clanek-1

U18 veze z Roudnice tři body

28.09.2023, 10:00
SA Horní Počaply

SK Roudnice nad Labem

0:4

(0:2)

9. kolo, U18 - starší dorost B 2023/2024

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Naimann – Soušek, Kotrba, Štajnc, Čížek (K) – Náprstek (74´ Malina), Horáček, Bidlo (64´ Kafka), Procházka (47´ Fidler) – Hotovec, Marejka (74´ Kořínek).

Sestava hosté:

Váňa  – Mára (66´ Pokorný T.), Srba, Zachar, Štěpán (K), Pokorný M. – Podroužek (58´ Múller), Nečas (58´ Ungerman), Maneval (72´ Torejev) – Blokeš, Kulhavý (46´ Gruntorád).

  • Branky: 5´ Blokeš, 45+1 Kulhavý, 69´ Štěpán, 74´ Ungerman
Další tři body do tabulky si připsala naše osmnáctka po utkání, ve kterém měla více ze hry a zcela zaslouženě zvítězila.

Do utkání s Roudnicí jsme vstoupili aktivně a s dobrou energií. Na rozdíl od minulého kola byla v naší kombinaci přesnost od první minuty a první brankové příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat. V 5. minutě byl u odraženého jako první na hraně pokutového území domácích Maneval, přesně posunul na Pokorného M., který střílenou přihrávkou našel volného Blokeše. Blokeš uklidil míč do prázdné brány a poslal nás do brzkého vedení.

Roudnice vedla své útočné kombinace převážně středem hřiště. Tato strategie nebyla úspěšná díky dobré součinnosti naší obranné řady. Byli jsme dominantní na míči, nicméně občasná uspěchaná rozhodnutí ve finále nám zamezila navýšení vedení. Ve 25. minutě jsme byli blízko, Nečasovi v dobré pozici ale bohužel zakončení nesedlo, následné dvě dorážky dokázali domácí zblokovat. Roudnice měla největší příležitost ve 29. minutě, Váňa nicméně dokázal nebezpečnou střelu ze střední vzdálenosti zlikvidovat. Kýžený druhý gól jsme přidali v nastavení první půle. Podroužek výborně rozehraným rohovým kopem našel Kulhavého, který se svým důrazem gólově prosadil.

Druhý poločas měl podobný herní obraz jako ten první. Měli jsme převahu ve hře s míčem a šli jsme za třetím gólem. V 69. minutě, po krásném centru Pokorného T., se mohl radovat Štěpán, když svým důrazným zakončením hlavou navýšil rozdíl v utkání již o tři branky.

Za pět minut definitivně utkání v náš prospěch překlopil Ungerman. Rohový kop Pokorného M. si našel v prostoru přední tyče a hlavou prostřelil bezmocného Naimanna.

Děkujeme Roudnici za kvalitní utkání. Těší nás vítězství bez obdržené branky a již svou pozornost směřujeme k sobotnímu zápasu na hřišti Karlových Varů.