clanek-1

V posledním utkání anglického týdne jsme přivezli z Liberce cenné tři body

23.09.2023, 11:00
Městský stadion

FC Slovan Liberec

2:3

(0:1)

8. kolo, U19 - starší dorost A 2023/2024

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Sestava hosté:

Vácha – Valentík, Pančev, Bárta, Prior – Lopatář (85. Čížek), Kožený (60. Sladovník), Laredo (45. Svoboda) - Uher (60. Káža), Skalník (65. Špírek), Mikeš

  • Branky: 50. Plot, 65. Papoušek – 4. Lopatář, 80. a 83. Mikeš,
V utkání jsme od čtvrté minuty vedli brankou Lopatáře, domácí však dokázali skóre ve druhém poločase otočit. Naštěstí se to samé povedlo v závěru i nám dvěma brankami Mikeše. Připsali jsme si tak druhé vítězství sezóny.

V úvodu jsme byli velmi aktivní. První Lopatářovu střelu brankář chytil, druhá však skončila v šibenici a vedli jsme 0:1. Postupně však převzali iniciativu domácí a vytvořili si územní převahu, ze které pramenilo několik příležitostí. Ty jsme však dokázali dobře odbránit. Závěr poločasu byl naopak opět v naší režii. V rychlém sledu jsme si vytvořili tři dobré šance. Dvakrát neuspěl Mikeš, který nejprve trefil v dobré pozici jen obránce, následně skončila jeho střela v boční síti. Uherův skluz po další akci Mikeše na brankové čáře zblokoval obránce. Hned v úvodu druhého poločasu jsme domácím darovali penaltu hloupým faulem, kterou domácí proměnili a vyrovnali. Hra se pak oboustranně otevřela, čehož využili domácí k vstřelení druhé branky. Po centru zleva se na přední tyči prosadil Papoušek. To nás však nezlomilo a postupně jsme si začali vytvářet herní převahu. Z té pramenil vyrovnávací gól, podobný tomu libereckému. Špírek se v situaci 1 na 1 prosadil přes domácího obránce a stříleným centrem našel na přední tyči Mikeše. Ten usměrnil míče do sítě pohotově břichem a vyrovnal. Z následného tlaku pramenili dva rohové kopy. Ten druhý, na krátko rozehraný, vyšel skvěle a Mikeš svým druhým gólem vstřelil vítězný gól. V samém závěru jsme ještě čelili nepříjemné standardní situaci. Tu jsme však dokázali ubránit a dotáhli tak zápas do vítězného konce.

Hodnocení trenéra:

Hodnocení trenéra Tomáše Kulvajta:

"Stejně jako na Spartě jsme odehráli velmi dobré utkání, tentokrát s vítězným koncem. Velmi dobrý poločas jsme bohužel nepřetavili ve výraznější vedení a to nás málem opět stálo body. Hloupým penaltovým faulem jsme dostali domácí do hry a po vyrovnání se jim samozřejmě zvedlo sebevědomí, čehož dokázali využít vstřelením druhé branky. To nás naopak vyburcovalo a závěr byl jednoznačně v naší režii. Vyrovnávací gól tentokrát převážil psychickou sílu na naši stranu, a i na reakci kluků to bylo vidět. Gól oslavili, ale zároveň běželi do branky rychle pro míč, aby se ve hře co nejrychleji pokračovalo. Chtěli zápas vyhrát, ne jen znovu remizovat. Odměnou jim byla vítězná branka z rohového kopu, která byla z části dílem nacvičeného řešení a z části dílem improvizace."