I přes dobrý výkon rezerva body z Domažlic nepřivezla

30. 10. 2022 | ing. Jiří Uldrich

I přes dobrý výkon rezerva body z Domažlic nepřivezla

Ve třináctém kole ČFL, sk. A zajížděla rezerva B-týmu Dukly do Domažlic. Domácí tým v minulém kole vyhrál v Plzni s béčkem Viktorky v derby 1:0, a s 24 body byl v tabulce na 4. místě. Dukla v minulém kole prohrála na domácím hřišti s Hostouní 0:2 a v průběžné tabulce zaujímala 13. příčku v tabulce se ziskem 13 bodů. V rušném zápase, v němž v první půli měli převahu domácí, a ve druhém poločase, kdy se opticky vývoj hry vyrovnal, šla Dukla do vedení brankou J. Kozojeda ve 48. minutě. Domácí, v průměru o šest let zkušenější tým, pak zúročil svoji herní zažitou praxi, a o sedm minut později vyrovnal po tom, co se prosadil v pokutovém území zkušený třicetiletý forvard Dvořák. V hektickém závěru dvě minuty před koncem strhnul vedení na svoji stranu po pěkné střele svého kapitána, šestatřicetiletého záložníka Mužíka. Ve fotbalově pěkném a kvalitním zápase na velmi dobře připraveném hřišti viděli diváci rychlou hru z obou stran, kdy Dukla nastřelila hlavičkou J. Kozojeda břevno a po obdržené brance v nastaveném čase zahrávala rohový kop, na který si naběhl i brankář D. Spilka, ale jeho hlavička v obtížné pozici skončila vedle domácí branky. Rezerva Dukly tak ani z Domažlic, přes dobrý výkon, body nepřivezla a s průběžným ziskem třinácti bodů klesla na 14. místo, když poslední dva týmy mají odehráno o zápas méně.13. kolo, pátek 28. 10. 2022, 14:30, Střelnice | Zápas ON-LINE
Jiskra Domažlice Jiskra Domažlice
2:1
(0 : 0)
Dukla Praha BDukla Praha B

Jiskra Domažlice:

Brych – Fedak (84. Holík) , Teršl (84. Sojka), Limberský, Rychnovský – Vávra (59. Došlý) , Kuhajda (59. Černý), Mužík (K), Aubrecht – Dvořák, Zajíček (90.+3. Mlynařík)

Dukla Praha B:

Spilka –Kozojed, Matoušek, Konan, Fojt – Hudec, Hodek, Krenciv (K) – Lehký, Štefančin, Špatenka

Branky: Dvořák (55. min.), Mužík (89. min) - Kozojed (48. min.) ŽK: Zajíček (90.+3.min.) - Štefančin (28. min.), Douděra (75. min.), Kozojed (86. min.) ČK: , Rozhodčí: Kolátor - Flade, Doubek

Komentář

Domácí v prvním poločase byli celkově aktivnější, do dvacáté minuty zahrávali čtyři rohové kopy, většinou šlo o zblokované střely domácích obranou Dukly. Z rohových kopů domácí nic nevytěžili, obrana Dukly byly pozorná. Ve 28. minutě obdržel J. Štefančin žlutou kartu za podražení soupeře v poli, z následného trestného kopu zahrávaným Domažlicemi do pokutového území Dukly nebezpečně hlavičkoval útočník Zajíček, jeho hlavička však skončila těsně vedle branky Dukly. Další dobrou příležitost si domácí vypracovali ve 33. min., ale střela levého obránce Rychnovského z levé spojky z 15 metrů skončila metr nad brankou Dukly. První střelu Dukly vyslal J. Hodek v 38. min. z 22 metrů, ale střela skončila metr nad domácí brankou. První gólovou šanci v prvním poločase si Dukla vytvořila ve 40. min., kdy prošel středem pole J. Hudec a z 15 metrů z pravé spojky tvrdě vystřelil. Brankář domácích, L. Brych však jeho střelu stačil vyrazit na rohový kop. V samém závěru první půle si pak domácí tým vytvořil ještě dvě brankové příležitosti, nejdříve ve 45. minutě střílel z pravé spojky z 15 metrů nebezpečně k levé tyči pravý záložník Vávra, D. Spilka v brance Dukly byl připraven a střelu vyrazil. V poslední minutě nastavení první půle si domácí vypracovali ještě jednu gólovou příležitosti, to když domácí levý záložník Aubrecht vystřelil z otočky z levé spojky z 15 metrů, ale i v tomto případě byl D. Spilka v brance Dukly připraven a střelu vyrazil.

Do druhé půle trenéři ani jednoho týmu nestřídali.

Dukla po přestávce začala aktivněji. Již ve 46. minutě průnik J. Hodka zastavila domácí obrana jen odkopem na roh. Ve 48. minutě pak již Dukláci jásali, když odražený míč od obrany Domažlic po střele J. Štefančina připravil J. Hudec na nohu J. Kozojeda, který na hranici pokutového území nezpanikařil, připravil si míč a překvapivou střelou k pravé tyči dostal Duklu do vedení, 0:1

Domácí pak přidali na obrátkách, a získali výhodu zahrání rohového kopu. Dukla kontrolovala v 53. minutě po akci N. Krenciva a F. Špatenky gólovou šancí J. Hodka, který vystřelil z levé spojky ze 17 metrů, ale přízemní střela skončila těsně, ¾ metru, vedle domácí branky. Domácí se pak přeci jenom dočkali vyrovnání, v 55. min. po ostrém polovysokém centru domácího Aubrechta z levé strany na malé vápno, kde se prosadil útočník Dvořák a ze 6 metrů překonal D. Spilku v brance Dukly, 1:1.

Po té domácí trenér, ve snaze oživit hru domácích, sáhnul ke dvojímu střídání, kdy středního a pravého záložníka nahradil čerstvými hráči. Na to reagoval za dalších pět minut také dvojitým střídáním trenér Dukly, A. Majer a místo F. Lehkého a Štefančina v útoku poslal čerstvého T. Mládka a M. Douděru.

V této fázi narušilo spád hry několik rozporuplných rozhodnutí hlavního arbitra.

M. Douděra pak v 75. min. obdržel žlutou kartu za faul v poli na levého obránce Rychnovského. Následný míč z trestného kopu duklácká obrana odvrátila na rohový kop, který z levé strany zahrával levý záložník Aubrecht a k zakončení se dostal ze 7 metrů v gólové příležitosti domácí útočník Zajíček, jehož střela ze 7 metrů skončila vedle branky Dukly.

Také Dukla zahrozila ze standardní situace, to když v 78. min. faulovala domácí obrana J. Hodka a z následného trestného kopu z 32 metrů si na centrovaný míč R. Fojta vyskočil nejvýše J. Kozojed a hlavičkou ze 7 metrů nastřelil břevno domácí branky!

V 80. minutě domácí obrana faulovala na hranici velkého vápna F. Ulmana a z následného trestného kopu z dobré pozice z levé strany F. Matoušek nastřelil jen zeď z bránících domácích hráčů.

V 83. min. se po kombinaci T. Mládek, R. Fojt a F. Ulman dostal do brankové příležitosti J. Hodek, který se uvolnil přes bránícího domácího levého záložníka Aubrechta a sám proti brankáři Brychovi, který mu vyběhnutím zúžil střelecký úhel, zakončoval ze 7 metrů zprava, ale domácí brankář byl úspěšnější a střelu vyrazil na roh.

Domácí sáhli k dalším dvojitému střídání v 84. min., kdy pravého obránce a pravého stopera vystřídali další dva čerství hráči.

Dukla pak v 88. min. střídala vyčerpaného R. Fojta T. Křenkem a než ten stačil doběhnout do svého prostoru, domácí zahráli trestný kop do pokutového území Dukly, který obrana odvrátila, ale odkop zachytil domácí střední záložník Mužík, kterému se povedla parádní trefa a z pravé spojky z 18 metrů poslal křížnou střelu pod břevna do levého vinglu bezmocného D. Spilky, v 89. min. 2:1 pro Domažlice.

Ani to však nebylo v tomto zápase vše. Dukla hned po rozehrávce zaútočila a získala po zblokovaném centru T. Mládka rohový kop v čase 89:59. Na rohový kop T. Křenka si naběhl i brankář Dukly D. Spilka, ale jeho hlavička ze 7 metrů neměla potřebné parametry a míč skončil vedle domácí branky.

Domácí se snažili přenést hru na polovinu Dukly a ještě v nastaveném čase po kombinaci záložníka Černého a útočníka Zajíčka zakončoval z 5 metrů domácí Zajíček, ale Spilka jeho střelu srazil na rohový kop.

Dukla tak v samém závěru rušného, fotbalově kvalitního utkání přišla alespoň o jeden bod, který by si za svůj výkon zasloužila.

Ohlasy trenérů

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

Tak dneska tady bylo k vidění takové hodně bojovné utkání proti velmi zkušenému týmu domácích. Myslím si, že jsme domácí zaskočili dobrým pohybem, zase na druhou stranu nás domácí dobře presovali a my jsme se nedostávali do kombinace tak často jak bychom chtěli.

Zkraje druhého poločasu jsme šli trošku šťastně do vedení, stejně šťastně bych řekl, že domácí vyrovnali. Myslím si, že zápas pak byl remízový a bohužel ta dvě tři poslední utkání nám trošku není souzeno, a v takových těch dílčích situacích se to, ten zápas, otočí proti nám. Těžko dneska hráčům něco vytýkat, protože soupeř byl velmi zkušený a kvalitní a prostě chybí občas, nechci říct ani štěstí, ale jenom velmi málo k tomu, abychom třeba zápas alespoň zremizovali, takže kluky chválím, ten soupeř byl na třetí ligu extrémně těžký a věříme, že ta série skončí.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu