FC Vysočina Jihlava

1:2

(1:1)

20. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/24

Sestava domácí: Mastný – T. Svoboda, Vedral (C), Piško, Farka – Shudeiwa, Tureček (66. Šancl) – Křehlík (78. Ogiomade), Lacko (66. A. Pešek), Selnar (66. T. Franěk) – Araujo-Wilson.

Sestava hosté: Šťovíček – Ullman, D. Hašek, Peterka (C), Ludvíček – J. Hora, Kozma – Douděra (90+1. Helešic), Kozel (85. J. Jeřábek), Moulis (69. Zeronik) – Mešanović (90+1. Holiš).

• Branky: 14. Shudeiwa – 9. J. Hora (pen.), 64. J. Hora

ŽK: 90+2. Vedral – 75. Mešanović

Rozhodčí:Radina – Pečenka, Šafránková

Počet diváků:1369.
    Střely na bránu:2:8, Střely mimo:10:8, Rohy:3:7.
  • Diváci: 1369
V rámci dvacátého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vyrazila Dukla do Jihlavy. Skóre otevřel Jakub Hora, domácí však zásluhou Shudeiwy vyrovnali. O výhře po změně stran rozhodl opět Hora, který zamířil přesně z hranice vápna.

Jihlava vstoupila aktivněji do zápasu, po prvním rohovém kopu ale dobře zasáhnul Peterka. Také na druhé straně byla vzápětí vidět standardka od rohového praporku. Ta se sice s úspěchem nepotkala, ale Duklu to nemuselo dlouho mrzet.

Na konci sedmé minuty rozehrával Pavel Moulis volný kop. Jeho pobídku nejprve Kozma trefil do bránícího obránce, stejný hráč se ale o pár vteřin později opět dostal k míči a byl v pokutovém území faulován. Následnou penaltu s přehledem proměnil Jakub Hora.

Gólová radost Pražanům ale nevydržela příliš dlouho. Selnar si na konci třinácté minuty zpracoval dlouhý pas, který ještě posunul na Farese Shudeiwu. Slovenský mladík dokázal najít prostor u Šťovíčkovy tyče a vyrovnal na 1:1.

Svěřenci Petra Rady mohli na inkasovanou branku rychle odpovědět. Přečíslení dvou na jednoho ale obranným zákrokem vystihnul domácí Farka, o další tři minuty později pak Mešanovićovu hlavičku na brankové čáře reflexním zákrokem vyrazil brankář Mastný.

Po změně stran to byli opět hráči z Vysočiny, kteří zkraje působili defenzivě Dukly problémy, ale stejně jako v úvodu zápasu z toho nedokázali nic vytěžit, a tak opět zahrozila Dukla.

David Kozel dostal v pětapadesáté minutě balón do branky, kvůli předchozímu ofsajdu však branka nebyla uznána. O další minutu později Farka zachránil situaci na brankové čáře, když se do šance dostal Mešanović.

Celek z Julisky byl za svůj tlak ve čtyřiašedesáté minutě nakonec odměněn. Odkopnutý míč zpracoval autor první branky pro Daniela Kozmu, který z první nahrál zpátky. Jakub Hora se do míče bez přípravy opřel a krásnou přízemní ranou vrátil svému týmu vedení.

Ve zbytku duelu Pražané převážně kontrolovali tempo hry a z Jihlavy nakonec vezou tři body za výhru 2:1. Další utkání čeká Duklu příští sobotu. Od 14:00 se na Julisce představí Příbram.

Jsem se zápasem spokojený. Hráli jsme velice dobře, úspěšně jsme Jihlavu napadali a nepřestali jsme hrát ani po obdržené brance, když jsme si naopak my sami vytvořili dvě stoprocentní příležitosti. O poločase jsem vyzýval hráče k tomu, aby hráli stejně jako v první půli aby byli aktivní. V druhém poločase jsme si sami zkomplikovali dost akcí a druhý gól se nám podařilo vstřelit z té nejméně brankové šance. Hora to nádherně trefil, ačkoliv to nebyla tak velká příležitost, jako měli Douděra nebo Mešanović. V závěru, stejně jako vloni, se domácí snažili zahrozit pomocí dlouhých autů, ale obrana to dobře uhrála. Ze čtyř ligových jarních zápasů jsem byl s dnešním nejvíce spokojený, hráli jsme kombinačně a byli jsme nepříjemní po stranách.