Karviné jsme doma nastříleli čtyři branky a posunuli se na páté místo tabulky

28.10.2023, 13:30
UMT Satalice

FK Dukla Praha

(1 : 0)

13. kolo, U19 - starší dorost A 2023/2024

MFK Karviná

Sestava domácí:

Vácha – Valentík, Čížek, Pančev, Müller T., Prior – Lopatář (80. Bárta), Laredo (63. Svojsík), Babka (63. Káža) – Gruntorád (46. Uher), Mikeš (80. Blokeš)

Sestava hosté:

• Branky: 28. a 68. (PK) Mikeš, 81. Pančev, 85. Bárta – 56. Vavřík
S přesunem na umělou trávu do Satalic jsme v předposledním domácím utkání přivítali Karvinou. Po vydařeném závěru druhého poločasu jsme nakonec vysoko zvítězili a porazili další tým z vršku tabulky.

Hodnocení trenéra:

Trenér Tomáš Kulvajt po utkání řekl:

"Před klukama musím dnes smeknout. Karviné se letos podařilo sestavit velmi silný tým a není náhodou, že se pohybují na špici tabulky. Je to ofenzivně laděný tým se silnými individualitami ve všech řadách. Nám se podařilo jejich sílu úspěšně otupit a s výjimkou úvodu druhého poločasu jsme hráli přesně to, co jsme chtěli. Už před utkáním jsem cítil, že dnešní zápas zvládneme úspěšně, protože kluci byli skvěle nastavení. Zápas jsme tak zvládli i s několika změnami, když někteří hráči nastoupili v základní sestavě poprvé či po velmi dlouhé době. Opět se také ukázalo, jaký má vliv na naši hru přítomnost Filipa Mikeše. Oprávněně již sbírá starty v třetiligovém týmu Dukly a pokud přijde hrát za U19, je rozdílovým hráčem, což prokázal opět i dnes. Stejně tak ale musím pochválit zbytek týmu včetně střídajících hráčů, kteří výraznou měrou přispěli k úspěchu v dnešním zápase a měli na jeho vývoj výrazný vliv. Kluci si opět ověřili svou sílu a věřím, že na úspěšné vlně zůstaneme a zvládneme i poslední dvě utkání v Plzni a doma se Slováckem."