clanek-1

05.08.2023, 18:00

FC Slavia Karlovy Vary

0:1

(0 : 0)

1. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Chára – Pěkný (K), Vyleta, Andersen – Brož, Maňák, Geňo, Krčma (90. Odut), Žilák – Lešťán (72. Prečan), Červený

Sestava hosté:

Štefan (17. Gothard) –Ulman, Krejčí, Krenciv (K), Fojt – Hudec, Bačinský, Zapletal (81. Hübl) – Hrubeš (63. Jelínek), Lehký, Magdi

  • Branky: F. Lehký (88.min.) ŽK: Vyleta (44. min.) Maňák (90 + 1. min.) - F. Lehký (45+1.min.), Hrubeš (55. min.) ČK: Geňo (40. min.) Rozhodčí: Míč - Kolátor, Krupka

Od úvodních minut se snažili být aktivnější domácí, kteří hledali často dlouhými přihrávkami zejména vysokého útočníka Červeného a kombinacemi po levé straně zatahovali míče přes levého záložníka Žiláka. V 8. minutě po přihrávce středního záložníka Maňáka se dostal do gólové šance levý záložník Žilák, který z levé strany ze 13 metrů prudce vystřelil pod břevno, ale J. Štefan v brance Dukly výborným reflexím zákrokem míč vyrazil.

V 17. minutě po rohovém kopu domácích po útočném faulu domácích a po výskoku a pádu ve skrumáži hráčů se zranil brankář Dukly J. Štefan a byl vystřídán L. Gothardem. Domácí hráči zvyšovali agresivitu v soubojích a tak Dukla získávala výhody po zahrávání trestných kopů. Ve 21. minutě střílel nepřesně z trestného kopu z 29 metrů Ch. Bačinský nad domácí branku. Ve 26. minutě střílel F. Lehký po „míči rozhodčího“ z 20 metrů vedle domácí branky.

V 35. minutě střílel nebezpečně přízemní střelou J. Hrubeš z 22 metrů, jen ¾ metru vedle domácí branky. Ve 37. minutě pak střílel na branku J. Hudec z levé strany, jeho střelu k bližší tyči domýácí brankář Chára kryl. Když potom v 38. min. střílel vedle J. Hrubeš z pravé spojky z 23 metrů, byl tím „vystřílen“ střelecký prach obou mužstev na první poločas.

Ve 40. min. přesný rozhodčí Míč, i s ohledem na stupňující se ostré zákroky domácích, vytáhl rovnou červenou kartu za surový zákrok domácího středopolaře, hrajícího trenéra Geni a domácí tým tak zbytek zápasu dohrál o deseti. Ve 44. min. domácí stoper Vyleta obdržel ŽK za další ostrý zákrok na Ch. Bačinského a ve 45.+1. min. pak F. Lehký za faul na brankáře domácích, kterého ale do brankáře „napresoval“ bránící domácí stoper Vyleta.

Stručná bilance prvního poločasu: Jedna gólová šance domácích a střela na branku, 1 červená karta + 2 žluté karty domácích, 10 faulů domácích vs. 1 žlutá karta Dukly a 1 střela na branku.

Do druhé poločasu žádné mužstvo nestřídalo.

Hned ve 49. min. se domácí dostali do gólové šance když levý záložník Lešťán po centru z pravé strany zakončoval zleva ze 6 metrů 2 metry vedle duklácké branky.

Dukla odpověděla hned v 50. minutě, po průniku F. Lehkého a jeho přihrávce z pravé spojky na malé vápno, kde nabíhající J. Hrubeš ze 3 metrů před odkrytou brankou v gólové šanci „strefil“ na brankové čáře přemísťujícího se domácího brankáře Cháru!

Hned o půl minuty později v další gólové šanci A. Magdi zamířil z pravé spojky z 12 metrů nad domácí branku!

V 55. min. obdržel J. Hrubeš žlutou kartu za taktický faul na půli na středního záložníka Maňáka.

V 56. min. domácí po rohovém kopu zahrávaném Žilákem se dostali k zakončení z odraženého míče v gólové šanci záložníkem Maňákem, ale jeho křížná střela zleva z 8 metrů skončila nad brankou Dukly.

V 63. min. vystřídala Dukla v útoku J. Hrubeše O. Jelínkem

Kolem 70. minuty pak Dukla zahrávala dva rohové kopy, ale bez ohrožení domácí branky.

V 81. min. vystřídal A. Zapletala H. Hübl.

V 86. min. se podařil F. Lehkému průnik přes domácí obranu do velkého vápna, ale v posledním okamžiku mu stačil vracející se střední záložník Krčma míč vypíchnout, takže z náznaku šance nic nebylo.

Lépe již Dukle bylo v 88. min., to, když po rychlém protiútoku Dukly založeném L. Gotahrdem přes Ch. Bačinského na čerstvého H. Hübla, který našel na hranici velkého vápna nabíhajícího F. Lehkého a ten v plném běhu sám před domácím brankářem nezaváhal a z 8 metrů dostal Duklu do vedení 1:0.

Domácí reklamovali to, že jim zůstal na půli po křečích v noze ležet záložník Krčma, ale sami hru předtím nepřerušili a podnikli útok do pokutového území Dukly, takže jejich protesty v tomto směru byl alibistické a liché.

V 90. +1. min. po kombinaci O. Jelínek – H. Hübl a F. Lehký se dostal do další gólové šance H. Hübl, ale domácí brankář Chára jeho střelu z 8 metrů chytil.

V 90. + 1. minutě obdržel domácí záložník Maňák „pouze“ žlutou kartu za tvrdý faul a podkopnutí pohyblivého H. Hübla.

V 90. + 3. minutě po autovém vhazování R. Fojta a přihrávce hlavou O. Jelínka střílel z levé spojky A. Magdi přes bránícího levého stopera Andersena z 16 metrů nad branku domácích.

V poslední akci zápasu pak domácí získali do dlouhém autovém vhazování stopera Vylety rohový kop z levé strany, který v 45.+5. minutě zápasu zahrával na bližší malé vápno Maňák, odkud hlavičkoval v gólové šanci domácí vysoký stoper Vyleta nad branku Dukly a následně rozhodčí odpískal konec zápasu.   

Hodnocení trenéra:

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

Pro nás se ten zápas nevyvíjel dobře, protože ze začátku jsme byli trošku nervózní z toho, že jde o první mistrovský zápas v dospělém fotbalu pro řadu hráčů z dorostu a zároveň nás tam poznamenalo zranění brankáře J. Štefana v 17. minutě, museli jsme střídat brankáře, což pak mělo vliv i na další střídání v zápase, protože jsme tím vyčerpali jedno střídání do pole.

Kolem třicáté minuty jsme se, myslím, již do zápasu „dostali“ trošku líp, byli jsme schopni být delší čas na míči a trošičku jsme otupili takovou velmi důraznou hru domácích. Po vyloučení domácího hráče pak bylo vidět, že pro takhle mladý tým je nepříjemné hrát proti deseti hráčům, mladí kluci s tím mají minimální zkušenosti, navíc domácí pokračovali ve velmi důrazném způsobu dohrávání situací, v čemž jsou v tom v domácím prostředí typičtí a to, že jsme v závěru dali gól, to si myslím, že se k nám spíš přiklonilo štěstí. Ale pro kluky jsou zkušenosti velmi cenné z takového zápasu, který byl atypický pro celou sezónu, myslím si, že tolik takovýchhle zápasů v sezóně nesehrajeme.“