(3:0)

13. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/23

Neuman – Mikuš, Soukeník, Šindelář, Žídek (C) (33. Cienciala) – Žák (76. Boháč), Budínský, Memić (64. Rezek), Málek, Bartl (76. Krčík) – Durosinmi (76. Papadopulos).

Šťovíček – Hrubeš, Holiš, Piroch (C) (46. Peterka), Ullman – Buchvaldek, Barac, Havelka (36. Uhlíř), Moulis (36. Adediran), Kim (46. Šebrle) – Matějka (67. Kozel).

• Branky: 8. Mikuš, 22. Memić, 28. Málek, 54. Budínský, 90+3. Boháč, ŽK: 35. Moulis, 82. Ullman Rozhodčí: Krejsa – Poživil, Šafránková, Střely na bránu: 5:4, Střely mimo: 5:5, Rohy: 7:2.
  • Diváci: 1012
V Karviné jsme chtěli zlepšit bilanci našich venkovních zápasů, to se ale nepovedlo. V úvodu zápasu se trefil domácí Mikuš a do půl hodiny hry se trefila Karviná ještě dvakrát. Ani v druhém poločase jsme se nedokázali na rozdíl od domácích střelecky prosadit. Domácí přidali ještě dva přesné zásahy a zápas tak skončil naší prohrou 0:5.

Neuběhlo ani deset minut zápasu a Karviná šla do vedení, když se po přesném centru ze standardní situace prosadil Rajmund Mikuš. Ve 22. minutě Karviná navýšila své vedení. Amar Memić vnikl do vápna a přízemní střelou překonal brankáře Šťovíčka.

Domácí byli při chuti a tvořili si další nebezpečné šance. Ve 27. minutě ještě dokázal Jan Šťovíček vychytat důležitým zákrokem Jaroslava Málka. O minutu později na sebe oba hráči znovu narazili a tentokrát byl úspěšnější domácí záložník, který vsítil třetí branku Karviné.

Dukla poprvé vystřídala dva hráče ve 37. minutě a po poločasové pauze sáhl její realizační k dalším dvěma změnám. Karviná ale i nadále hrála ve velké pohodě a po devíti minutách druhé půle se prosadila počtvrté, gól vstřelil Lukáš Budínský.

V 56. minutě mohl snížit Quadri Adebayo Adediran. Díky skvělému napadání rozehrávky soupeře obral posledního obránce a dostal se až před brankáře Neumana, který navíc podklouzl. I přesto brankář Neuman jeho střelu na střed zneškodnil. Poslední slovo zápasu si v nastaveném čase vzali opět domácí hráči Karviné. Po rohovém kopu se z malého vápna prosadil Sebastian Boháč a upravil na konečných 5:0.

Další zápas odehraje Dukla Praha v neděli 30.10. Na Julisku zavítá B tým Sparty Praha.

Jiří Vágner (FK Dukla Praha): Dnes jsme potrestali sami, sebe. Naším přístupem a přípravou na utkání. Vlastně jsme zbořili všechno to, co jsme předvedli ve středu. Jestli jsme proti Slavii hráli nějaký způsobem dobře, tak dneska jsme odehráli snad nejhorší utkání, co jsem tady. Karviná nás potrestala ze všeho, co jsme jí nabídli. Jednoduchým a efektivním fotbalem jsme tady dostali pět gólu. Je to k zamyšlení, že opět v poslední minutě v nastavení dostaneme gól, když nebráníme a to i za stavu 4:0. Celkově přístup v našich hlavách byl dneska takový pohodový a to si musíme určitě vysvětlit. To se nesmí opakovat v žádném sportu, nebo aspoň v našem týmu ne. Máme před sebou dlouhý týden a zítra si to určitě vysvětlíme. Utkání skončilo 5:0, takový výsledek je pro nás nepřijatelný.