B-tým utrpěl první domácí porážku

09.10.2022, 10:15
Přední Kopanina

FK Dukla Praha B

(0 : 1)

10. kolo, B-tým 2022/2023 - ČFL skupina A

FK Králův Dvůr

Sestava domácí:

Spilka – Douděra (63. Ulman), Matoušek, Löffler (63. Štefančin), Fojt (90. Mládek) – Hudec (90. Nikl), Křenek (80. Novotný), Krenciv (K), – Špatenka, Hodek, Lehký

Sestava hosté:

Krček (30. Kudrna) – Holý, Novák (K), Hell, Dvořák – Beňo – Bláha (69. Kraus), Osvald (80. Fatrdle), Kabele, Osypenko – Krátký

• Branky: J. Hodek (53. min.) - Krátký (9. min.), Osypenko (73.min.), Kabele (84.min.) ŽK: Matoušek (74. min.) - Kabele (74.min.), Osvald (79. min.) ČK: , Rozhodčí: Šťastný - Havel, Pánek.
V desátém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím hřišti v Přední Kopanině hosty z FK Králův Dvůr. Hosté v minulém kole doma prohráli s Jiskrou Domažlice 0:1, a s 8 body byli v tabulce na 13. místě. Dukla v minulém kole remizovala na hřišti Motorletu 2:2 a patřila jí 8. příčka v tabulce. V tomto zápase na sebe narazila rozdílná mužstva, hosté, se zkušenějšími hráči (věkový průměr 26,9 roku) proti perspektivním mladíkům z Dukly (věkový průměr 19,6 roku). Hosté vsadili na pevný obranný blok do hloubky max. 25 metrů v rozestavení 4-1-4-1 se zdvojenou až ztrojenou obranou útočníků Dukly podpořenou patřičným důrazem a použitím všech prostředků k zastavení kombinací domácích s okamžitým rychlým přechodem do protiútoků, naproti domu Dukla, která se snažila ofenzivou prorazit hostující obranu. Zápas se odehrával za územní převahy rezervy Dukly, a na druhou stranu rychlé protiútoky hostí využívajících jediného vysunutého hráče v útoku, který „sklepával“ dlouhé míče z obrany hostí na dobíhající a jej doplňující hráče z druhé a třetí vlny hostí. Tomuto způsobu hry napomohlo i poměrně včasné vedení hostí již ve 23. minutě po rušovém protiútoku a zakončení z 11 metrů po centrovaném míči z pravého křídla. Když potom Dukla ve druhé půli zaslouženě vyrovnala a v době sílícího tlaku neproměnila dvě gólové příležitosti a hosté ze dvou standardních situací vstřelili dva góly v poslední dvacetiminutovce, bylo o vítězi rozhodnuto.

Hodnocení trenéra:

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

My jsme dnešní zápas nezvládli tak, jak jsme si představovali, že bychom ho mohli zvládnout. Nevydařil se nám hlavně první poločas, kdy nám vázla kombinace. Ono, samozřejmě, ty hřiště se postupně horší, takže je to těžší a těžší, ale my jsme nechali soupeře hlavně v úvodu chodit do rychlých přechodů a z toho jsme jednou inkasovali.

Ve druhém poločase jsme se zvedli, hlavně po vyrovnávací brance, tam si myslím, že jsme ten zápas mohli zvrátit na naši stranu a, že jsme tam měli převahu velkou. Bohužel přišla standardní situace, taková šťastná pro soupeře, ze které se zápas vlastně rozhodl a pak ještě jedna, vlastně branka po rohovém kopu. My jsme věděli, že při těch standardkách můžeme mít trošku problém, protože jsme dnes neměli dnes složení hlavičkový, že soupeř tam měl výškovou převahu, to jsme věděli. My jsme ale měli zápas zvládnout líp herně, hlavně v prvním poločase, a nenechat si ten zápas „utýct“ a zase dotahovat, což my hrozně často dotahujeme, takže v tomhle směru jsme to nezvládli. To, že pak jsme prohráli v závěru, to už spíš bylo trošku o štěstí a o smůle, ale my jsme měli hrát v prvním poločase.“