PORTRÉTY Z JULISKYJakub Výmola
    FANSHOP

Slávistky potvrdily roli favoritek

13. 3. 2021 | Redakce

Slávistky potvrdily roli favoritek

Bohužel i druhé domácí vystoupení skončilo prohrou. Tentokrát body z Julisky odváží Slavia.11. kolo, sobota 13. 3. 2021, 13:00, UMT Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
0:6
(0:2)
Slavia PrahaSlavia Praha

Dukla Praha:

Kubíková (46.Dolejšová) - Hašková (37.Prošková), Ajazi, Skálová, Pergenrová (64.Hrobská), Dudová (70.Krůtová), Pakostová, Strnadelová, Lišková, Beránková, Dvorská (70.Vostálová)

Slavia Praha:

Lukášová - Houvarová, Khýrová, Necidová, Persson (70.Bendová), Černá, Divišová, Bartovičová, Šurnovská, Pierre Louis (70.Karasová), Kožárová

Branky: 3.Šurnovská, 27.Černá, 58., 67., 82., 85.Kožárová
ŽK: Dudová, Dvorská (obě Dukla)
Rozhodčí: Pachtová - Petrželková, Machová

Komentář

Vstup do utkání se Slávistkám velmi povedl, když po autovém vhazování se ve 3. minutě otočila Šurnovská a střelou na zadní tyč otevřela skóre utkání. Slavia i nadále byla aktivní na míči, po další akci zakončovala do břevna a Kubíková míč polapila. Své šance si vytvořily také hráčky Dukly, nejprve Skálová neprostřelila Lukášovou, o chvilku později se po rohovém kopu neprosadily domácí fotbalistky znovu. Po půl hodině hry se k samotnému úniku dostala Kožárová, jejíž střelu ještě Kubíková vytěsnila, na dorážku od Černé však nedosáhla - 2:0 pro Slavii. Do poločasu si ještě oba týmy své šance vytvořily, Slavia tvořila hru od zadu, Dukla čekala na brejkové situace. Aktiviní Divišová na pravé slávistické straně poslala do vápna několik centrů, obrana Dukly však byla proti a po prvním poločase domácí prohrávaly o 2 branky.

Ve druhém poločase se nůžky otevřely ještě více a byla otázkou času, kdy padne další branka. Dolejšová, která se vystřídala v poločase s Kubíkovou, sbírala úspěšně průnikové přihrávky, ohrožení branky přišlo až po hodině hry z penalty, kterou proměnila Kožárová a rozjela tak svůj účet. Ve zbylém čase se Slavia stala dominantnější a po většinu hry držela své soupeřky na jejich polovině. Hlavní zbraní se ukázaly centrované míče, nejprve z pravé straně po centru Divišové zakončila Kožárová podruhé, poté po sehraném rohovém kopu tečovala míč opět Kožárová. Těsně před koncem utkání ještě Slávistky zvýšily na 6:0 a upravily tak na konečné skóre.

 


Fotogalerie


Partneři klubu