V prvním mistrovském utkání jsme na umělé trávě v Satalicích remizovali s Olomoucí 1:1

02.03.2024, 12:00
UMT Satalice

1:1

(0:0)

16. kolo, U19 - starší dorost A 2023/2024

SK Sigma Olomouc

Sestava domácí: Váňa – Pokorný M., Pančev, Bárta, Kolský – Lopatář (80. Müller T.), Kožený, Podroužek (65. Svojsík) – Sladovník (65. Uher), Blokeš (46. Skalník), Káža (70. Babka)

• Branky:66. Lopatář – 81. Judas

V prvním poločasu jsme měli šance na vedení, branky však padaly až v tom druhém. Do vedení nás poslal v 66. z trestného kopu Lopatář, v 81. vyrovnal na konečných 1:1 Judas.

Na úvodu zápasu bylo znát, že žádný z týmů nechce udělat chybu a hrálo se opatrně. Postupem času jsme se však dostali více k držení míče a vytvářeli si příležitosti. Bohužel žádná z šancí neskončila brankou. Sladovník své zakončení prováhal, Lopatář mířil po nádherné akci do boční sítě, Káža byl zblokován, stejně jako Blokeš. Hosté zahrozili jednou, když Proniuk nepřeloboval ve slibné šanci Váňu. Druhý poločas jsme soupeře ještě více přitlačili, přesto měli ve druhém poločasu velkou šanci hosté. Proniuk na zadní tyči po rohu mířil do branky, ale Váňa vyškrábl míč na tyč. Od ní se následně odrazil zpět do hřiště a dorážku vyhlavičkoval z brankové čáry Pančev. Na druhé straně jsme byli po standardní situaci šťastnější my. Lopatářův trestný kop se stočil na zadní tyč a šli jsme do vedení. O chvilku později mohl skóre navýšit Káža, z úhlu však jeho střelu vytěsnil hostující brankář na roh. Z něj pak Pančev mířil z voleje nad. V 81. se pak hostům podařilo vyrovnat, když Judas zpracoval na hranici vápna nepovedený centr, a střelou k tyči nedal Váňovi šanci. V samém závěru pak mohl vstřelit vítězný gól Svojsík, střelu mu však obětavým skluzem zblokoval, dobíhající kapitán hostů Pavlíček. S Olomoucí jsme se tak rozešli smírně.

Hodnocení trenéra

Tomáš Kulvajt (FK Dukla Praha): V předchozích třech zápasech proti Olomouci jsme vždy inkasovali čtyři branky. Tentokrát jsme však naší aktivitou a kvalitou donutili soupeře k tomu, že byli nuceni dotahovat, což se jim bohužel i díky našim neproměněným šancím podařilo. Stejně tak jsme se jim vyrovnali v agresivitě v soubojích, přestože zde máme stále prostor pro zlepšení. S předvedenou hrou jsem spokojený, dokázali jsme soupeře v některých pasážích překombinovat a vytvořit si šance ze hry. Skórovat se nám pak paradoxně podařilo ze standardní situace. O to smutnější je, že Olomouc vyrovnala ze situace, která se ani nedá nazvat šancí, přestože Judas prokázal v zakončení kvalitu. I tak přistupujeme k výsledku s pokorou i proto, že jsme naši sérii neporazitelnosti protáhli na 9 zápasů.