), Maione (60.min. z pok. kopu), Kuchař (89.min.) - Douděra (49. min.) ŽK: , ČK: Trávníček (42.min.), Tichý (76. min. - D. Čížek (59. min.), N. Krenciv (86.min. Rozhodčí: Hodek - Kubec, Kříž
V sedmnáctém kole ČFL, sk. A zajížděla rezerva B-týmu Dukly na trávník FK Loko Vltavín v Praze Holešovicích. Domácí po podzimní polovině soutěže byli v tabulce ČFL na pátém místě s 24 body, B-tým Dukly na patnáctém místě se ziskem 13 bodů. V podzimní části, ve druhém kole béčko Dukly na domácím hřišti vyhrálo 2:1, po poločase 1:1, když o branky Dukly v tomto utkání se postarali F. Špatenka a Quadri Adediran. V minulém kole FK Loko Vltavín prohrál na hřišti Domažlic 1:3. rezerva Dukly porazila na domácím hřišti Admiru Praha 2:0. V tabulce ČFL, sk. A před dnešním zápasem zaujímal Vltavín 6. příčku se ziskem 24 bodů, Dukla byla v tabulce 15. se ziskem 16 bodů. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu Dukly k udržení jejich zápasové praxe, a k rozehrání po zdravotních problémech v brance J. Šťovíčka, v obraně M. Zapletala, v záloze J. Uhlíře a v útoku L. Buchvaldka. Za domácí tým nastoupil v záloze bývalý hráč Dukly L. Trávníček. Za mrazivého větru zkušenější domácí tým se pomaleji rozehrával a z počátku zápasu byl pod tlakem Dukly. Po úvodní dvacetiminutovce, kdy dukláci hráli převážně na polovině soupeře, byli aktivnější a to, co se týče jak předváděné hry, tak v počtu střel, domácí tým vyrovnal postupně hru a po zaváhání obrany Dukly se dostal ve 20. minutě do jednobrankového vedení brankou Veselého střelou z voleje z 8 metrů. Domácí se zklidnili, stačili přerušovat akce Dukly a v další fázi pak byla hra oboustranně rozháraná a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení domácích. Do druhého poločasu domácí trenér M. Zach vystřídal Jaroše Kokešem, Dukla nestřídala. Hned ve 49. minutě po přihrávce F. Lehkého vyrovnal hbitý M. Douděra na 1:1. Dukla však nevyužila psychickou výhodu, a po jednoduchém nákopu domácích do pokutového území Dukly a „okénku“ v obraně a následném faulu získali domácí výhodu pokutového kopu, který v 60. minutě proměnil domácí útočník Maione, 2:1. Domácí tento gól povzbudil a Dukla se nemohla dostal do potřebného rytmu a hra se odehrávala hlavně uprostřed hřiště. Gólovou tečku pak domácí udělali v 89. minutě opět po jednoduchém míči do obrany Dukly, kde se na malém vápně prosadil Kuchař, 3:1 pro Loko Vltavín.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

Myslím si, že dnes se nám vydařilo pouze úvodních dvacet, dvacet pět minut, a tam jsme bohužel nedokázali vstřelit branku. Kdybychom šli do vedení, tak by se nám pak asi hrálo líp. Potom se mi zdálo, že domácí trošičku rychleji reagovali na odražené míče a na některé situace, které pak na hřišti vznikaly. Přestože nemohu nikomu vytknout malou snahu nebo něco takového, tak si myslím, že domácí se snažili trošku víc a navíc ty dva góly, které jsme dostali na dva jedna a na tři jedna, si myslím, byly poměrně jednoduchý, po jednoduchých situacích, nezvládli jsme je tam ve středu obrany, takže z tohoto pohledu nás to samozřejmě mrzí. Na druhou stranu, jak jsem uvedl, se mi zdálo, že domácí byli tak od pětadvacáté minuty o něco lepší.“