Výhra U18 v prvním kole proti Sokolovu

8. 8. 2022 | Adam Lukáš

Výhra U18 v prvním kole proti Sokolovu

Po nepovedeném začátku se našemu týmu zdařil obrat v utkání, které nakonec bezpečně dovedl do vítězného konce.1. kolo, sobota 6. 8. 2022, 10:15, Slavoj Suchdol
Dukla Praha Dukla Praha
3:1
(1 : 1)
SokolovSokolov

Dukla Praha:

Váňa – Šimon (59. Šalanský), Fantík, Valentík (68. Kolman), Kolský – Prior, Rakotomavo (46. Laredo), Šelicha (C) (68. Svoboda) – Špírek, Blokeš, Pešek (72. Blecha).

Sokolov:

Verner  – Mládek, Sentelík (63. Hrbatý), Jelínek (76. Patočka), Fuchs (84. Židov) – Richter, Schimmer, Rmoutil (84. Toth), Erlebach (84. Schulz) – Múller, Pečinka (C).

Branky: 28. Blokeš, 63. Fantík, 80. Laredo - 3. Rmoutil (pen.).

Komentář

 V prvním kole nové sezóny jsme přivítali na domácím hřišti tým Sokolova. Naším záměrem bylo dominovat v každém aspektu utkání, nezbytná součást naplnění našeho záměru byl silný úvod. Již ve třetí minutě jsme se nicméně museli vypořádat s nepříjemností v podobě nařízené penalty po šikovném uvolnění útočníka hostí a následném instinktivním zákroku našeho obránce. Pokutový kop chladnokrevně proměnil Rmoutil a hosté šli do vedení. Po obdržené brance jsme chtěli co nejrychleji převzít tempo utkání a vytvořit si příležitosti na vyrovnání. Do dvacáté minuty jsme nicméně v kombinaci nedokázali hrát přesně a k vidění bylo mnoho zbytečných chyb.

Od dvacáté minuty jsme si přesnější a rychlejší kombinací otevřeli finální třetinu hřiště a k vidění byly první příležitosti. Vyrovnání přišlo ve 28 minutě, kdy se po plynulé křídelní kombinaci a přesném přízemním centru Šimona z prvního doteku prosadil na bližší tyči Blokeš. Další příležitosti do konce první půle zůstaly nicméně nevyužity, a tudíž jsme šli do kabin za nerozhodného stavu.

Druhý poločas se nesl ve znamení souvislých úseků výrazné herní převahy našich chlapců. Sokolov se snažil hrozit z rychlých přechodů do protiútoku, nicméně náš opětovný tlak po ztrátě míče, případně včasné odcouvání obranné řady zamezilo vznik jednoznačné příležitosti hostí. V 63. minutě utkání zahrál Šelicha rohový kop na prostor penalty, kde nejdůraznější Fantík nekompromisně hlavou poslal náš výběr do vedení. Tlak Dukly nepovolil i zásluhou střídajících hráčů, kteří do zápasu přinesli intenzitu a kvalitu. Úžasnou ukázku techniky předvedl v 80. min Laredo, kdy se dostal na půlící čáře k odraženému míči, ten potáhl až k pokutovému území a čistým nártem vymetl šibenici brány hostí a tím rozhodl utkání.

Jsme rádi, že se nám podařilo navázat na povedenou přípravu a v prvním kole nové sezóny si připisujeme výhru. Naše pozornost se nyní obrací k sobotnímu utkání proti Meteoru.

 


Fotogalerie


Partneři klubu

×
Dnes v 10:15
FK Dukla Praha B
Sokol Hostouň