clanek-1

U18 vítězí v Ústí nad Labem

02.09.2023, 10:00
areál Klíše

FK Ústí nad Labem

0:2

(0:1)

5. kolo, U18 - starší dorost B 2023/2024

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Maxa  – Werner (80´ Šebek), Bareš, Herman (K), Pospíšil (46´ Ludrovský) – Hovorka, Khyma (46´ Shi), Zákravský (65´ Hajaš), Abtrachymov – Jedlička, Hloch

Sestava hosté:

Váňa – Mára (76´ Nečas), Srba (45´ Ungerman), Zachar, Štěpán (K), Pokorný M. – Múller (46´ Maneval), Regal, Podroužek – Gruntorád (62´ Kyzlink), Kulhavý (67´ Pokorný T.).

  • Branky: 45+1´ Pokorný M., 66´ Mára
Také v Ústí nad Labem naše osmnáctka nezaváhala, přivezla další tři body a vede suverénně tabulku své soutěže bez ztráty jediného bodu.

Prakticky celé utkání na hřišti FK Ústí nad Labem jsme měli herní převahu. Domácí nicméně velmi dobře a kompaktně bránili své pokutové území a na góly se čekalo déle, než by se nám líbilo. Mnoho našich akcí skončilo zablokovanou střelou, či nepřesností vycházející z uspěchaných řešení. Největší šanci utkání mělo Ústí nad Labem v 10. minutě, kdy se Khyma dobře uvolnil v levém křídelním prostoru, jeho střelu ale bezpečně kryl Váňa. Z konstantního tlaku jsme vytěžili mnoho standartních situací. Domácí hráli agresivně a často faulovali, bohužel nám chyběla větší přesnost a důraz a nedokázali jsme dobré pozice přetavit ve vedoucí gól. Múller svou velkou příležitost ze 35. minuty, po dokonalém centru Máry, nasměroval o kus vedle tyče domácí brány a vše nasvědčovalo bezbrankový poločas. Naši hráči ale tlak v posledních minutách ještě navýšili a odměnou jim byl kýžený gól v první minutě nastavení. Sražený centr Kulhavého se odrazil k Pokornému M., ten si míč přistavil na levou nohu a z hranice pokutového území trefil čistou šibenici.

Nádherný gól do šatny potvrdil naši převahu a ve druhém poločase to byli domácí, kdo museli hrát aktivněji vpřed. Herní obraz se ale příliš nezměnil a byli jsme to opět my, kdo v převaze útočil. V prvních pěti minutách druhé půle byl ve dvou dobrých příležitostech Gruntorád, poprvé ale mířil nad a ve druhém případě jej vychytal Maxa.

Důležitou druhou branku jsme přidali v 66. minutě. Zakončení Kulhavého dokázal Maxa vyrazit pouze k dobře postavenému Márovi, který míč uklidil do odkryté sítě. Závěr utkání nabídl další příležitosti k navýšení vedení, zužitkovat je se nám bohužel nepodařilo.

Děkujeme Ústí nad Labem za kvalitní utkání, které poukázalo na oblasti potřebné vyšší kvalitu. V příštím kole přivítáme na domácím hřišti Meteor Praha.