Dukla v divokém zápase proti Příbrami sahala po výhře, nakonec nemá ani bod

8. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2021/22

FK Příbram

Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml – Buchvaldek (71. Adediran), Peterka, Kozel (61. Kozma), Souček (46. Cienciala) – Faleye (61. Šebrle), Fábry (86. Pázler).

Šiman – Sus (90. Kvída), Halinský, Vilotić, Mezera – Procházka (79. Vávra), Pilík, Petrák, Langhamer (79. Antwi) – Zorvan (90. Švestka), Voltr (64. Dedič).

• Branky: 35. Buchvaldek, 78. Barac – 8. Vilotić, 30. Procházka, 89. Dedič. ŽK: Peterka, Piroch, Barac – Zorvan, Sus, Procházka, Pilík, Antwi. Rozhodčí: Adámková – Ratajová, Novák. Střely na bránu: 10:9. Střely mimo: 4:8. Rohy: 5:9. Držení míče (v procentech): 53:47.
Už to vypadalo, že bychom mohli v zápase 8. kola doma proti Příbrami v závěru senzačně otočit skóre po dvoubrankové ztrátě. Nakonec to ale byli hosté, kteří nám v 89. minutě zasadili rozhodující úder. Góly Dukly při prohře 2:3 vstřelili Lukáš Buchvaldek a Jakub Barac.

Na Julisce se před televizními kamerami hrál parádní zápas plný šancí a gólů. Dukle se vůbec nepovedl první poločas, v tom druhém dominovala. Nakonec ale nemá ani bod a výsledek je pro ni krutý.

Příbram otevřela skóre už v sedmé minutě. Stefan Vilotic střílel po rohovém kopu a po špatné komunikaci brankáře Rady s obráncem Rumlem, kdy náš gólman vyrazil míč jen do spoluhráče a od něj se odrazil do brány, jsme brzy prohrávali.

Po pěkné akci Faleye jsme mohli brzy reagovat. Z práce šikovného nigerijského útočníka málem těžil Souček, jenže z dobré pozice netrefil z voleje balon vůbec dobře. Příbram jinak byla v první polovině úvodního poločasu živější, rychlejší i nebezpečnější.

Rada musel vyrazit krásnou střelu Pilíka padající pod břevno, hned z následného rohového kopu ho však překonal Daniel Procházka. Ten hlavičkoval v pádu na zadní tyči a Dukla v 30. minutě prohrávala 0:2.

Ale nevzdali jsme se. Hned pět minut poté načasoval Faleye ideálně přihrávku na Lukáše Buchvaldka, který se prosmýkl mezi obránci a ve vápně byl zřejmě faulovaný. I v pádu ale zasáhl míč tak šikovně, že překvapil brankáře Šimana a snížil. Z podobné pozice měl pak šanci i Fábry, hostující gólman proti němu tentokrát včas vyběhl a skočil mu pod nohy.

První gól nám pomohl, ve druhém poločase jsme soupeře přehrávali a tlačili se dopředu. Příležitost měl znovu Fábry, jehož pěkná křižná střela jen o kousek minula příbramskou branku. Pak si brankář Šiman připsal těžký zákrok proti zakončení Ciencialy.

Zdálo se, že máme víc sil než soupeř. A v 78. minutě také přišlo zasloužené vyrovnání. Centr Peterky zachytil na pravé straně vápna Jakub Barac, rychlým pohybem se zbavil obránce a pak tvrdou střelou na bližší tyč propálil Šimana.

Pak se hra otevřela. Rada, jenž ve druhé půli příliš práce neměl, se zahřál proti dobře umístěné hlavičce Vilotiče. Ještě větší šanci měl Cienciala, kterému přihrál Adediran, ale náš záložník tváří v tvář brankáři neuspěl! Byl to chvilku před koncem klíčový moment zápasu.

Dukla mohla dokonat obrat a vyhrát, místo toho vybojovali hosté v 89. minutě roh, René Dedič si ve skluzu našel nízký centr a přesměroval ho do protipohybu gólmana Rady.

V nastavení už jsme si žádnou šanci vypracovat nedokázali a po prohře v Líšni jsme zapsali také první domácí prohru v této sezoně.

Bohuslav Pilný (Dukla Praha): „Do zápasu jsme nevstoupili dobře a brzy jsme museli dohánět dvoubrankové manko. Poté jsme se dostali do hry a nakonec sahali po třech bodech, ale nakonec nám i ten jeden protekl mezi prsty. Jsme zklamaní. Na druhou stranu jsme se nechtěli spokojit s remízou, byli jsme aktivní a věřili jsme, že můžeme utkání otočit. Za to nemám klukům co vytknout. Jen nesmíme dostávat tři góly, to bodovat budeme jen těžko.“