clanek-1

Zasloužená prohra s FK Loko Vltavín

19.05.2024, 10:15
Zbuzany

FK Dukla Praha B

0:3

(0:2)

27. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

Loko Vltavín

Sestava domácí: Štefan –Ulman, Krejčí, Krenciv (K), Bilstrup (67. Kocman) – Atsuta (75. Nikl), Uhlíř (67. Fojt), Bačinský – Hübl, Jelínek, Magdi (46. Mikeš).

Sestava hosté: Heerkens – Novák, Říha, Fall (53. Tošnar), Podzimek (K) – Tichý (75. Rott), Matějka, Hruška – Kuchař (75. Tesař), Maione (75. Sefil), Osmani (86. Vaněk)

  • Branky: Maione 2 (6. a 19. min.), Novák (62. min.)

    ŽK:Krenciv (44. min.) - Kuchař (54. min.)

    Rozhodčí:D. Lovětínský - M. Havlík, M. Janíček

    .
Ve dvacátém sedmém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly ve Zbuzanech B-tým FK Loko Vltavín. V podzimní části si Dukla přivezla z Holešovic bod za bezbrankovou remízu. Hosté, kteří po podzimní části zaujímali předposlední příčku v tabulce, se ziskem 12 bodů udělali přes zimní přestávku velký pokrok a na jaře již získali 20 bodů a dostali se v tabulce na průběžné dvanácté místo, po výhře ve Zbuzanech, dva body za Duklou Praha B.

Hosté v rozestavení 4-3-3 v základní sestavě s osvědčenou „kostrou“ ze stabilních a zkušených hráčů (levý obránce, kapitán Podzimek, pravý záložník Tichý, střední záložník Matějka a střední útočník Maione) doplnění v zimní přestávce v rámci partnerské spolupráce klubů šesticí „mladých pušek“ ze Sparty (brankář Heerkens, pravý obránce Novák, pravý stoper Říha, levý stoper Fall, levý záložník Hruška a levý útočník Osmani) a ještě na hostování z Viktorie Žižkov, útočník Kuchař. Takto, proti podzimní části sezóny, zcela „překopaný tým“, začal celoplošným napadáním rozehrávky Dukly s okamžitými výměnami míče a pohybem hráčů ve všech řadách, přesnou a rychlou kombinací, a když se k tomu přidala zdravá agresivita v soubojích, vyšel z toho trvalý tlak hostí, který vyústil v dvougólové vedení po dvaceti minutách hry. Kromě těchto dvou branek, jejichž střelcem byl zkušený Maione, hosté nastřelili v deváté minutě tyč duklácké branky a během první půle si vytvořili další dvě gólové příležitosti, které zmařila obrana Dukly. Dukla zahrozila pouze z ojedinělé akce v 31. min. po centru Jelínka, ale A. Magdi dva metry před brankou Vltavínu míč minul.

Do druhého poločasu trenér A. Majer vystřídal nakoplého A. Magdiho F. Mikešem. Dukla se snažila dvougólový náskok hostí smazat, výsledkem snahy byla střela Ch. Bačinského v 59. minutě z 22 metrů, kterou hostující brankář Heerkens kryl a v 61. min. gólová šance Dukly po centru O. Jelínka z pravé strany na F. Mikeše, jehož střelu z malého vápna stačil ještě zblokovat stoper Říha na rohový kop. Když potom hosté v 62. minutě vstřelili pravým obráncem Novákem z úhlu třetí branku, bylo již o zápase rozhodnuto. Dukla si pak v poslední půlhodince vytvořila jednu nadějnou příležitost, ale F. Ulman z levé spojky ze 14 metrů mířil nad hostující branku. Hosté naopak potvrdili svoji dominanci i po prostřídání v poslední čtvrthodince a vytvořili si dalších pět dobrých střeleckých příležitostí, z nichž tři zmařil dobrými zákroky brankář J. Štefan v brance Dukly a dvakrát mířili střelci hostí vedle branky Dukly.

Hosté si tak zcela po zásluze odvážejí tři body.

Komentář k zápasu:

Od úvodních minut začali hosté aktivněji a soustředěněji, během úvodní dvacetiminutovky získali dvoubrankové vedení po střelách zkušeného středního útočníka Maioneho v 6. a 19. minutě, oba góly padly z levé spojky ze 14 metrů po přízemním centru z levé strany od levého křídla Osmaniho. Důsledným a rychlým celoplošným pressinkem nepustil hostující tým hráče Dukly na dostřel vlastní branky, po rohovém kopu v 9. minutě navíc nastřelili stoperem Říhou tyč. Dukla poprvé vystřelila z pravé spojky mimo branku hostí H. Hüblem ve 23. minutě. Ve 31. min. si vypracovala Dukla první brankovou příležitost, když po průniku z pravé strany O. Jelínkem následoval přízemní centr na malé vápno, kde si nabíhal A. Magdi, ale po mírné teči hostujícím brankářem 2 metry od bližší tyče míč minul!

Hosté odpověděli ve 34. min. gólovou šancí středním útočníkem Maionem po centru za levé strany na vzdálenou tyč, ale jeho střelu ze 3 metrů brankář Dukly, J. Štefan stačil vyrazit na roh.

Ve 35. min. pronikl v prostoru levé spojky A. Magdi, a po tom, co se uvolnil, střílel pravou nohou, na nerovném terénu však zasáhl míč nepřesně „šajtlí“ a střela ze 14 metrů skončila metr a půl nad hostující brankou.

Ve 43. min. střílel Ch. Bačinský z 19 metrů přízemní ránu k pravé tyči, brankář Vltavínu střelu kryl.

Ve 44. min. obdržel N. Krenciv žlutou kartu za faul na pronikajícího útočníka hostí Kuchaře.

Do druhého poločasu vystřídal trenér Dukly, A. Majer v útoku nakopnutého A. Magdiho F. Mikešem.

V 54. min. obdržel hostující útočník Kuchař žlutou kartu za podražení unikajícího Ch. Bačinského.

V 57. min. technická střela hostujícího středního útočníka Maioneho z 22 metrů skončila metr vedle branky Dukly.

V 59. min. střílel Ch, Bačinský z 22 metrů, jeho přízemní střelu brankář Heerkens kryl. O minutu později pak zkoušel střelou z 29 metrů překvapit J. Štefana v brance Dukly levý obránce, kapitán hostí Podzimek, brankář Dukly byl pozorný a jeho střelu kryl.

V 61. min. po centru O. Jelínka z pravé strany na malé vápno na nabíhajícího F. Mikeše odvrátil v posledním zlomku vteřiny stoper hostí Říha na rohový kop.

Z následného rohového kopu Dukly šli hosté do rychlého přečíslení, které proměnil v 62. min. pravý obránce Novák střelou z pravé strany z 10 metrů z úhlu ve třetí branku hostí.

Hosté po té přešli na rozestavení 4-4-2.

V 69. min. hosty v gólové šanci vychytal J. Štefan, když vyrazil na roh střelu Osmaniho z levé strany z 8 metrů.

V 71. min. si připravil F. Ulman dobrou pozici, ale ze 14 metrů z levé spojky mířil nad hostující branku.

Po následné sérii střídání hostí i Dukly si vypracovali hosté gólové příležitosti v 73. min., ale hostující útočník Sefil střílel vedle branky Dukly, pak v 85. min. střelu hostujícího čerstvého Tesaře stačil vyrazit J. Štefan na roh a stejně tak o minutu později. V 88. min. pak ještě hostující levý záložník Hruška v dobré pozici z levé spojky z 15 metrů střílel vedle branky Dukly.

Minutu před koncem řádné hrací doby se dostal do dobré pozice Š. Nikl po přihrávce od O. Jelínka, ale při zakončení nebyl dostatečně koncentrovaný, uklouzl a lehkou střelu v pádu hostující brankář kryl.

Hodnocení trenéra:

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„V první řadě musíme pogratulovat soupeři, a to nejen k vítězství, ale především k vynikajícímu výkonu. My jsme se na zápas připravovali a věděli jsme, že budeme hrát s vynikajícím týmem a bohužel dnes jejich skvělému fotbalu ve všech fázích jsme nedokázali čelit, ani v branné fázi ani v útočné. Dnes naše nekvalita herního výkonu byla hrozně vysoká a není prostě možné kazit přihrávky na deset, patnáct metrů, kazit jednoduché zpracování a s takovým soupeřem musíte počítat, že vám to potrestá. Navíc Loko Vltavín má vynikající tým, přestože je letos níže v tabulce, je to takový druhý, třetí nejlepší tým, co se týče hry, v soutěži. Takže, pokud chceme s týmem takovýchto kvalit hrát vyrovnaný zápas nebo uspět, tak musíme podat úplně jiný výkon, a to jsme dnes nepodali.“