2. kolo, U18 - starší dorost B 2023/2024

Šmidmajer  – Mára (66´ Kyzlink), Srba, Zachar, Štěpán (K), Pokorný M. (72´ Budař) – Maneval (54´ Ungerman), Podroužek (66´ Bošek), Regal – Skalník, Koller (54´ Torejev)

Gross  – Kocourek (56´ Hradec), Mikeš, Rous (72´ Chepulia), Novotný – Durnek, Kočí, Murit (K), Fischer – Karásek (72´ Dvořáček), Lípa

• Branky: 8´ Regal, 9´ Skalník, 40´ Podroužek, 72´ Skalník, 75´ Skalník, 87´ Regal - 11´ Novotný
Naše U18 si připsala další tři body, když zcela jasně přehrála svého soupeře.

Do utkání proti Chomutovu jsme vstoupili velmi dobře. Aktivní hra s míčem i bez něj nám zajistila herní převahu od prvních minut. Hosté se snažili vytvářet tlak na naši rozehru ve vysokém počtu hráčů i za cenu oslabení obranné řady, neboť bránili naše útočníky jeden na jednoho. V 7. minutě zápasu Skalník vyhrál hlavičkový souboj s obráncem a vyslal do samostatného úniku na bránu Chomutova Kollera. Brankář hostí Gross se rozhodl na přihrávku vyběhnout, u míče byl ale pozdě a musel Kollera faulovat. Rozhodčí se rozhodl ocenit zákrok pouze žlutou kartou a následoval trestný kop zpoza pokutového území. Podroužek rozehrál standartní situaci skrytou přihrávkou na Pokorného, ten střílenou přihrávkou na přední tyč hledal Regala, který vstřelil první branku utkání. Již za minutu jsme se radovali znovu. Skalník nekompromisně přetlačil posledního obránce Chomutova, Grossovi udělal kličku a míč uklidil do prázdné brány.

Brzké dvougólové vedení podpořilo naše sebevědomí a vrhli jsme se opět do útoku. Věděli jsme, že Chomutov bude chtít hrozit z rychlých protiútoků a v 11. minutě ukázali v této herní činnosti svou kvalitu. Zbytečná ztráta na útočné polovině nabídla hostům prostor na středu hřiště, dvěma přihrávkami se Novotný dostal za naši obrannou linii a skvělou křižnou střelou snížil stav utkání na 2:1.

Obdržený gól nás vrátil k jednoduchosti v kombinaci a opět jsme zatlačili Chomutov do obranného bloku. Ten se nám podařilo prolomit potřetí ve 40. minutě. Skalník potáhl míč přes polovinu hřiště do křídelního prostoru, dokázal se uvolnit přes dva obránce a přihrál do prostoru penalty nabíhajícímu Podroužkovi. Ten se rychlou otočkou zbavil dobře postaveného obránce a pohotovou skrytou střelou přidal důležitý třetí gól „do šatny“.

Ve druhém poločase jsme dokázali ještě zpřesnit kombinaci a rychlým pohybem míče vytvářet konstantní tlak. Hosté si větší příležitost vytvořit nedokázali, zatímco naši chlapci s velkou chutí útočili dál. Skalník v 72. minutě po akci Torejeva s Boškem přidal do prázdné brány svůj druhý gól utkání. O tři minuty později završil hattrick střelou hlavou po dokonalém centru Kyzlinka a v 87. minutě uzavřel skóre zápasu na 6:1 Regal.

Děkujeme Chomutovu za kvalitní utkání a my se již připravujeme na sobotní zápas proti Litvínovu.