10. kolo, U18 - starší dorost B 2023/2024

Novotný  – Antonov, Pavliuk, Leštán, Dubovenko (86´ Mandous) – Zeronik, Kožíšek, Kolařík (K) (59´ Vošmik), Shulika (75´ Hofman) – Hlavatý (75´ Szalay), Podivín (75´ Šaláta).

Váňa  – Pokorný T. (61´ Regal), Srba (61´ Kulhavý), Štěpán, Zachar, Pokorný M. – Nečas (71´ Torejev), Ungerman (K), Maneval (71´ Múller) – Mára, Blokeš (75´ Bošek).

• Branky: 5´ Leštán - 26´ Mára, 76´ Kulhavý.
Velmi cenné tři body přivezla naše osmnáctka po poměrně vyrovnaném průběhu utkání z Karlových Varů.

Úvod utkání ve Varech nám nevyšel ani zdaleka tak jako v předchozích kolech. Přestože jsme od úvodních minut byli aktivní s dobrým pohybem míče, nevyvarovali jsme se nepřesnostem a hned v 5. minutě domácí trestali. Pomalá přihrávka do křídelního prostoru na polovině hřiště dala Varům příležitost k rychlému přechodu vpřed. Leštán skvělým prvním dotykem obešel Zachara, tváří v tvář Váňovi zachoval chladnou hlavu a lobem poslal domácí do brzkého vedení.

Naši hráči se rychle oklepali z nepříjemného úvodu a s velkou energií vrhli své síly do útoku. Domácí bránili aktivně od poloviny hřiště a po zisku hráli bez rizika vpřed. Velkou příležitost na vyrovnání stavu měl o pár minut později Pokorný T. Kombinace začínající u Váni se vyvíjela po pravém křídle, Pokorný M. dvěma narážečkami proběhl až na polovinu domácích, vyslal Blokeše do pokutového území Varů a ten hledal přihrávkou pod sebe spoluhráče. Na zadní tyči skvěle zavíral náběhem prostor Pokorný T., bohužel pro nás svou střelou pouze trefil Novotného. V další velké příležitosti se ocitl Nečas. Jeho dobrý náběh za řadu mu umožnil přímý únik na bránu domácích, jeho zakončení levou nohou ale dokázal Novotný pokrýt.

Druhá nevynucená chyba v naší rozehrávce nabídla Varům příležitost jít do dvougólového vedení, Leštán ale tentokrát zakončení nezvládl a Váňa dokázal střelu chytit. Náš tlak byl konstantní a vyrovnávací branka byla na dosah. Ve 26. minutě se Pokorný T. uvolnil přes dva obránce domácích, centrovanou přihrávkou našel na zadní tyči Máru, který hlavou vyrovnal stav utkání na 1:1. Podpoření brankou jsme ještě navýšili pohyb bez míče a drželi Vary na jejich obranné polovině. Nečas nás mohl poslat do vedení po skvělém centru Blokeše, jeho zakončení hlavou z malého vápna nicméně postrádalo přesnost a Novotný držel remízový stav. Ungerman po svém slalomu skrze obranu domácích trefil pouze tyč, a tudíž se do kabin šlo za vyrovnaného stavu.

Druhý poločas byl herním obrazem velmi podobný tomu prvnímu. Domácí se soustředili na kompaktní bránění pokutového území a dlouhou dobu se jim to dařilo na výbornou. Střídající hráči na naší straně přinesli do hry potřebný impulz a opět jsme navýšili četnost přihrávek do pokutového území domácích. V 76. minutě se nám konečně podařilo prolomit defenzivní blok Varů. Regal byl jako první u odraženého míče na hraně pokutového území, prostrčil míč do křídelního prostoru na Pokorného M., který střílenou přihrávkou na přední tyč hledal Kulhavého. Ten se svým důrazem dokázal prosadit a poslal nás do vedení 1:2. Závěr utkání byl hektický, nicméně se nám dařilo držel hru daleko od naší brány a vezeme si domů cenné tři body.

Děkujeme Varům za kvalitní utkání a my se již připravujeme na příští zápas proti Neratovicím.