V prvním utkání soutěže podlehlo béčko těsně Admiře

7. 8. 2022 | ing. Jiří Uldrich

V prvním utkání soutěže podlehlo béčko těsně Admiře

Rezerva Dukly, která v uplynulém ročníku skončila ve skupině B ČFL na 10.místě se ziskem 39 bodů, zajížděla v prvním kole na hřiště FK Admira Praha, jeden ze čtyř pražských oddílů, s nimiž se utká v novém zařazení do skupiny A ČFL. Admira se v plynulém ročníku umístila ve skupině A ČFL na 7 místě se ziskem 42 bodů. Na útulném stadionu v pražských Kobylisích a na dobře připraveném hřišti domácí tým v prvním poločase byl aktivnější a dostal se na konci první dvacetiminutovky do vedení, když Dukla byla do té doby pod tlakem a vypracovala si jen jeden náznak nebezpečné situace. Domácí v důrazných soubojových situacích vyžívali svoji váhovou převahu a jejich zkušení hráči kontrolovali vývoj hry. Do druhého poločasu domácí vystřídali jednoho hráče, Dukla pokračovala v úvodní sestavě a po deseti minutách si vypracovala dobrou brankovou příležitost a na konci první čtvrthodiny druhé půle po zásluze vyrovnala. Obě mužstva se snažila zvrátit vývoj utkání na svoji stranu, a a na konci první půlhodiny druhého poločasu jako první zahrozili domácí, ale D. Spilka v brance Dukly zneškodnil po kombinaci domácích zakončení domácího hráče ze 7 metrů, ale již o další půlminutku se domácí radovali z vítězné trefy 2:1. Dukla si pak v první minutě nastavení vypracovala také gólovou šanci, ale střela z 8 metrů skončila vedle branky domácích. Dukla tak z Kobylis odjíždí s prázdnou a domácí si připsali první tři podzimní body.1. kolo, neděle 7. 8. 2022, 10:15, Na Pecích
Admira Praha Admira Praha
2:1
(1 : 0)
Dukla Praha BDukla Praha B

Admira Praha:

Keller - Herc, Čížek, Venc, Fric - Mráz (89.Konejl), Čácha (82. Skalický), Martinic (K) (64. Trajhan), Douděra (89. Mlynka) - Záruba (46. Michálek), Zahálka

Dukla Praha B:

Spilka - Ulman, Matoušek, Konan, Mládek - Křenek, Krenciv (K) (65. Krunert), Hudec - Hodek (65. Lehký), Quadri, Špatenka

Branky: 19.Venc, 76. Zahálka - 60. Quadri ŽK: 66. Douděra - 34.Krenciv ČK: , Rozhodčí: Matějček - Machýček, Holakovská .
Diváci: 275

Komentář

Domácí tým vstoupil do zápasu patřičně nabuzený a do desáté minuty střílel třikrát vedle branky Dukly, když aktivním střelcem byl zejména střední záložník Čácha. První střela na branku v zápase směřovala z kopaček domácího útočníka Zahálky, ale jeho přízemní střelu z 21 metrů pozorný D. Spilka v brance Dukly chytil.

Dukla kontrovala v 17. minutě, kdy po levé straně pronikl do pokutového území zleva F. Špatenka a jeho střílený centr našel Quadriho, jehož zakončení ze 7 metrů směřovalo nad domácí branku.

Domácí získávali převahu a výsledkem byly standardní situace, trestné nebo rohové kopy a v 19. min. po jednom z rohových kopů zahrávaných z levé strany záložníkem Čáchou obrana Dukly nezachytila náběh stopera Vence, který ze 6 metrů otevřel skóre zápasu, 1:0 pro Admiru.

Domácí pokračovali v náporu a Dukla odolávala tlaku a nebo jí pomohla vychýlená muška domácích, jako při rohovém kopu ve 25. minutě zahrávaném z pravé strany Douděrou, kdy zakončujícím na přední tyči byl Zahálka.

Ve 34. min. obdržel žlutou kartu N. Krenciv za držení soupeře. Z následného trestného kopu Admiry, jehož exekuce se ujal domácí Zahálka,z 26 metrů, ohrozili domácí nebezpečně branku Dukly, ale brankář D. Spilka byl opět na místě a střelu vyrazil na rohový kop.

Když pak ani ostrá hlavička ve 44. minutě domácího stopera Čížka z levé spojky z 15 metrů nepřekvapila D. Spilku v brance Dukly, šlo se do kabin za stavu 1:0 pro Admiru, když domácí v první půli donutili tlakem Duklu k zastavování akcí za cenu nedovolených zákroků nebo odkopem na roh. Z těchto standardních situací si pak vytvářeli tlak ve vápně Dukly a dostávali se k ohrožení branky hostí.

Do druhé půle domácí trenér F. Peřina vystřídal v útoku Zárubu Michálkem. Dukla o poločase nestřídala.

Dukla již v 55. minutě si vypracovala gólovou příležitost po kombinaci T. Křenek - F. Ulman - J. Hudec, po jehož střele z 9 metrů z pravé spojky už už zvedala lavička Dukly ruce nad hlavu, ale domácí obrana ještě stačila střelu mírně tečovat a dobíhající Quadri ve skluzu na míč již na brankové čáře nedosáhl. Následný rohový kop domácí obrana odvrátila.

Dukla ale přeci jenom byla za svoji snahu odměněna vyrovnávacím gólem v 60. minutě po kombinaci na levé straně T. Mládek - F. Špatenka a jeho přihrávce "proti noze" Quadrimu, který vyrovnal na 1:1.

Když pak ale domácí do otevřenější obrany Dukly nebezpečně zakombinovali po levé straně a po přihrávce Douděry z levého křídla se dostal sám proti brankáři Dukly domácí útočník Zahálka, jemuž D. Spilka vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a jeho střelu ze 7 metrů stačil vyrazit, a následně ještě o půl minuty dokázali opět domácí vykombinovat obranu Dukly a tentokrát si repete útočník Zahálka vychutnal a opakovanou šanci proměnil, 2:1 pro Admiru v 76. min.

Dukla se po té snažila o vyrovnání, ale domácí takticky se snažili zmírnit tempo utkání. Nakonec si Dukla v nastaveném čase, nejprve v 90+2.min. vypracovala gólovou šanci, po kolmici F. Špatenky do pokutového území Admiry, kam si naběhl T. Křenek, který sám proti domácímu brankáři z 8 metrů vystřelil půl metru vedle.

Když pak ani střelecký pokus F. Krunerta z levé spojky z 24 metrů nesměřoval přímo na branku domácích, skončil první podzimní mistrovský zápas rezervy Dukly jednobrankovou prohrou. 

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Zhodnocení zápasu trenérem A. Majerem:

"Myslím si, že v prvním poločase sehrála svoji roli určitá nervozita u některých kluků, kteří hráli ve třetí lize poprvé, a celkově jsme měli menší kvalitu hry. Už od založení útoků a v přechodové fázi jsme hodně ztráceli míče, navíc jsme se v některých situacích nevyrovnali s důraznějšími osobními souboji a první poločas nám nevyšel podle našich představ, i když domácí neměli mnoho brankových příležitostí, ale měli více ze hry.

Ve druhém poločase to ještě tak deset minut nebylo ono, pak jsme se trošku dostali do hry přesnější kombinací a přesnější hrou. Už před naší vyrovnávací brankou jsme měli jednu šanci, kterou jsme neproměnili. Pak jsme vyrovnali, měli jsme nějaké "polomožnosti" , ale pak nás zápas stála "dvouminutovka", kdy jsme dobře neodbránili dvě situace a tu druhou domácí proměnili ve vedoucí a vítěznou branku. Přestože si myslím, že jsme závěr zvládli dobře, vytvořili jsme si ještě jednu vyloženou šanci, zápas jsme již nedokázali zremizovat.

Myslím si, že výsledek ovlivnil první poločas, který nám "nesedl" z více důvodů, i třeba z důvodů, že přišli noví kluci z áčka a než si "najedou" na náš způsob hry může to chvilku trvat. Nedá se nic dělat, máme první zkušenost za sebou z letošního ročníku a příště to bude lepší. "

 


Fotogalerie


Partneři klubu