Dukla i přes množství šancí podlehla Třinci

(1:0)

3. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/23

Hasalík – Jursa, Foltyn, Straňák, Hýbl (27. Szewieczek) – Holík (62. Machuča), Habusta (C) – Omasta (84. Tandara), Kateřiňák (84. Obadal), Kania (46. Gembický) – Juřena

Čtvrtečka – Barac (80. Buchvaldek), Piroch, Holiš, V. Svoboda – Šebrle, Peterka (C), Uhlíř (80. Ullman), Moulis (61. Souček) – Kozel (61. Kim), Matějka (61. Huf)

• Branky: 33. Omasta, 74. Juřena, ŽK: 54. Omasta, 65. Juřena, 66. Habusta, 78. Kerl – 48. Šebrle, 82. Peterka, 89. Holiš, ČK: 50. Šebrle (2. ŽK), Rozhodčí: Orel – Machač, Lakomý, Střely na bránu: 3:6, Střely mimo: 3:6.
  • Diváci: 436
Dukla ani ve třetím kole nedokázala zvítězit. Ani přes výraznou převahu a větší aktivitu jsme nedokázali využít své šance a stále jsme bez bodu.

Dukla byla celý zápas aktivní, nejvíce hrozila na začátku zápasu.

V 6. minutě se po rohovém kopu dostal do dobré šance Matějka. Jeho tvrdou střelu ale bezchybně zlikvidoval domácí brankář.

O minutu později centroval do vápna Uhlíř. Šebrle si pro míč seběhl do volného prostoru, jeho střela ale zamířila vysoko nad branku Třince.

Po pár dalších minutách hry měla Dukla další velkou šanci. Moulisův střílený centr se dokutálel až k Matějkovi. Dukelský útočník ihned napálil hrací předmět na branku domácích. Brankář Hasalík ale dokázal vyrazit i tento pokus.

Na signalizační tabuli svítila 22. minuta když se opět zaskvěl brankář Hasalík. Z blízka ho prověřil velmi aktivní útočník Matějka.

Skóre se neměnilo ani po dalších pěti minutách. Moulis skákavou střelou z pravé části hřiště jen prověřil pozornost domácí defenzívy.

Protože Dukla své šance neproměnila, přišel trest. V 33. minutě se poprvé měnilo skóre. Postaral se o to Tomáš Omasta, který si našel propadnutý centr a pohotově zakončil do naší branky.

Po pěti minutách druhé půle byl dvěma žlutými kartami předčasně poslán do sprch Štěpán Šebrle. Ale Dukla hrozila i v oslabení.V 59. minutě se k odraženému míči dostal kapitán Peterka a poslal bombu mířící pod břevno. Hrdina domácích - brankář Hasalík - ale podržel svůj tým i nyní a nepřipustil vyrovnání.

Dukla měla k dispozici několik dalších šancí, všechny ale zůstaly nevyužité, a tak podruhé udeřili domácí. Václav Juřena byl rychlejší než celá defenzíva pražského klubu a lobem zakončil přes vyběhnutého brankáře Čtvrtečku.

Ani ve třetím kole jsme tak nezískali první body. Příští týden o ně budeme bojovat na domácí půdě, kde se střetneme s Varnsdorfem.

Jiří Vágner FK Dukla:

Zaslouženě jsme dnes prohráli. Zápas jsme měli nejvíce pod kontrolou prvních 30 minut. Tam jsme mohli dát 3 góly, ale fotbal se rozhoduje v šestnáctkách a v nich byl dnes Třinec lepší. Prohráli jsme si to tím prvním poločasem, kdy jsme naše šance nevyužili, a naopak jsme jeden gól dostali. Nejprve nedohraný aut, potom nám tam propadl balón. Dostali jsme gól a znervózněli jsme. V druhé půli přišlo takové dětské vyloučení, tohle se nám nemůže stávat. 2 zbytečné fauly za 2 minuty. Takhle se nedá hrát, když chce člověk vyhrát. Nemůžu říct, že by kluci nechtěli vyhrát. Zatím je to ale málo a nestačí nám to.