Teď začne
vojna!

B-tým

Béčko uzavřelo sezonu porážkou v Živanicích

neděle 19. 6. 2022 | ing. Jiří Uldrich

logo B-tým Dukly Praha zajížděl v posledním, 30. kole ČFL, skupiny B do Živanic, kteří pomýšleli na 3. místo v tabulce, mladíci Dukly chtěli uspět a prokázat, že se vyrovnají předním celkům tabulky. Béčko Dukly v předchozím kole prohrálo na vlastním hřišti s týmem FK Zbuzany 0:4. TJ S. Živanice vyhrál v nelehkém souboji v Brozanech 3:1. Opět došlo k souboji zkušenost vs. mládí, když u domácích byli nejmladší hráči ve věku 24 let, a u Dukly naopak nejstarší hráči ve věku 21 let. Zápas se oboustranně odehrál v dobrém tempu za vedra a stoupající teploty na dobře připraveném hřišti. Nakonec po hodně šancích na obou stranách zvítězili zaslouženě domácí, když se během první dvacetiminutovky dostali do dvougólového vedení, pak postupně přebírala iniciativu Dukla, která do poločasu zaslouženě snížila na rozdíl jediného gólu J. Hudcem. Ve druhé půli pokračovala vyrovnaná hra, ale zkušenější domácí si přeci jenom vytvořili více střeleckých příležitostí, které jim zmařil Spilka v bráně Dukly, zaskvěl se chycením penalty domácímu Kopeckému. Na druhé straně útočné akce Dukly, i přes vypracované příležitosti nebyly dotaženy do úspěšného konce, když v dobrých pozicích a po pěkných akcích končila zakončení vedle domácí branky a nebo v rukavicích brankáře Frydrycha. Domácí nakonec v 75. min. po neodpískaném faulu domácích v souboji o míč na půli hřiště, šli do otevřené obrany Dukly a svoji šanci nadvakrát proměnili a odskočili na rozdíl dvou branek, který v závěru udrželi. Domácí tak dosáhli nejlepšího umístění ve své historii, 3. místo v ČFL.

Béčko se rozloučí se sezonou v Živanicích

středa 15. 6. 2022 | Tomáš Hubáček

logo Poslední utkání této sezony sehraje náš B-tým v Živanicích.

Zasloužená porážka našeho B-týmu se Zbuzany

pondělí 13. 6. 2022 | Ing. Jiří Uldrich

logo B-tým Dukly sehrál přivítal v předposledním, 29. kole, na domácím hřišti na stadionku SC Olympia v Radotíně v neděli 12.6.2022 od 10:15 hod. celek FK Zbuzany 1953. V předcházejícím kole Zbuzany zvítězily nad Ústím nad Orlicí 1 : 0 a na 13. místě získaly 35 bodů při skóre 34: 46. DUKLA v minulém kole remizovala se Sokolem Brozany 1 : 1, v tabulce byla devátá, se ziskem 39 bodů a skóre 49 : 44. V hostujícím týmu nastoupili čtyři hráči, kteří prošli týmem z Julisky, a to, K. Houha, Š. Studnička, T. Novák a D. Kozel. Navíc trenérem je p. F. Douděra, otec Davida Douděry, který prošel taktéž mládeží i A-týmem Dukly a nově přestoupivšího jeho bratra do Dukly, Martina Douděry. Oba týmy se tak dobře znaly. V zápase došlo ke konfrontaci mládí (Dukla s věkovým průměrem 19,7 roku) se zkušenostmi (Zbuzany s věkovým průměrem 24,5 ) a na rozdíl od předchozích dvou zápasů nutno konstatovat, že hosté jednoznačně mladíky Dukly přehráli. Hosté po většinu zápasu, kromě první půlhodiny druhého poločasu, diktovali tempo hry. Za B-tým Dukly poprvé nastoupili hráči z dorosteneckých týmů U-18 a U-17, V. Bartošek, M. Hendrych, P. Uher a M. Yarullin. Hosté v průběhu zápasu měnili taktiku, z počátku vysokým presinkem dostali Duklu pod tlak a donutili ji k chybám a tak již ve 12. minutě Dukla prohrávala o dva góly, později vycházeli ze zajištěného obranného bloku, z něhož vyráželi do rychlých brejků, které také v 78. a 79. min. dokázali využít a pojistili si zaslouženou výhru na rozdíl čtyř gólů. I tak si Dukla vypracovala několik příležitostí, ale v jejich závěru chyběla v zakončení razance, někdy přesnost a jednou stálo při hostech štěstí, to když v 90. min. Hodek z 11 metrů trefil ostrou ránou přesně spojnici levé tyče a břevna hostující branky.

Béčko hostí Zbuzany

pátek 10. 6. 2022 | Tomáš Hubáček

logo V předposledním kole České fotbalové ligy hostí naše béčko FK Zbuzany 1953.

Béčko remizovalo se Sokolem Brozany

pondělí 6. 6. 2022 | ing. Jiří Uldrich

logo B-tým Dukly sehrál vyjímečně 28. kolo v sobotu od 11:00 hod. na domácím hřišti na hlavním stadionu Na Julisce. Hostující tým SK Sokol Brozany v dosavadním průběhu získal 47 bodů, což mu stačí na 4. místo v tabulce, rezerva Dukly se ziskem 38 bodů byla na průběžném 9. místě. Zvlášť srdečně přivítali příznivci Dukly trenéra hostujícího týmu, zkušeného reprezentanta J. Němce, který za Duklu nejdříve hrál a ji i trénoval, v dobách, kdy znovuzrozená Dukla hrála Pražský přebor a vybojoval s ní na jaře 2009 postup do divize. V zápase došlo ke konfrontaci mládí (Dukla s věkovým průměrem 19,4 roku) se zkušenostmi (Brozany s věkovým průměrem 27,3 ) a nutno konstatovat, že mladíci Dukly (bez "pendlerů" mezi A a B týmem), mezi nimiž byli na zkoušku i hráči z dorosteneckých týmů Dukly, mile překvapili. Byli po většinu zápasu lepším týmem, který diktoval tempo hry a získaný bod je pro ně více než zasloužený. Hosté vycházeli ze zajištěného obranného bloku, z něhož vyráželi do rychlých brejků a s cílem zužitkovat zkušenosti při standardních situacích před brankou Dukly. I přes několik dobrých příležitostí Dukly se nakonec oba soupeři rozešli smírně.

DUKLA B hostí Brozany

čtvrtek 2. 6. 2022 | Tomáš Hubáček

logo B-tým DUKLY se v dalším mistrovském utkání představí tentokrát na Julisce proti Brozanům.

Další stránky
123456>>