Bezbranková remíza. Dukla z Líšně veze bod

SK Líšeň

22. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/24

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Vajner – Otrísal, M. Jeřábek (C), Mionić (82. Rolinek), Lutonský – Dziuba (90+2. Rimovičs) – Sokol, Aldin, Gerža (82. Raab), Tauš (68. Hapal) – Polášek.

Sestava hosté: Šťovíček – Ullman (46. Helešic), Peterka (C), D. Hašek, Ludvíček – Kozma – J. Hora, Douděra (74. Zeronik), Kozel (74. Barac), Moulis (46. Holiš) – Mešanović (65. Matějka).

• ŽK:62. Dziuba, 87. Sokol – 85. Holiš

Rozhodčí:Všetečka – Hrabovský, Pochylý

Počet diváků: 954.
    Střely na bránu:2:3, Střely mimo:8:1, Rohy:7:5.
  • Diváci: 954
V rámci dvaadvacátého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítala Dukla do Brna, kde se utkala s Líšní. K vidění bylo velmi málo šancí na obou stranách. Domácí v závěru sahali po výhře, pokutový kop Sokola však skvělým zákrokem zneškodnil Šťovíček.

Pražané vstoupili do utkání od začátku s vetší vervou než jejich soupeř. Do větší šance se však propracovali až v 7. minutě. Po faulu na Kozla nacentroval míč do vápna Moulis, kde se jeden z útočníků dostal k zakončení, ale domácí brankář Vajner vytáhl dobrý zákrok a podržel svůj celek.

Červenožlutí byli od úvodního hvizdu více na balónu a měli i pár slibně se rozvíjejících se šancí, které často končili nepřesností ve finální fázi. Líšeň se spíše snažila hrozit z rohových kopů. Ve svém vápně se víc dařilo obráncům Dukly, kteří dokázali téměř pokaždé uklidit balón daleko od své branky do bezpečí.

Ke mnoha příležitostem v první půli se ani jeden z týmů nepropracoval. Ve 25. minutě chtěl překvapit dalekonosným pokusem Kozel Vajnera, ale ten byl pozorný, a navíc střela nepobrala příliš razance. Diváci mohli sledovat nepříliš líbivý fotbal, kdy se hra odehrávala zejména ve středu hřiště.

Největší příležitost prvního dějství k první trefě zápasu měli domácí. V 39. minutě Otrísal centroval míč do pokutového území, kde čekal připravený Tauš. Jeho střela prošla jen těsně vedle pravé tyče Šťovíčkovy brány. I díky volnějšímu nastavenému metru ze strany hlavního rozhodčího hra hezky plynula. Brzy jsme se tak dočkali poločasové přestávky, do které šly oba týmy za nerozhodného stavu.

Po změně stran přišel do hry Lukáš Matějka, který se před koncem zápasu dostal do velké příležitosti. Po uvolnění Hory ve středu hřiště střílel dukelský útočník z kraje pokutového území, jeho střelu po zemi ale bez problému zlikvidoval Vajner.

Domácí se ke své největší šanci dostali v šestaosmdesáté minutě. Po faulu Holiše v brankovém území zahrávala Líšeň pokutový kop, k této standardní situaci se postavil Pavel Sokol. Jan Šťovíček v brance ale dokázal vystihnout směr střely a skvělým zákrokem zneškodnil nabídnutou příležitost.

Více šancí už k vidění nebylo, a tak zápas skončil bezbrankovou remízou. Další utkání čeká Pražany už za pár dní. Ve středu 17. dubna se na Julisce představí Opava.

Hodnocení trenéra:

Petr Rada (FK Dukla Praha): "Domácí neproměnili pokutový kop, takže jeden bod musíme brát. Byť domácím chyběli dva klíčoví hráči, my jsme se nedokázali dostat do hry, měli jsme na začátku první půle dva náznaky šance, ale s výkonem nejsem spokojený. Musíme si to vyříkat a připravit se na středu. Líšeň vycházela z dobré obrany a nakopávali na brejkové situace, hráli to jednoduše a účelově, nám chyběl pohyb."