clanek-1

01.05.2023, 14:00
Libčice nad Vltavou

FK Dukla Praha

1:2

(1:2)

19. kolo, 1.liga dorostenek 2022/23

FC Baník Ostrava

Sestava domácí:

Skoblíková - Bednářová D. (67. Blechová), Vojáčková, Posledníková (57. Kanzelsbergerová), Mocová - Kubátová, Krajčová, Řezníčková (70. Ostrá) - Nováková, Pelíšková, Filipová

Sestava hosté:

Boczková - Vahalová, Přibylová (75. Vokůrková), Ondrušáková (61. Grabowská), Kociánová, Štěpánová, Babičová, Valentová, Drozdová, Krupníková, Rychlíková

  • Branky: 31. Nováková - 6. Štěpánová, 45. Babičová
    ŽK: 58. Skoblíková, 90. Vojáčková - 73. Kociánová
    Rozhodčí: Císař - Zima, Pazderský
  • Diváci: 100

Do utkání lépe vstoupil Baník. V 6. minutě přeletěl odkoplý míč stoperky Dukly a Štěpánová svůj nájezd s přehledem proměnila, když přehodila vybíhající Skoblíkovou, 0:1. Ve 21. minutě opět propadl míč a dvojice útočnic využila situace 2 na 1, ale zakončující Štěpánovou tentokrát vychytala Skoblíková. Ve 31. minutě Dukla vybojovala míč po autovém vhazování hostů a po kombinaci Filipová, Pelíšková, Nováková se poslední jmenovaná trefila z 25m přímo pod břevno, 1:1. Ve 43. minutě Nováková po protiútoku trefila břevno. Ve 45. další nákop netrefila Vojáčková a odražený míč se dostal k Babičové a ta zakončila podél brankářky, 1:2. Hned po rozehrávce mohlo být srovnáno, ale Nováková svoji střelu nasměřovala přímo do rukou brankářky.

V 50. minutě měla obrovskou šanci na srovnání Krajčová, ale sama před brankářkou selhala. O dvě minuty opět Krajčová, po uvolnění na levé straně, nedokázala z blízkosti prostřelit brankářku Baníku. V 55. minutě přišel další nákop a opět situace 2 na 1, ale Skoblíková střelu zlikvidovala. V 65. minutě další protiútok Baníku skončil v rukavicích brankářky Dukly. O minutu později našla Kanzelsbergerová zpětnou přihrávkou na hranici velkého vápna Pelíškovou, ale její střela postrádala razanci a tak neměla Boczková moc práce. V 78. minutě přišel opět protiútok Baníku, ale Skoblíková přečetla záměr Štěpánové. Střelu Krajčové v 80. minutě vytáhla brankářka na roh. V nastavení přišla ještě střela Pelíškové z přímého volného kopu, ale tu opět brankářka vyrazila na roh.

Hodnocení trenéra:

Lukáš Smrčka, trenér: "Baník přijel s jednoduchou taktikou, hrát ze zabezpečené obrany a vše nakopávat na dvě útočnice. Bohužel v prvním poločase nás dva nákopy přeletěly a soupeř vstřelil dvě branky. Na začátku druhého poločasu jsme měli dvě velké šance ke srovnání, ale štěstí nestálo při nás. V druhém poločase se hrálo 90% na polovině Baníku, ale přes bránících 8 hráček se nám nedařilo se dostat do zakončení. Nějaké šance jsme si vypracovali, ale bohužel brankou neskončili, za to Baník neproměnil 3 samostatné úniky, ve všech případech nás podržela Skoblíková. V 1. lize jsme více zvyklý hrát na protiútoky a ne hrát do plné obrany tak, jako dnes. Musíme na tomto zapracovat a zlepšit se do dalších zápasů a více si vážit těžce vypracovaných šancí."