0:2

(0 : 2)

20. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

FK Dukla Praha B

Sestava domácí: Lerch – Novák, Běloušek (K), Bartizal, Vokurka – Belej (72. Kašpírek), Koreš (72. Pech), Baďura (61. Kohout) , Dohnal (90. Kašpar) – Arzberger (46. Kalousek), Voráček

Sestava hosté: Štefan – Barac (72. Kocman), Krejčí, Krenciv (K), Ulman – Špatenka (65. Bačinský), Atsuta, Uhlíř – Hrubeš (84. Hübl), Jelínek (84. Bilstrup), Lehký (72. Magdi)

• Branky:F. Lehký 2x (10.min. a 51.min. z p.k.)

ŽK:Arzberger (37. min.), Baďura (50. min.), Vokurka (60. min.), Voráček (87. min.) - N. Krenciv (54. min.), F. Ulman (64. min.), J. Štefan (71. min.), J. Uhlíř (87. min.)

ČK:Běloušek (K) (87.min.)

Rozhodčí:Fencl - Langmajer, Mazanec

.
Ve dvacátém kole ČFL, sk. A zavítala rezerva B-týmu Dukly na hřiště FC Písek fotbal. V podzimní části, v pátém kole, béčko Dukly na domácím hřišti v Přední Kopanině porazilo písecké 2:0 góly F. Lehkého a H. Hübla. Rezerva Dukly v minulém kole získala tři body v duelu s béčkem Bohemians po výhře 3:0 na domácím hřišti na UMT v Satalicích a Písek si přivezl tři body ze hřiště Slavie Karlovy Vary za výhru 0:2. V tabulce ČFL měl Písek na osmém o bod více (26 bodů) než béčko Dukly.

Rezervní tým Dukly v tomto zápase posílili z A-mužstva Dukly v brance J. Štefan, v obraně zkušený J. Barac, v záloze F. Špatenka a v útoku F. Lehký a J. Hrubeš. V zápase, v němž domácí vycházeli z rozestavení 4 – 2 – 3 – 1 a po té, co se Dukla dostala na konci první desetiminutovky do vedení, přešli na rozestavení 4-4-2 se obě mužstva snažila o otevřený fotbal. I přes počáteční lepší vstup do utkání domácích, kteří měli míč více na svých kopačkách, Dukla z první vážnější akce zahrozila nebezpečným průnikem z pravé strany J. Hrubeše, kterého zastavili domácí pouze faulem. Z následného trestného kopu z 21 metrů téměř z prostředka před obloukem pokutového území předvedl vytříbenou kopací techniku F. Lehký a jeho střela i přes osmičlennou „zeď“ skončila v síti domácích, 0:1. Domácí po té přidali, ale Dukla se nedala zatlačit a oplácela stejnou mincí a každou příležitost využila k protiútokům do domácí obrany. Když obrana Dukly přestála bez úhony zejména dvě brankové příležitosti domácích v posledních pěti minutách první půle, šlo se do kabin za jednobrankového vedení Dukly.

Do druhé půle domácí vystřídali, na hřiště nastoupil „půlroční navrátilec na hostování“ levonohý Kalousek z Táborska na pravou stranu útoku a domácí pak přes něj „táhli většinu útočných akcí. Druhou půli začala aktivněji Dukla a již v první minutě druhé půle zahrávala rohový kop a po centru J. Hrubeše v gólové pozici agilně hrající O. Jelínek jen těsně nedoskočil na centrovaný míč před domácí brankou. Hned na to o pět minut později po protiútoku Dukly do otevřené obrany domácích našel výborně hrající F. Špatenka ve vápně domácích nabíhajícího O. Jelínka, který byl již za linií domácí obrany v levé spojce zezadu faulován domácím záložníkem Baďurou. Rozhodčí Fencl udělil domácímu záložníkovi žlutou kartu (milosrdnou) a odpískal pro Duklu pokutový kop, z něhož se nemýlil F. Lehký, 0:2 pro Duklu. Domácí po té přidali, ale hráči Dukly přijali hozenou rukavici, a tak se na hřišti začalo „žlutit“. Nicméně obrana Dukly pracovala spolehlivě i po prostřídání v poslední dvacetiminutovce a uhájila čisté konto, a to i díky J. Štefanovi v brance, který vykryl třikrát opakovanou střelu domácích z 5 metrů v poslední minutě utkání, když domácí po vyloučení nedisciplinovaného domácího kapitána v 87. minutě dohrávali o deseti….

Dukla se ziskem 28 bodů v průběžné tabulce ČFL, sk. A je na sedmém místě, Písek zůstává na devátém místě se ziskem 26 bodů. Dukla tak naplno bodovala potřetí za sebou. Zajímavostí zůstává, že právě s Pískem Dukla na podzim naposledy vyhrála a po té následovala šňůra dvanácti zápasů bez plného bodového zisku (devět remíz a tři porážky).

V úvodu zápasu si domácí vytvořili územní převahu a v 7. minutě z dobré pozice z pravé spojky ze 14 metrů pálil vedle domácí záložník Belej. Dukla kontrovala v 10. minutě, to když snahu domácích o kombinaci zastavil v poli na půli Písku dobře bránící J. Hrubeš, navedl si míč na střed před oblouk velkého vápna, kde jej fauloval domácí střední záložník Koreš. Z následného trestného kopu z 21 metrů se i přes osmičlennou zeď náramně strefil F. Lehký, 0:1 pro Duklu.

Domácí po té v rozmezí od 14. do 18. minuty zahrávali tři rohové kopy, ale bez ohrožení branky Dukly.

Ve 24. min. si Dukla vypracovala gólovou příležitost F. Špatenkou, ale jeho střelu z pravé strany na bližší tyč stačila domácí obrana odvrátit na rohový kop. Ve 26. min. po centru J. Barace z pravé strany nastřelil agilní O. Jelínek ze 7 metrů tyč domácí branky! V téže m inutě pak J. Hrubeš vystřelil z 20 metrů, ale domácí brankář Lerch jeho střelu stačil vyrazit.

Ve 37. in. se v zápase poprvé „zažlutilo“, to domácí útočník Arzberger fauloval pohyblivého J. Uhlíře.

V poslední pětiminutovce pak zahrozili domácí, to když prudkou ránu domácího útočníka „přes hlavu“ Arzbergera z pravé spojky z 8 metrů stačil pozorný J. Štefan vyrazit na rohový kop. A když pak další pěknou akci domácích změřil v poslední chvíli obranným skluzem na malém vápně F. Špatenka, šlo se do kabin za nadějného stavu 1:0 pro Duklu.

Do druhého poločasu nastoupil na hostování zapůjčený z Táborska domácí miláček, levonohý M. Kalousek na pravou stranu útoku. Druhý poločas začala svižněji Dukla a již ve 46. minutě po průniku a centru dobře hrajícího J. Uhlíře zahrávala rohový kop z levé strany J. Hrubešem na malé vápno, odkud domácí obrana vrátila míč zpět J. Hrubešovi a po jeho opakovaném centru na vzdálené malé vápno jen těsně nedoskočil O. Jelínek v gólové pozici.

V 51. min. již bylo v dukláckém táboře ještě veseleji, to když centr domácích do vápna Dukly odhlavičkoval N. Krenciv, míč získal J. Hrubeš, našel na prostředku zálohy F. Špatenku, který „potáhl míč“ až před velké vápno domácích a z pravé spojky poslal krásnou křížnou přihrávkou přes tři bránící hráče Písku do úniku v levé spojce dobře nabíhajícího O. Jelínka, který již za linií domácí obrany 13 metrů od domácí branky byl faulován zezadu vracejícím se záložníkem Baďurou. Rozhodčí Fencl za tento faul udělil domácímu záložníkovi žlutou kartu a ve prospěch Dukly odpískal pokutový kop, který s jistotou proměnil F. Lehký, 2:0 ro Duklu.

V 54. min. obdržel žlutou kartu N. Krenciv za faul na půli hřiště na „čerstvého“, šikovného domácího útočníka Kalouska. V 55. min. pálil domácí prvý obránce Novák z 20 metrů z oblouku velkého vápna pět metrů vedle branky Dukly.

V 57. min. střelu J. Hrubeše ze 7 metrů v dobré pozici zblokovala domácí obrana.

V 60. min. zastavila domácí obrana na půli hřiště jen za cenu faulu ve skluzu F. Špatenku. Za tento faul dostal domácí levý obránce Vokurka žlutou kartu.

Hned o 4 minuty později dostal také žlutou kartu F. Ulman, když si v obranném zákroku na domácího Beleje pomohl rukama. Následný ostrý polovysoký střílený trestný kop („zkrácený rohový kop zprava“) zahrávaný domácím Kalouskem levou nohou skončil na bližší tyči branky Dukly!

V 71. min. obdržel žlutou kartu brankář J. Štefan za zdržování při výkopu od branky Dukly.

V poslední dvacetiminutovce oba trenéři sáhli ke střídání hráčů v poli. Tyto změny více prospěly domácímu týmu, který v samém závěru odkrýval svoje zadní řady a vrhnul všechny síly do útoku.

Když potom domácí v 87. min. pálili útočníkem Kalouskem z 8 metrů vysoko nad, i přes ochrannou síť, Dukla se pak bránila zoufalým nájezdům domácích.

V 87. min. pokus o vyvezení míče a průnik domácího stopera, kapitána Bělouška zastavil nedovoleně ale takticky, J. Uhlíř na půli, za což dostal žlutou kartu. Toto zastavení neunesl domácí kapitán Běloušek a udeřil po odpískání faulu rukou J. Uhlíře do prsou, za což byl správně vyloučen. Navíc domácí útočník Voráček dostal žlutou kartu za kritiku rozhodčího.

Po zklidnění situace domácí v poslední minutě si pak vytvořili trojnásobnou šanci na zakončení z 8 metrů, ale v „trmě vrmě“ J. Štefan stačil 3x za sebou zneškodnit gólovou střelu domácích ze 7 metrů, a napotřetí pak míč skončil v zámezí a domácí zahrávali rohový kop.

V nastaveném čase 4 minut pak již Dukla kontrolovala vývoj zápasu a dovedla jej do vítězného konce.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

Myslím si, že dnes se hrálo zajímavé utkání, že v určitých fázích zápasu každý soupeř byl o něco lepší, střídalo se to. Myslím si, že nám se v prvním poločase nedařilo v kombinaci, někdy jsme byli nepřesní, kazili jsme lehké přihrávky, na druhou stranu zase naším intenzivním pohybem jsme to pak napravovali. Potom v závěru, kdy vedete dva nula tam soupeř vysunul dalšího vysokého hráče, kdy jsme měli trošku problém už to uskákat a soupeř z toho měl závary. Ale obětavost ve vlastním pokutovém území hráčů byla velká a z tohoto pohledu si kluci body zasloužili, že jsme neinkasovali a zápas dovedli do vítězného konce.“