clanek-1

V dohrávce 6. kola jsme podlehli Spartě 0 : 1

19.09.2023, 16:30
TCM Strahov

AC Sparta Praha

1:0

(0:0)

6. kolo, U19 - starší dorost A 2023/2024

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Sestava hosté:

Vácha – Čížek, Pančev, Bárta – Uher (75. Valentík), Lopatář, Svojsík (60. Kožený), Laredo (60. Svoboda), Špírek (65. Prior), Skalník (65. Sladovník), Mikeš

  • Branky: 57. Weber
I přes velmi dobrý výkon jsme opět nedokázali vstřelit branku. Sparta naopak vytěžila z mála díky Weberovi vítězný gól.

Již ve 40. vteřině jsme měli velkou šanci, Skalník bohužel míč nedokázal protlačit za záda Cuesty. O tři minuty později se podobně vedlo i Mikešovi. Dobrou organizací hry a efektivním presinkem jsme dokázali několikrát velmi dobře získat míč, v přechodové fázi jsme pak hlavně díky Mikešovi měli několik příležitostí a zakončení. Ani v jednom případě jsme však gól vstřelit nedokázali. Domácí měli největší šanci ve po zpětné přihrávce zprava, Vácha však reflexivně zasáhl nohou. Druhý poločas se nesl v podobném duchu. Naši největší šanci měl Patrik Uher, který se po průniku Mikeše objevil sám před Cuestou, nedokázal ho však překonat. To se o pár minut později povedlo Weberovi, který využil naší nepřesnosti ve středu pole a po rychlém útoku nedal ranou pod břevno Váchovi šanci. I přesto jsme se nevzdali a znovu si dokázali vytvořit šanci. Po průniku Priora se dostal k míči Lopatář, kterému se střela po jemné teči svezla a skončila těsně mimo. V závěru jsme ještě zahrozili standardní situací, k vyrovnání jsme se však již nedostali.

Hodnocení trenéra:

Hodnocení trenéra Tomáše Kulvajta:

"Z výsledku utkání jsem velmi zklamaný. Předvedli jsme velmi dobrý výkon a byli jsme nebezpečnějším týmem. Přesto jsme domácím podlehli a musím říci, že výsledek je spravedlivý. Ve finální fázi opakovaně neprokazujeme dostatečnou kvalitu, bez které nemůžeme být úspěšní. Ukázalo se to ve Zlíně, v Jihlavě a dnes se to ukázalo opět. Přesto věřím, že se vše v lepší obrátí. Náš herní projev se stabilizoval, můžeme se opřít o slušnou defenzivu a na útočné fázi neustále tvrdě pracujeme. Další možností pro nás bude sobotní zápas v Liberci."