clanek-1

U18 upevňuje vedení v tabulce své soutěže

28.10.2023, 10:00
UMT Juliska

FK Dukla Praha

5:1

(1 : 0)

13. kolo, U18 - starší dorost B 2023/2024

Arsenal Česká Lípa

Sestava domácí:

Váňa  – Torejev (46´ Pokorný M.), Zachar (66´ Pokorný T.), Ungerman (K), Srba, Mára – Maneval, Nečas, Podroužek (70´ Múller) – Bošek (60´ Kulhavý), Skalník

Sestava hosté:

Doležal  – Rasel, Jandáč (87´ Vlasák), Webera, Wendler (K) – Valenta (66´ Mach V.), Šámal, Hrňa (66´ Mach J.) – Švarc, Benedikt (60´ Bohatý), Krejčík (87´ Zajíc)

  • Branky: 2´ Bošek, 53´ Skalník, 66´ Mára, 85´ Kulhavý, 90´ Skalník - 71´ Webera
U18 si v sobotu poradila s dalším soupeřem - Českou Lípou a svoji soutěž vede již o 11 bodů.

Úvod utkání proti České Lípě se našim hráčům vydařil na výbornou. Již ve 2. minutě, po střílené přihrávce Torejeva skrze pokutové území hostů, zakončoval Bošek, který svou střelou z ostrého úhlu prostřelil Doležala a zajistil nám brzké vedení. Utkání se kvůli nepříznivému počasí hrálo na Julisce, kde o trochu menší rozměry hřiště představují různé výzvy. Méně času na výběr řešení především ve středu pole nám v úvodní dvacetiminutovce dělalo občasné problémy a nebezpeční jsme byli převážně po kombinacích v křídelních prostorech. Hosté zasluhují respekt za velmi odvážnou hru bez míče i s ním. Snažili se zakládat po zemi od vlastní brány a my si po delší době mohli vyzkoušet více presinkových situací. Zároveň Lípa vyvíjela tlak na naši rozehru ve velkém počtu hráčů a my museli občas sáhnout k jednodušším řešením. Míč byl v prvním poločase převážně na našich kopačkách, nicméně jsme nedokázali proměnit dobré příležitosti a na druhý gól se čekalo až do druhého poločasu.

V 53. minutě Maneval čtyřiceti metrovým pasem uvolnil Boška, který si míč převzal a počkal na podporu spoluhráčů. Dokonalým centrem našel přesně hlavu Skalníka, který zakončil do protipohybu hostujícího brankáře. Důležitý druhý gól potvrdil naši územní převahu a byl výrazným úderem do sebevědomí hostů.

 O 13 minut později jsme se radovali potřetí. V dobré pozici Podroužka dokázal vychytat Doležal, u odraženého míče byl jako první Nečas, který efektní patičkou posunul míč na Máru. Ten zpoza pokutového území nádherným obstřelem trefil čistou šibenici a zvýšil náš náskok na tři branky. Utkání se zdálo rozhodnuté, nicméně hosté dokázali skóre snížit v 71. minutě. Ojedinělé zaváhání naší obrany využil Webera, který krásným lobem překonal bezmocného Váňu. Na herní obraz ale gól Lípy větší vliv neměl a nadále jsme byli dominantním týmem my. V poslední pětiminutovce se nám podařilo ještě dvakrát rozvlnit síť hostů. Kulhavý v těžké pozici razantní hlavou navýšil skóre na 4:1, v poslední minutě utkání přidal svůj druhý gól Skalník a stanovil konečný stav na 5:1.

Děkujeme České Lípě za kvalitní utkání a naše pozornost již směřuje k sobotnímu zápasu na hřišti Teplic.