6. kolo, U18 - starší dorost B 2023/2024

Meteor Praha

Šmidmajer – Valentík, Zachar, Čížek, Kyzlink – Ungerman (K) (71´ Srba), Nečas, Maneval (61´ Múller J.) – Mára (46´ Pokorný T.), Kulhavý (61´ Bošek), Sladovník (66´ Pokorný M.)

Brůžek – Negru, Štola (K), Benedikt, Hladký (59´ Dvořák) – Bouček (59´ Haluza), Joska, Doloh, Hladík (71´ Kincl) – Hottek, Žížala (59´ Trávníček).

• Branky: 24´ Mára (p), 29´ Sladovník (p), 39´ Sladovník, 65´ Kyzlink., ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .
Naše osmnáctka docílila dalšího vítězství a vede průběžnou tabulku své soutěže stále bez ztráty bodu.

Přestože se od úvodních minut hra odehrávala převážně na obranné polovině Meteoru, na větší příležitost jsme čekali až do 11. minuty. V dobré pozici ale bohužel Manevalovi zakončení nesedlo a mířil pouze doprostřed brány. Hosté se pokoušeli hrozit z rychlých protiútoků a podařilo se jim několikrát kvalitně centrovat do našeho pokutového území. K nebezpečnému zakončení jsme je ale nepustili a s přibývajícím časem narůstala naše odvaha a přibývaly příležitosti.

Ve 23. minutě Kulhavý vymyslel krásnou průnikovou přihrávku na nabíhajícího Sladovníka, který si míč převzal a následně byl sražen brankářem hostí. Nařízený pokutový kop si postavil Mára, který nekompromisní střelou do šibenice otevřel skóre utkání. Již za pět minut byla k vidění situace s identickým výsledkem. Nakrátko rozehraný rohový kop umožnil Valentíkovi průnik do pokutového území Meteoru, kličkou přešel přes dva obránce a při třetí kličce byl nedovoleným zákrokem poslán k zemi. Druhou penaltu utkání si tentokrát vzal Sladovník, který s velkým klidem umístil míč k levé tyči. Pro Meteor byly dva obdržené góly v krátkém sledu velkou ranou. Srdnatě bojovali dál, ale nedokázali přesně řešit přechody do útoku. Hru jsme kontrolovali a do poločasu jsme přidali ještě jednu branku. Kulhavý skvělým tlakem na rozehru Meteoru získal míč, tváří v tvář s brankářem hostí se zachoval týmově a k zakončení do prázdné brány vyzval Sladovníka. Ten přidal svou druhou branku v utkání a navýšil naše vedení na 3 : 0.

V poločase druhém byla k vidění velká příležitost na vstřelení čtvrté branky již po dvou minutách. Kulhavý ale ve svém samostatném nájezdu lobem o kus přestřelil bránu Brůžka. Herní obraz byl vyrovnanější než v půli první, nicméně jsme to byli nadále my, kdo byl nebezpečným týmem. Meteor se snažil útočit ve větším počtu hráčů, a to nám otevíralo prostor pro rychlé kontry. V 65. minutě Pokorný T. přenesl těžiště hry na pravou stranu, míč převzal Kyzlink, přešel přes dva obránce hostí a křižnou střelou navýšil naše vedení na konečných 4:0.

Jsme rádi za čtvrtou výhru v řadě bez obdrženého gólu a prozatímní stoprocentní bilanci v soutěži. Děkujeme Meteoru za kvalitní utkání a my se již připravujeme na sobotní zápas na hřišti Mostu.