clanek-1

Z Bohemky vezeme "pouze" bod

27.08.2023, 10:15
SK Čechie Uhříněves

FK Bohemians 1905 B

3:3

(3:3)

4. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

FK Dukla Praha B

Sestava domácí:

Valeš – Lehovec (79. Doležal), Damašek, Kadlec, Petrouš, Těšínský – Bělaška (58. Pluhař), Nekvasil, Farkaš (K) – Pomahač (58. Bárta), Marhoul (70. Müller)

Sestava hosté:

Gothard – Krejčí, Krenciv (K), Jeřábek, Fojt – Lehký (46. Hudec), Bačinský, Špatenka (75. Zapletal) – Hrubeš, M. Škoda (86. Jelínek), Buchvaldek (75. Hübl)

  • Branky: Marhoul 2 (24. a 26.min.), Bělaška (27. min.) - M. Škoda 3 (10., 13. a 30.min.) Rozhodčí: Duda - Hodek, Šlajs
Ve čtvrtém kole ČFL, sk. A zajížděla rezerva B-týmu Dukly na druhý konec Prahy, do Uhříněvsi, kde za „anglického počasí“, na rychlém trávníku narazila na domácí B-tým Bohemians Praha 1905. V uplynulém ročníku ČFL domácí rezerva „Bohemky“ obsadila pěknou druhou příčku se ziskem 57 bodů. Rezerva Dukly Praha obsadila 11. pozici se ziskem 38 bodů. V podzimní části loňského ročníku Dukla B vyhrála na domácím hřišti 3:1, když dvě branky vstřelil dnes ligový Adediran a jednu si dali bohemáci vlastní, čestný úspěch vstřelil Zeman. Jarní odvetu na hřišti Bohemky Dukla prohrála 2:3 po poločase 0:3, když za domácí stříleli branky Novák 2 a Mužík 1, Dukla snižovala ve druhém poločase brankami R. Fojta a O. Jelínka. V uplynulém kole B-tým Dukly prohrál na domácím hřišti s Motorletem 0:1 a B-tým Bohemians Praha 1905 prohrál v Karlových Varech s místní Slavií 1:2. Po třech odehraných kolech tak měla rezerva Bohemky na svém kontě 6 bodů, stejně jako rezerva Dukly (na 5.-8 místě tabulky ČFL). Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu Dukly k udržení jejich zápasové praxe, kteří vyztužili všechny řady, a tak v obraně vypomohl J. Jeřábek, v záloze F. Lehký a F. Špatenka a J. Hudec a v útoku J. Hrubeš, M. Škoda a L. Buchvaldek. V zápase, v němž domácí proti sestavě v loňském ročníku nastoupili v obměněném složení, vycházeli ze zajištěného obranného valu 5-3-2, který se v útočné fázi měnil na 3-3-4, se Dukla snažila přejít přes tento zhuštěný val kombinační hrou. Na rychlém, mírnými dešťovými přeháňkami skrápěném trávníku, však tento obranný val nápaditá hra Dukly již v prvních dvanácti minutách dvakrát lehce překonala. Domácí ale během čtyř minut dokonale třemi brankami otočili skóre, aby pak svůj střelecký koncert zakončil M. Škoda svojí třetí brankou a ve 30. minutě tak uzavřel gólový účet tohoto utkání na 3:3. Dukla až do konce zápasu byla aktivnější a prostřídáním si udržela tempo. Zatlačila domácí a jen nepřesnosti v zakončení na kluzkém rychlém terénu a výborné zákroky domácího brankáře Valeše byly příčinou toho, že si rezervní tým Dukly nepřivezl na Julisku všechny tři body. Střelecky se v pohledném, oboustranně otevřeném zápase předvedli hrotoví útočníci obou týmů, za domácí L. Marhoul se dvěma brankami a za Duklu M. Škoda, jemuž se „povedl“ hattrick během první půle. Mladý tým Dukly si tak odváží ze hřiště Bohemky cenný bod, ale podle předvedené hry a počtu brankových příležitostí jich mohlo být třikrát tolik.

Domácí Bohemians Praha 1905 B nastoupili v rozestavení 5-3-2, pokud vyráželi do přečíslení do útoku, pak krajní obránci vyjížděli až do křídelních prostorů a rozestavení se posunulo na ofenzivní variantu 3-3-4. Do zápasu vstoupili lépe zkušenější hosté z Julisky (věkový průměr 21,25 roku, tj. o 1/4 roku více než rezerva Bohemians).

Nejdříve sice zahrozili domácí ve 4. minutě po rozehraném trestném kopu domácího kapitána Farkaše střelou Bělašky z 21 metrů nad branku Dukly, pak ale Dukla odpověděla gólovou šancí F. Špatenky v 7. minutě po kombinaci mezi L. Buchvaldkem a J. Hrubešem, když prudká střela F. Špatenky ze 16 metrů skončila půl metru vedle pravého vinglu domácí branky.

V 10.minutě již bylo v dukláckém táboře veseleji, to po autovém vhazování R. Fojta z levé strany si navedl J. Hrubeš míč do pravé spojky, jehož střelu zblokoval bránící domácí Farkaš, k odraženému míči se dostal F. Lehký a po narážečce s F. Špatenkou našel přesnou přízemní přihrávkou před brankou M. Škodu, který ze 2 metrů dostal Duklu do vedení, 1:0.

Ve 13. minutě zvyšoval opět M. Škoda na 2:0 pro Duklu a to po výhozu L. Gotharda na F. Lehkého, který poslal kolmý míč do pravého křídla na nabíhajícího, s chutí hrajícího F. Špatenku, který utekl bránícímu levému stoperovi Petroušovi a přízemní přihrávkou na malé vápno našel připraveného střelce druhého gólu, M. Škodu, 2:0 pro Duklu.

Když už se zdálo, že útočná aktivita Dukly přinese další gólovou radost, byli to naopak domácí, kteří během čtyř (!) minut obrátili skóre ve svůj prospěch. Nejprve ve 23. minutě po té, co obrana Bohemians odkopla míč z vlastního pokutového území po neúspěšném útočném ataku Dukly dlouhým míčem levého obránce Těšínského do levého křídla na nabíhající útočné tykadlo Pomahače, který zleva vystřelil a jeho polostřelu, polocentr z malého vápna dorazil pohotový Marhoul, 2:1 pro Duklu. Hned ve 26. minutě po rozehrávce Dukly a po tom, co obrana Bohemians vystihla přihrávku do útoku Dukly, následoval rychlý protiútok Bohemians opět založený přes Pomahače a levého obránce Těšínského, který našel v pokutovém území Dukly po „nekomunikaci“ obrany nedůsledně krytého útočníka Marhoula, který z 8 metrů pohotově vyrovnal na 2:2. A do třetice hned ve 27. minutě završili Bohemians smrtící protiútoky po získání nepřesného nákopu Dukly na půli záložníkem Nekvasilem, který našel v pravé spojce útočníka Pomahače, který si narazil míč s pravým stoperem Damaškem a následně z pravé strany našel Pomahač v pravé spojce „pod sebou“ ve velkém vápně nabíhajícího nekrytého záložníka Bělašku, který ostrou ránou dostal domácí do vedení, 2:3 z pohledu Dukly.

Dukla odpověděla nejlepším možným způsobem. Zpřesnila a zrychlila hru a ve 30. minutě, když v souboji s útočníkem Marhoulem udržel míč N. Krenciv, našel v pravé spojce J. Hrubeše, dále pak pokračovala kombinace na Š. Krejčího, který si narazil míč v pravé spojce s F. Špatenkou a po opětovné výměně míčů na pravé straně pak F. Špatenka z pravé spojky odcentroval a připravený M. Škoda u vzdálené tyče vyrovnal na 3:3.

Dukla poučena ze zaváhání mezi 23. až 27. minutou zpřesnila komunikaci i hru v zadních řadách a v přípravné fázi před zakončením a ve 33. min. si vypracovala gólovou příležitost. To v poli vybojoval míč F. Lehký v souboji s domácím kapitánem, záložníkem Farkašem, našel J. Hrubeše, který kolmicí vyzval k náběhu do pravého křídla L. Buchvaldka, který míčem „pod sebe“ našel F. Špatenku, jenž zakončoval z 5 metrů, ale míč směřující k levé tyči obrana Bohemians stačila odvrátilt.

Ve 35. minutě po centru z levé strany od F. Špatenky hlavičkoval F. Lehký u bližší tyče z 5 metrů v těžké pozici, lehkou hlavičku domácí brankář Valeš chytil.

Do druhého poločasu vystřídal trenér Dukly, A. Majer F. Lehkého, kterého nahradil v záloze J. Hudec.

Hned ve 49. min. se domácí dostali do gólové šance, když po pravé straně po kolmici Farkaše utekl hrotový útočník Marhoul, našel ve vápně „pod sebou“ nabíhajícího Bělašku, jehož nepříliš prudkou přízemní střelu k levé tyči ze 13 metrů výtečně kryl L. Gothard v brance Dukly.

V 58. minutě si Dukla vypracovala brankovou příležitost, když po kombinaci R. Fojt – L. Buchvaldek – F. Špatenka našel F. Špatenka na velkém vápně J. Hrubeše, který ze 17 metrů z pravé spojky přestřelil o metr domácí branku.

Během poslední půlhodiny již Dukla kontrolovala hru a vytvořila si další čtyři brankové příležitosti, ale žádnou z nich již „nepřetavila“ ve vítěznou branku.

Nejprve v 65. min. se dostal do další gólové šance M. Škoda a to po autovém vhazování F. Špatenky z levé strany na půli Bohemians a kombinaci mezi F. Špatenkou, M. Škodou, L. Buchvaldkem šel M. Škoda sám proti brankáři Valešovi, který ale jeho pokus chytil.

V 67. min. po pěkné akci, kterou připravil L. Buchvaldek a hledal za linií obrany v pokutovém území nabíhajícího J. Hudce, chyběl jen krok J. Hudcovi k zakončení tváří v tvář domácímu brankáři.

V 76. min. krátce po vystřídání se dostal do brankové příležitosti hbitý H. Hübl. Po rohovém kopu Dukly z pravé strany zahrávaném J. Hrubešem, odvrátila obrana Bohemians míč do pole k Ch. Bačinskému, ten našel R. Fojta, jehož centrovaný míč do prostoru pokutového území zachytil A. Zapletal, který našel dalšího čerstvě vystřídaného H. Hübla a ten v gólové šanci z pravé spojky ze 13 metrů prověřil domácího brankáře Valeše, který jeho přízemní ránu kryl.

Hned o dvě minuty později, v 78. minutě po kombinaci CH. Bačinský, A. Zapletal následoval z levé strany centrovaný míč na malé vápno, odkud ze 4 metrů zakončoval H. Hübl, ale pohotový brankář Valeš jeho přízemní střelu kryl.

V 84. min. založil akci L. Gothard, který vyhodil míč doleva na Ch,. Bačinského, ten našel A. Zapletala, jehož „komice“ vyslala do úniku M. Škodu, ale domácí brankář Valše vyběhl až na hranici pokutového území a šanci zmařil.

Ve druhé minutě nastavení, v čase 90.+2 min. po narážečce s R. Fojtem na levé straně a přihrávce J. Hrubeše z levé strany zakončoval v gólové pozici O. Jelínek ze 3 metrů, lehkou teč ale domácí brankář Valeš chytil.

Zůstává tedy otázkou, zda bod zvenku je v tomto případě a ze zpětného pohledu na počet brankových příležitostí pro rezervu Dukly dostatečným ziskem anebo je to málo? V každém případě patří mužstvu velký dík za předvedený výkon proti nelehkému soupeři.

Hodnocení trenéra:

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„Myslím si, že dnešní zápas pobavil hlavně diváky, kteří se přišli podívat, že byl zajímavý jednak průběhem skóre a jednak i předvedeným fotbalem. Vlastně se dá říct, že my jsme to utkání ztratili v průběhu rozmezí 23. a 27. minuty. Nevím úplně, co se stalo, ale dostali jsme tři branky, vlastně za stavu kdy jsme vedli o dvě branky to soupeř rychle otočil. Tam jsme hned reagovali na 3:3 a pak si myslím, že po většinu zápasu jsme měli poměrně velkou převahu, hlavně ve druhém poločase. Bohužel, ve druhém poločase nám trošku chyběla větší kvalita ve finální fázi, zase nám tam někde chyběl kousek, a když už jsme se pak do dvou vyložených šancí dostali, tak domácí skvěle podržel Roman Valeš. Takže z tohoto pohledu je škoda pro nás, že nemáme tři body, ale na druhou stranu si myslím, že jsme podali o hodně lepší výkon než minulý týden.“