(1 : 0)

19. kolo, U19 - starší dorost A 2022/2023

Mareček  – Hvozdenský, Hónig (85´ Bednařík), Maleňák (64´ Tesař), Branecký (74´ Chytil) – Švach, Petruta (85´ Hordiienko), Průcha, Grygera – Fuksa, Slouk.

Váňa  – Prior (64´ Valentík), Ungerman (K), Kocman, Škoch – Bačinský, Břeh (21´ Kulhavý), Atsuta (57´ Kožený) – Magdi (57´ Uher), Jelínek, Húbl (46´ Mikeš).

• Branky: 41´ Branecký, 50´ Švach, 61´ Fuksa, 66´ Branecký - 87´ Grygera (vlastní) ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .
Naše U19 jede ze Zlína bez bodů, přestože zvláště v 1. poločase měla více ze hry. Soupeř nám udělil lekci z produktivity a z minima vytěžil maximum.

Utkání ve Zlíně začalo ve vysokém tempu na obou stranách. Díky přesné kombinační hře, kdy šel míč z našich kopaček včas na spoluhráče jsme domácí zatlačili na vlastní polovinu. Jedním ze záměrů při vstupu do utkání bylo využít osobní bránění Zlína na středu pole skrze kombinaci krátkých přihrávek s opakovanými náběhy. Výrazněji jsme touto cestou zahrozili v 18´minutě, kdy se v dobré pozici na kraji pokutového území ocitl Škoch, který stříleným centrem pod sebe hledal Jelínka. Obrana domácích nicméně odolala. Ve 20´ minutě se po výborné individuální akci Húbla dostal do dobré střelecké pozice Jelínek, jeho zakončení ale dobře vyrazil Mareček. Již za tři minuty se ke střele šikovně uvolnil Magdi, jeho tečovaná rána ale jen těsně minula tyč. Největší příležitost na vstřelení úvodní branky vytvořil samostatným únikem po křídle opět Magdi, který před prázdnou bránou hledal nabíhajícího Húbla. Ve skluzu bohužel nedosáhl a obrana domácích nadále odolávala.

Zlín se poprvé k zakončení propracoval ve 41´ minutě. Střelu Fuksy Váňa dokázal pouze vyrazit před sebe, u odraženého míče byl jako první Branecký a poslal domácí do vedení. Skutečná lekce z produktivity byla nepříjemnou komplikací těsně před odchodem do šaten.

Přes nepříznivý výsledek jsme do druhé půle vstupovali pozitivně a s vírou, že nám navázání na hru z půle první přinese kýžený gól. V 50´minutě bohužel přišla další rána. Zbytečný faul nabídl domácím standartní situaci z ostrého úhlu na hraně velkého vápna. Švach si vybral jednoduché řešení – propálit vše co mu stojí v cestě a k naší smůle záměr naplnil. Druhá obdržená branka nás výrazně rozhodila a objevila se nervozita a z toho plynoucí nepřesnost. Naději na snížení jsme měli v 56´minutě – po průnikové přihrávce Priora se v pokutovém území ocitl Bačinský, svou střelu bohužel mířil těsně nad.

Zlín s komfortním vedením stáhl svůj blok na vlastní polovinu a hrozil z rychlých protiútoků. V 61´minutě bohužel jeden z těchto protiútoků skončil třetím gólem v naší síti. Mikeš ztratil míč v křídelním prostoru, Zlín přešel dvěma přehrávkami celé hřiště a Fuksa, dobře nabíhající do pokutového území uklidil míč k tyči. Utkání za pět minut definitivně rozhodl svým druhým gólem Branecký, když zakončil další rychlý přechod domácích hlavou z prostoru zadní tyče.

V 87´ minutě se Bačinského trestný kop, střílený skrze chumel těl, otřel o domácího Grygeru a snížil konečný stav zápasu na 4:1. Výsledek utkání je pro nás krutý, nicméně nám nezbývá než jej přijmout a poblahopřát Zlínu k vítězství. My se již připravujeme na sobotní utkání proti Hradci Králové.