Efektivní v zakončení jsme byli až ve druhém poločase

05.11.2022, 10:30
UMT Juliska

FK Dukla Praha

(3 : 0)

1. kolo, U15 - starší žáci A 2022/2023

FK Litvínov

Sestava domácí:

Tretyakov – Novák, Kuntoš, Syneček (67. Habrych) – Herálecký (67. Čurda), Ford, Čvirk, Hovadík (67. Sharygo) – Tvrdý, Nový (67. Slabý), Kindl

Sestava hosté:

Remuta - Zima, Rjaska (72.Štís), Semelka, Štiller (41. Špacír), Pantůček, Svoboda, Fiala, Kočí, Babík, Vaníček (55. Vavřička)

• Branky: 21., 47., 65., 66., 79. Kindl, 73., 76., 80. Kuntoš, 18., 40. Nový, 52. Tvrdý, 69. Čurda, 71. Tretyakov (penalta), 72. Ford ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .
Na Julisce jsme přivítali tým z Litvínova nacházející se ve spodní části tabulky. Obraz utkání tomu bohužel z naší strany neodpovídal.

Utkání očima hráčů Adama Heráleckého a Jakuba Nováka: V neděli jsme na Julisce sehráli mistrovské utkání s Litvínovem. Do zápasu jsme vstoupili velice rozpačitě a držení balónu nebylo dle našich představ. Zbytečně jsme nakopávali balóny a nehráli jsme v klidu a kombinačně. I přesto se nám podařilo v prvním poločase nastřílet tři branky. Na začátku druhého poločasu jsme neměli moc šancí, ale chtěli jsme hrát kombinačně, což se nám docela dařilo. Postupem času jsme začali získávat výraznou herní převahu, a ta vyústila v deset vstřelených branek. Kluci z Litvínova nám to ulehčili, jelikož přestali úplně hrát a pouze bránili a odkopávali míče, které jsme my sbírali a zakončovali snadno do branky.

Hodnocení trenéra:

Trenér Pavel Papež po zápase řekl: „Před zápasem jsme klukům říkali, aby měli od začátku chuť hrát a byli na hřišti aktivní a nepřizpůsobili se hře soupeře. Bohužel kluci udělali pravý opak. Nabídka byla velmi slabá, dělal nám problém první dotek a kluci upřednostňovali vedení míče před kombinací. Ve druhém poločase se obraz hry změnil k lepšímu a bylo to také dáno tím, že kluci z Litvínova rezignovali a my mohli zakončovat akce do odkryté branky.“