clanek-1

30.10.2021, 10:30
Statenice

FK Dukla Praha

1:8

(0:4)

10. kolo, 1.liga mladších žákyň Čechy 2021/22

SK Slavia Praha

Sestava domácí:

Ziková - Krátká, Voříšková, Razan Abubakr, Gajzlerová, Veselá, Havránková, Nohýnková, Kohoutová, Kolingerová

Sestava hosté:

Skokanová - Veselá, Jendrejčíková, Uhrinová, Prošková, Stejskalová, Grůbrová, Budd, Jarolímová, Vršecká, Demmer, Míčová, Bertoldi, Lizáková, Holčáková

  • Branky: 38. Veselá - 3. Stejskalová, 5. Razan Abubakr (vlastní), 11. Holčáková, 35. Stejskalová, 36. Prošková, 50. Stejskalová, 53. Demmer, 69. Budd
    Rozhodčí: Janků
  • Diváci: 20

Program v tomto týdnu byl pro náš tým velmi krutý. Druhý den po utkání s Pardubicemi, jsme na domácím hřišti přivítali tým SK Slavia Praha. Hned od první minuty bylo vidět, kdo bude určovat tempo hry. Hráčky Slavie na nás vytvořila velmi silný tlak, z kterého padly dvě vlastní branky. Hráčky z Edenu si vytvářely jednu šanci za druhou, výborně hrály kombinační fotbal, hrály na jeden dotek a přenášely hru z jedné strany na druhou. Ale v naší brance stála Amálka Ziková, která jim bránila v navyšování skoré. Slavia Praha v prvním poločasu kopala penaltu. I ta byla zneškodněna. Naše hráčky bohužel díky nepřesnosti mnoho balonů odevzdala soupeřkám a tak si opět mohly vytvářet šance. První poločas skončil 4:0 pro Slavii.

Druhý poločas se odehrával úplně stejně. Slavia kombinovala na půlce soupeřek. Většina akcí, ale skončila na výborném výkonu naší brankářky. Ve 38´min se prosadila Nikitka Veselá po krásné kombinační akci z naší strany. Konečné skóre 8:1 pro hostující tým z Edenu.

Hodnocení trenéra:

Lukáš Redlich - trenér: "Našim hráčkám jsem dal den volna a vyplatilo se. Výsledek vypadá na jasnou převahu Slavie. Ano musím říct, že to je opravdu rozdílový tým s velmi kvalitními hráčkami. Ale naše děvčata dnes bojovala za tým, který nosí na hrudi. Bojovala každá za sebe, aby ukázala, že nejsou pouze sparing partnerem pro soupeřky. V utkání bylo z naší strany hodně osobních soubojů a to soupeřkám dělalo problémy. Žádná z našich hráček nic nevypustila. I místy byla vidět u nás snaha o kombinační fotbal a výborný přechod do útoku. Musím vyzdvihnout Karolínu Kohoutovou a Kláru Kolingerovou: jsou to hráčky z WU11 a toto bylo pro ně první utkání za WU13 a hned proti tak silnému týmu. Děvčata předvedla velmi dobrou kvalitu a těším se na jejich přínos, jak přijdou do naší kategorie v létě 2022. A zároveň velké poděkování patří Amálce Zikové: za její zákroky v brance. Nyní se budeme soustředit na poslední dvě utkání. Proti ABC Braník a Roudnici nad Labem."