clanek-1

Další remízový zápas jsme sehráli tentokrát v Ostravě. S Baníkem jsme remizovali 1:1

21.10.2023, 13:15
areál Vista

FC Baník Ostrava

1:1

(0 : 0)

12. kolo, U19 - starší dorost A 2023/2024

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Vácha – Valentík (80. Špírek), Čížek, Pančev, Bárta, Prior – Lopatář (75. Laredo), Sladovník (65. Uher), Svojsík – Skalník (75. Blokeš), Káža (65. Babka)

Sestava hosté:

  • Branky: 68. Chibuzor – 52. Sladovník
Z dobře rozehraného utkání jsme nedokázali vytěžit tři body, přestože jsme vedli a domácí dohrávali v deseti. Sladovník nás poslal ranou z trestného kopu do vedení, po individuální akci však dokázal vyrovnat Prince Emmanuel Chibuzor.

Hned v úvodu jsme mohli inkasovat po hlavičce domácích na zadní tyči, Vácha se však dokázal včas přemístit a střelu vyrazit. Akce však pokračovala a následná střela šla těsně vedle. To nás probralo a naše defenzíva byla od té chvíle pevná. Sami jsme se však k silnějšímu zakončení dostali až v závěru poločasu, když Sladovníkovu střelu vyrazil na roh domácí brankář Moučka. Druhý poločas jsme si otevřeli skvěle. Sladovník po faulu kopal trestný kop z 25m, který zatočil přes zeď přesně do šibenice domácí branky a vedli jsme 1 : 0. O dvě minuty později fauloval již podruhé za žlutou kartu Ogbu a byl vyloučen. Hra se tím částečně otevřela, paradoxně z toho více vytěžili domácí. Chibuzor se ve vápně v situaci 1 na 1 prosadil přes Bártu a střelou podél Váchy vyrovnal. Obdržená branka nás nabudila. Nejprve jsme nedořešili brejk 3 na 1, desem minut před koncem pak měl vítězný gól na noze Laredo. Po centru Blokeše však na zadní tyči minul a když o dvě minuty později mířili domácí jen do boční sítě, skončil zápas spravedlivou remízou.

Hodnocení trenéra:

Trenér Tomáš Kulvajt po zápase řekl:

"Zápas celkově nenabídl příliš brankových příležitostí. Hned v úvodu měli domácí 2 šance, které jsme přežili, my naopak jednu v závěru poločasu. Celkově jsme velmi slušně bránili, bohužel jsme nebyli dostatečně rychlí, či přesní v přechodové fázi po zisku. Vzhledem k tomu, že jsme šli do vedení a domácí po zaslouženém vyloučení do deseti, je škoda, že jsme zápas nedotáhli do vítězství. Před vyrovnávacím gólem jsme se měli chovat lépe v organizaci i individuálně. Nutno ale říci, že Chibuzor prokázal vysokou individuální kvalitu. V závěru jsme měli velkou šanci na vítězný gól, bohužel se nám nepodařilo ji proměnit. Je však potřeba objektivně říci, že vzhledem k průběhu zápasu je remíza spravedlivá."