O vítězství nad Dynamem České Budějovice jsme přišli v první minutě nastavení

4. kolo, U19 - starší dorost A 2023/2024

SK Dynamo Č. Budějovice

Vácha – Kolský (79. Valentík), Pančev, Bárta, Prior – Lopatář, Svojsík (65. Kožený), Svoboda (46. Mikeš), Sladovník (65. Špírek), Uher (65. Laredo), Skalník

• Branky: 67. Mikeš (Lopatář), 79. Mikeš (PK) – 8. Zíka J., 90+1 Gantogtokh T.
V ofenzivně hraném utkání jsme dokázali zápas otočit z poločasového nepříznivého stavu 0:1 dvěma brankami Mikeše, v samém závěru jsme však o vítězství přišli.

Do utkání jsme vstoupili výborně a vytvořili si několik příležitostí, které však branku nepřinesly. Hosté naopak z prvního protiútoku skórovali. Přesto jsme si udrželi herní převahu, ze které pramenilo několik dobrých střel, závarů a standardních situací. Největší šancí bylo Sladovníkovo břevno z trestného kopu a následná dorážka, kterou dokázal hostující brankář Valenta na brankové čáře zneškodnit. Druhý poločas byl možná ještě otevřenější. Naší hře dodal přímočarost Filip Mikeš, který se vrátil do sestavy po zranění kolene a hned dokázal dvakrát skórovat. Vyrovnání přinesla jeho spolupráce s Kubou Lopatářem a přesná křížná střela na zadní tyč. Gól nám vnesl sebevědomí na kopačky, přesto měli hosté také několik šancí, při kterých nás výrazně podržel skvěle chytající Filip Vácha. Do vedení nás poslal svou druhou brankou Mikeš, který proměnil penaltu nařízenou za faul na Skalníka. Závěr byl hektický. Definitivní potvrzení výsledku mohl zařídil Lopatář, který byl po akci Špírka ve skvělé pozici. Bohužel však přestřelil. Hosté naopak v závěru zjednodušili hru a v první minutě nastavení dokázali nadvakrát protlačit centrovaný míč za Váchova záda.

Hodnocení trenéra Tomáše Kulvajta:

"Přijít o vítězství v nastavení je vždy hrozně nepříjemné a o to smutnější, když jsme dokázali otočit nepříznivý stav. Z předvedené hry mám však opět velmi dobrý pocit, protože jsme ji dokázali posunout. Dynamo bylo svou herní kvalitou dál, než náš předchozí soupeř ze Zllína. Přesto jsme budějovické dokázali přitlačit a měli velmi silné pasáže nejen v prvním, ale tentokrát i ve druhém poločasu. To se projevilo i brankově. Zároveň je ale třeba ocenit i soupeře, který hrál skvěle a dokázal si také vytvořit silné šance. Vzhledem k průběhu utkání remíza mrzí, bráno objektivní optikou je však dělba bodů spravedlivá."