0:3

(0:3)

25. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/24

SK Sigma Olomouc B

Sestava domácí: Šťovíček – Vondrášek (87. Holiš), D. Hašek, Peterka (C), Ludvíček – Kozma – Douděra (46. Špatenka), J. Hora, Barac (46. Matějka), Moulis (46. Hrubeš) – Mešanović (46. Ullman)

Sestava hosté: Koutný – Slavíček, Dohnálek, Cahel, Elbel – Navrátil (C) (46. Hadaš), Israel (46. Amasi), Fortelný, Singhateh (67. Fabiánek) – Mikulenka (80. Judas), Muritala (90. Nguyen)

• Branky:7. Fortelný, 11. Israel, 32. Muritala

ŽK:58. Ludvíček (DUK), 81. Vondrášek (DUK) – 70. Mikulenka (OLB)

Rozhodčí:Ulrich – Leška, Kotalík

Střely na bránu:3:6, Střely mimo:5:1, Rohy:6:1.
  • Diváci: 1541
V rámci 25. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítala na Julisce Dukla rezervu ligové Sigmy Olomouc. Po nevydařené první půlce zápasu, kterou hosté ovládli o tři branky, se domácí marně zkoušeli dostat zpátky do utkání a stav duelu zůstal po zbytek zápasu neměnný. Hosté si tak odvezli všechny tři body. Dukla i přes porážku nadále zůstává v tabulce na první příčce.

Po úvodním výkopu se nástup do utkání z obou stran zdál být opatrný. Z mírného oťukávání najednou rychle sešlo, když po sedmi odehraných minutách po ztrátě Moulise ve středu hřiště prošel Jan Fortelný až na hranici vápna a vypálil přesně k levé tyči, čímž poslal hosty do vedení.

Následně mohlo být s domácími ještě více zle, když po dlouhém nákopu nezpracoval Peterka balón a málem ho poslal do vlastní branky, kde ho ještě stihl odvrátit Šťovíček. Domácí brankář už byl ale krátký na další střelu hostů. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Dele Ola Israel, který podobně jako Fortelný poslal svou střelu přesně k tyči a nedal tak brankáři šanci.

Viditelně ospalá Dukla se postupně začala dostávat do zápasu, ale k viditelnějšímu ohrožení branky se nedostávala. Olomoucká rezerva zvládala dobře napadat rozehrávku domácích a ve 30 minutě po ztrátě Vondráška se ke střele zpoza vápna dostal Mikulenka, ale Šťovíček předvedl pohotový zákrok. O chvíli později se ale mohli hosté opět radovat. Z rohu si naše centrovaný míč Yunusa Muritala a z bezprostřední blízkosti ho poslal do sítě.

Opaření domácí se těžko nadechovali z nepodařeného začátku. Ve 39. minutě přišla první větší šance i na straně Dukly, když se po centru Ludvíčka dostal k hlavičce Mešanović, ale mířil jen doprostřed brány, kde byl dobře postavený brankář Koutný. Závěr poločasu se hrál v okolí vápna hostů, ale žádný z centrovaných míčů nenašel svého adresáta, a tak se šlo do kabin za stavu 0:3.

Do druhé půle vstoupila Dukla se čtyřmi střídajícími hráči

Domácí do druhé půle vstoupili s početně obměněným zastoupením hráčů na hrací ploše a na hře to bylo okamžitě znát. Stále však hráčům v červenožlutých dresech dělalo problém se dostat s balónem do vápna. Olomoucké béčko navíc nikam nespěchalo a hlídalo si pohodlný náskok.

Po delší čas se obraz hry nijak neměnil a Dukla se marně snažila dostat k zakončení přes dobře organizovanou obranu hostů. Naopak ti se snažili přecházet do rychlých protiútoků, s kterými si zas dokázali poradit Peterka a Hašek ve spolupráci se Šťovíčkem. V 66. minutě to zkusil ze střední vzdálenosti Kozma, ale jeho pokus šel mimo tři tyče brány Koutného.

O pár minut později se dostala Dukla k rohu, ze kterého se pokusil vykřesat naději pro svůj tým kapitán Peterka, ale jeho hlavička prošla těsně vedle levé tyče. V 73. minutě se tlačili znovu domácí do zakončení. Ve vápně se po dobré práci Špatenky dostal ke střele Hrubeš, ale ani z té nakonec nic nebylo. Cíl hostujícího celku byl jasný a to neinkasovat. Za tím si šli bez větších problémů až do konce zápasu. Zaslouženě si tak z Julisky odvezli všechny tři body.