13. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

Povltavská Fotbalová Akademie

Štefan (15. Gothard) – Ulman, Krejčí, Kozma (15. Atsuta Sh.), Fojt –Hudec, Krenciv (K), Zapletal A. – Hrubeš (46. Grunnet J.), Červenka (46. Buchvaldek), Magdi (88. Hübl)

Benada –Smetana, Starý, Zákostelský (K), Kozel Daniel – Budínský, Mareš (63. Novák L.), Hejda, Drobílek – Liška (63 Šumilov), Novák M.

• Branky: 4. min. J. Hrubeš, 2x A. Magdi ( 56. a 61. min.) - 52. min. Starý, 2x M. Novák (73.min. p.k. a 87.min.) ŽK: Hudec 40. min., Gothard 78. min., Grunnet J. 85. min., trenér A. Majer 83.min. - Starý 42. min. ČK: 0, Rozhodčí: Coufal - Hányš, Jati
Ve třináctém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím hřišti na UMT v Satalicích hosty ze Štěchovic. Povltavská FA v minulém ročníku ČFL obsadila sedmé místo se ziskem 39 bodů, jedenáctá rezerva Dukly Praha získala o jeden bod méně. V podzimní části před rokem ve 3. kole rezerva Dukly remízovala ve Štěchovicích 0:0 a v jarní části jsme pak na UMT v Satalicích porazili hosty z Povltavské FA 4:3, když střelci branek Dukly byli F. Matoušek, L. Buchvaldek a dvě branky vstřelil M. Červenka. Za Povltavskou FA nastoupil v dnešním zápase v obraně dřívější hráč Dukly Daniel Kozel, který do Povltavské FA přestoupil v letní přestávce v r. 2023 ze Zbuzan. V uplynulém, dvanáctém, kole Povltavská FA doma vyhrála nad Slavií Karlovy Vary 2:1 a po dvanácti kolech byla na třetím místě tabulky ČFL, sk. A se ziskem dvaceti čtyř bodů, se sedmibodovou ztrátou na třetí béčko Slavie Praha. B-tým Dukly, který ve dvanáctém kole remizoval na hřišti Loko Vltavín Praha 0:0, byl po odehraných 12 kolech se ziskem 15 bodů na 8. místě aktuální tabulky ČFL. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu k udržení jejich zápasové praxe a k rozehrání po zranění. V brance tak vypomohl J. Štefan, v obraně vypomohl D. Kozma, v záloze J. Hudec a v útoku J. Hrubeš, M. Červenka a ve druhé půli L. Buchvaldek. V kvalitním zápase zkušenější hosté po celý zápas tahali za kratší konec, když prohrávali 0:1 a 1:3, ale v posledních sedmnácti minutách vyrovnali na konečných 3:3, když méně zkušení hráči Dukly neproměnili, zvláště v prvním poločase, několik svých „tutovek“ a hosté snížili sedmnáct minut před koncem z pokutového kopu a tři minuty před koncem dokonce vyrovnali na konečných 3:3. Stínem utkání byla srážka brankáře Dukly J. Štefana s D. Kozmou a jejich zranění, kvůli čemuž byli odvezeni sanitkou rychlé zdravotnické pomoci na vyšetření a ošetření do nemocnice. V důsledku toho byl první poločas od zranění obou hráčů do odvozu do nemocnice přerušen na dobu 25 minut, o které byl první poločas prodloužen. Rezerva Dukly vstoupila do utkání s elánem a výsledkem byla již ve 4. minutě úvodní branka zápasu, kterou vstřelil J. Hrubeš pěknou střelou do pravého vinglu. Dukla si pak vytvořila gólovou příležitost ve 14. minutě, ale A. Magdi zakončil ze 13 metrů jen půl metru vedle. V 15. minutě došlo k nešťastné srážce hlavami brankáře J. Štefana a stopera D. Kozmy. Oba byli okamžitě ošetřeni na ploše hrací plochy, hra byla přerušena na dobu 25 minut a vozidlem RZP byli převezeni do nemocnice k dalšímu vyšetření a ošetření. Dukla vystřídala oba zraněné hráče brankářem L. Gothardem a v poli Atsutou Shoyou. Dukla pokračovala v dobrém výkonu a na jejím kontě přibývaly vypracované gólové příležitosti (celkem dalších pět gólových šancí v prvním poločase), které však jednak nezkušeností mladíků Dukly a jednak výbornými zásahy brankáře hostí Benady nebyly přetaveny do brankového vyjádření. Do druhého poločasu trenér Dukly A. Majer vystřídal „výpomoc z A-týmu v útoku“ J. Hrubeše a M. Červenku J: Grunnetem a L. Buchvaldkem. Do druhé půle tentokrát lépe vstoupili hosté ze Štěchovic, kteří v 52. minutě po rohovém kopu vyrovnali stoperem Starým na 1:1. Dukla odpověděla zpřesněním zakončení a v rozmezí pěti minut mezi 56. a 61. minutou dvěma góly A. Magdiho získala zasloužené dvoubrankové vedení. Hostující trenér zareagoval dvojitým střídáním v útoku a v záloze v 63. minutě. Dukla i nadále kontrolovala hru, ale po průniku hostí v levé spojce do pokutového území Dukly, odpískal rozhodčí Coufal pokutový kop za faul bránícího hráče Dukly a hostující útočník Novák z pokutového kopu v 73. minutě snížil na 3:2 pro Duklu. Hosté pak zahrozili ještě v 75. minutě hlavičkou pravého obránce z úhlu z 8 metrů, která ale našla připraveného brankáře L. Gotharda na malém vápně Dukly. Přesto ale hosté z další ojedinělé akce při atakování rozehrávky Dukly v 87. minutě vyrovnali druhým gólem útočníka Nováka. Dukla o tři minuty později si vypracovala další gólovou příležitost, kdy zakončoval tvrdou přízemní střelou L. Buchvaldek z pravé spojky ze 14 metrů, ale hostující brankář Benada vytáhl opět skvělý zákrok a těžkou střelu stačil vyrazit nad branku. Dukla tak po velmi dobrém výkonu, který sice nekorunovala tříbodovým ziskem, si připsala bod do tabulky a se ziskem 16 bodů si udržela 8. místo v průběžné tabulce ČFL sk. A.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„Já jsem velmi spokojen s herním výkonem, který jsme dnes podali, škoda, že, přestože jsme vstřelili tři branky, tak škoda, že jsme těch branek nevstřelili dnes více, protože si myslím, že jsme tam měli osm nebo devět vynikajících příležitostí. To, že pak hosté v samém závěru vyrovnali, jde jednak, samozřejmě za nějakou nezkušeností našich mladých hráčů, kteří ten zápas dohrávali a za takovým způsobem hry soupeře, který takhle hraje hodně zápasů, že z minima vytěží maximum. Ani mi to vlastně tak úplně nepřekvapuje, že to tak dopadlo, protože zápasy, co se hrajou s Povltavskou FA jsou si podobné, protože ze zápasů dokážou vytěžit z minima maximum, takže je to škoda, na druhou stranu pro mě dnes v hodnocení převládá velmi dobrý výkon týmu i individuální výkony hráčů.“