clanek-1

Snový podzim jsme zakončili vítězstvím nad posledním Slováckem

10.11.2023, 13:00
UMT Satalice

FK Dukla Praha

2:0

(2 : 0)

15. kolo, U19 - starší dorost A 2023/2024

1.FC Slovácko

Sestava domácí:

Vácha – Valentík, Pančev, Bárta, Prior – Kožený (76. Kolský), Babka (53. Svojsík), Laredo (76. Čížek) – Káža (62. Uher), Mikeš, Sladovník (62. Špírek)

Sestava hosté:

  • Branky: 35. a 45. Mikeš
Územní převahu jsme dokázali přetavit ve vítězství dvěma góly Filipa Mikeše již v prvním poločasu. V tom druhém jsme si vedení pohlídali a zaslouženě vyhráli.

Od úvodních minut jsme byli nuceni překonávat blok hostů, kteří vsadili na pasivnější přístup bránění středního pásma a po zisku míče přecházeli do rychlých kontrů. Dvakrát tak zahrozili nebezpečnými situacemi, ve kterých byli naštěstí nepřesní. Našim zakončením naopak scházela potřebná razance a přesnost, jako při hlavičce Káži či střele Sladovníka. Soupeře jsme tak překvapili až ve 35. minutě, když Sladovník vtipně rozehrál aut na Pančeva, který přesným centrem našel v pokutovém území Mikeše. Ten se nemýlil a míč usměrnil přesně k tyči. Těsně před poločasem se Mikeš prosadil podruhé, když na zadní přesně trefil centr Babky z rohového kopu a vstřelil svůj desátý gól v sezóně. Do druhého poločasu vstoupili o něco aktivněji hosté. Střelu z hranice šestnáctky však vyrazil Vácha na roh. V dalším průběhu druhého poločasu jsme již byli výraznějším týmem my. V několika šancích však zvonila branková konstrukce. Nejprve to byla tyč po zblokované střele Sladovníka, následovalo břevno po hlavičce Svojsíka, Mikešova tyč po střele zprava a další možnost, při níž se zpětná přihrávka Špírka otřela znovu o tyč a před dobíhajícím Mikešem hosté uklidili míč do bezpečí. Zápas mohl ještě zdramatizovat v 80. střídající Marek, kterého však fantasticky na dvakrát vychytal Filip Vácha a přispěl k dalšímu čistému kontu. Zápas jsme pak již dohráli bez větších problémů do závěrečného hvizdu a připsali si třetí vítězství v řadě.

Hodnocení trenéra:

Po utkání trenér Tomáš Kulvajt řekl:

"Po vítězství v Plzni každý očekával naše snadné vítězství proti poslednímu Slovácku, což bylo velmi ošidné. Slovácko bylo totiž posílené poslední domácí výhrou nad Jihlavou a v průběhu sezóny dokázalo porazit třeba Brno, nebo Spartu. Proto bylo našim hlavním cílem přistoupit k zápasu maximálně zodpovědně a koncentrovaně. V úvodu jsem z kluků cítil trochu nervozitu, která se však postupně rozplynula a bylo jen otázkou času, kdy vstřelíme vedoucí branku. To se naštěstí povedlo a bonusem byl druhý gól těsně před poločasem. Do toho druhého jsme šli s cílem přidat třetí branku a definitivně rozhodnout, bohužel jsme trefovali jen brankovou konstrukci. Na drobné výjimky jsme měli hru pod kontrolou a dotáhli zápas do zaslouženého vítězství. Jsem moc rád, že jsme zápas takto zvládli a ukončili snový podzim vítězně. Na začátku sezóny a po čtyřbrankové prohře v Olomouci asi nikdo nečekal, že zvládneme podzim takto skvěle. Kluci se však zápas od zápasu lepšili a popravdě mě docela mrzí, že už je konec. Celkem rád bych si podzim při naší formě ještě o dvě až tři kola prodloužil."