Matějka sestřelil Vlašim, je nejlepším střelcem ligy a Dukla má všechny body

8. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/23

FC Sellier & Bellot Vlašim

Šťovíček – Peterka, Piroch, V. Svoboda, Ullman – Quadri Adediran (63. Kim Seung Bin), Havelka (72. Barac), Uhlíř, Kozel (85. Moulis), Šebrle (63. Buchvaldek) – Matějka (85. Huf).

Vágner – Hošek, Kulhánek, Lehoczki, Halinský – Rigo, Zinhasovič – Smejkal, Suchan, Horský – Svoboda.

• Branky: 66. Matějka (pen.), 79. Matějka, ŽK: 20. Uhlíř – 33. Zinhasović, Rozhodčí: Petřík – Kotalík, Černoevič, Střely na bránu: 5:1, Střely mimo: 9:6, Držení míče (v procentech): 49:51.
  • Diváci: 495
Když se po první půli šlo do šaten za bezbrankového stavu, mnozí fanoušci na tribunách se obávali další ztráty bodů. Všechny obavy ale v druhém poločasu rozptýlil Lukáš Matějka. Nejprve proměnil penaltu a poté vstřelil ještě gól ze hry. Dukla si vedení v závěru pohlídala a připisuje si důležité body.

Dukla vstoupila do zápasu s Vlašimí s pachutí z prohry s Příbramí a s domácí remízou s Varnsdorfem. A ani zápas s Vlašimí nebyl ofenzivní smrští od prvních vteřin hry.

V první půli jsme soupeři vůbec nedovolili nebezpečně zakončit na naši bránu. My jsme si na druhé straně hřiště dokázali vypracovat dva pokusy do prostoru tří tyčí, obrana hostů si ale s těmito pokusy věděla rady.

Více zajímavých momentů se tak stalo v druhé půli. V úvodu druhé půle to byli hosté, kdo se více tlačil do brány, centry z kopaček hostujících fotbalistů ale končily na hlavách dukelských obránců.

V 55. minutě se Dukla vypracovala rychlým výhozem Šťovíčka na Uhlíře, který ještě posunul na Ullmana. našel rozeběhnutého Quadriho Adedirana. Kombinace Ullmana a Adedirana ale přinesla jen zblokovanou střelu, která se nakonec odkutálela do autu.

V 64. minutě realizační tým Dukly poslal do hry Kima Seung Bina, který si po dvou minutách na hřišti došel do vápna, kde byl podle sudího Petříka nedovoleně zastaven. K penaltě se postavil aktuálně nejlepší klubový střelec Lukáš Matějka a ani touto příležitostí nepohrdl. Míč poslal nechytatelně do levého horního růžku a otevřel skóre zápasu.

V 73. minutě byl do hry střídán Jakub Barac, který se po třech minutách na hřišti podílel na druhé brance zápasu. Gólovou akci rozjel Kim Seung Bin, který posunul míč dopředu na Matějku. Střelec první branky ještě posunul balón lépe postavenému Baracovi, který Lukáši Matějkovi naservíroval míč před volnou bránu a dukelský snajpr vstřelil svou druhou branku v zápase.

Lukáš Matějka je navíc po kompletním 8. kole na děleném 1. místě v žebříčku střelců. Stejně jako líšeňský Pavel Vandas má na kontě 5 ligových tref, Matějka k nim ale potřeboval o 40 minut méně.

Zápas s Vlašimí očima Jana Šťovíčka

Další ligové utkání Dukly je v plánu v neděli proti rezervě Sigmě Olomouc. Ještě předtím nás ale čeká zápas 2. kola MOL Cupu, který je na programu v Libčanech (Královehradecký kraj) ve středu 14.9. od 16:30.