Po fantastickém obratu slavíme vítězství nad Mladou Boleslaví

2. 5. 2022 | Tomáš Kulvajt

Po fantastickém obratu slavíme vítězství nad Mladou Boleslaví

Přes vyrovnaný první poločas jsme šli do šaten s dvoubrankovým mankem. Třemi brankami jsme však zápas otočili a vybojovali obrovsky cenné vítězství.

23. kolo, neděle 1. 5. 2022, 10:15, Slavoj Suchdol
(0 : 2)
Mladá BoleslavMladá Boleslav

Dukla Praha:

Spilka – Ulman, Škoch, Löffler, Fojt – Krenciv, Břeh, Nikl – Magdi (46. Hübl / 86. Ungerman), Sabo (46. Bohatý), Špatenka (90. Bartošek)

Branky: 52. Krenciv, 58. Bohatý, 67. Hübl – 26. Hrubý, 44. Kaulfus, ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .

Do zápasu vstoupili o něco lépe hosté, kteří nám svou aktivitou v presinku dělali problémy a mohli i skórovat. Šanci však neproměnili, stejně jako my. Šimon Nikl po zpětné přihrávce Špatenky v dobré pozici vysoko přestřelil. Hosté šli do vedení po koncovce Hrubého, který si naběhl za naši obranu a v šanci se nemýlil. Těsně před poločasem pak boleslavští skórovali podruhé, když vyřešili rychlý přechod třech 3 na 2 po naší ztrátě ve středu hřiště. Druhý poločas se však odvíjel v jiném duchu. Brzký kontaktní gól vstřelil Krenciv dorážkou po rohovém kopu a o šest minut později bylo vyrovnáno, když Bohatý skóroval po zpětné přihrávce. Vítěznou branku pak vstřelil Hübl po narážečce před pokutovým územím a přesné koncovce. Po úžasném obratu jsme si závěr utkání i přes množství standardních situací a vzdušných soubojů již pohlídali a zaslouženě zvítězili.

Trenéru Kulvajtovi se utkání hodnotilo velice příjemně: "Cílem Mladé Boleslavi pro jarní část soutěže je udržet svůj B dorost ve druhé lize a neovlivnil to ani zápas Celostátní ligy dorostu proti Spartě o den dříve. Boleslavští přijeli s tím nejlepším, co měli momentálně k dispozici. Přes vyrovnaný průběh prvního poločasu byli hosté produktivnější a z tohoto pohledu do přestávky zaslouženě vedli. My naopak naše hráče uklidňovali a směrem ke druhému poločasu je motivovali k obratu. Samozřejmě nás nakopla první branka a soupeř znervózněl. S druhou brankou se rozdílné nastavení obou týmů ještě prohloubilo a my toho dokázali využít i třetím gólem. Kluci ukázali obrovskou mentální sílu a myslím si, že to byl pro ně jeden z nejsilnějších momentů dosavadní sezóny, který může hrát zásadní roli i ve zbytku soutěže, stejně jako v jejich dalším sportovním životě."

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu