3:1

(1:0)

2. kolo, 2. liga 2010/11

FC Vysočina Jihlava

Sestava domácí: Rada - Hašek, Vorel, Šmíd, Mičic - Malý (90. Kučera), Šiml, Hanousek - Svatonský (59. Přeučil), Chigou, Berger (68. Nečas).

Sestava hosté: Uvarenko - Da Silva, Tlustý, Šimáček, Gavrič - Tecl (66. Krutý), Görner, Dort, Karlík, Dolejš (84. Zelinka) - Bača (55. Šimonek).

• Branky: 12. a 90.+2 Chigou, 73. Hašek. ŽK: Hašek, Šmíd - Da Silva, Gavrič. Rozhodčí: Adam - Košec, Pospíšil.
  • Diváci: 513
Druhý zápas, druhé vítězství. Fotbalisté Dukly zdolali v domácím utkání Jihlavu 3:1 a po dvou odehraných zápasech mají plný počet bodů. Dvě branky vstřelil Dani Chigou, jeden zásah si připsal Pavel Hašek.

K první střele se dostali hosté v 6. minutě, Karlík však branku netrefil. Další šance Jihlavy přišla o pár desítek vteřin později. To když se míč po zákroku gólmana Rady odrazil k Dortovi. Ten odkrytou branku naštěstí netrefil. V 10. minutě byl u rohového praporku faulován Chigou. Z následné standardní situace ale fotbalisté Dukly branku neohrozili, Jihlava si s centrem poradila.

Další šance už skončila gólem! Nahrávku do křídla dostal Petr Malý, jenž následně nacentroval do pokutového území. Tam se k zakončení dostal Dani Chigou (na snímku), jehož střela se odrazila od země a zapadla k levé tyči – 1:0.

Do další větší šance se dostali Pražané v 17. minutě: Jan Svatonský vypálil a gólman Uvarenko míč vyrazil jen před sebe. K dorážce se tlačil Chigou, jenže na míč nedosáhl. Gólem neskončila ani střela Filipa Dorta, s níž si o minutu později poradil Rada. Nebezpečně pálil i Görner, branku však těsně minul. V 26. minutě hlavičkoval po pěkné kombinaci Dukly Hanousek. Ani jeho pokus nezamířil mezi tyče. Zajímavé akce však měli na svědomí i hosté. Třeba ve 28. minutě, kdy se uvolnil Dolejš, jehož střela trefila boční síť. Po půlhodině hry se snažil hlavičkovat Chigou, na míč ale pořádně nedoskočil a branku přestřelil. Ve 33. minutě vynikl Rada, jenž si poradil s tečovanou ranou Karlíka. Chvíli před přestávkou měl velkou šanci Dani Chigou, k němuž se dostal Šimlův centr. Kamerunský útočník přestřelil. A ještě jednou Chigou: tentokrát mířila jeho hlavička nad břevno.

Jihlavští do druhého poločasu přímo vlétli a šance měli především oni. V 52. minutě vypálil Görner, branku jen těsně netrefil. O dvě minuty později střílel z dobré pozice Dort – nad břevno. I v 58. minutě zakončil jihlavský kapitán, tentokrát musel zasáhnout gólman Rada. V 65. minutě se po rohovém kopu dostal ke střele Berger. S jeho parádní ranou měl brankář Uvarenko problémy. O chvilku později vypálil Petr Malý, branku těsně minul. V 71. minutě se po standardní situaci Jihlavy hnal do rychlého protiútoku Nečas, jeho nahrávku na Přeučila gólman bohužel vystihl.

V 73. minutě už ale jihlavský gólman zasáhnout nemohl. Hráči Dukly se hnali do rychlého protiútoku, který faulem na rohu pokutového území zastavil hostující Da Silva. Následnou standardní situaci rozehrál Malý, který nahrál Haškovi. Ten se natáhl po míči a poslal ho k pravé tyči – 2:0!

Hosté se však stále tlačili dopředu, i když se do velkých šancí nedostávali. Až pět minut před koncem se jim to podařilo. Vorel zastavil útok soupeře odkopem míče na rohový kop. Ten rozehrál Krutý a nacentroval na přední tyč, kde hlavičkoval Šimonek – 2:1.

Tlak Jihlavy se začal stupňovat, Dukla ale hrozila z rychlých protiútoků, na nichž měl velký podíl střídající Radim Nečas. Právě letní posila Dukly sebrala míč ve druhé minutě nastavení, zatáhla ho až do pokutového území. Tam si naběhl Dani Chigou, dostal přihrávku, obhodil si gólmana a zakončil do prázdné branky – 3:1!

Uzavřel tak zajímavé a dramatické utkání, v němž fotbalisté Dukly porazili velkého favorita soutěže.

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Tohoto vítězství si musíme nesmírně cenit, protože musím uznat, že Jihlava byla velmi dobrá. Výhra rozhodně nebyla jednoznačná, i když podle výsledku tak vypadá. Jsem spokojen s prvním poločasem, kdy jsme podobně jako v Čáslavi dali z první šance gól. To nás uklidnilo. Dopředu jsme v prvním poločase hráli poměrně slušně, několikrát chybělo jen málo...

Ve druhém poločase jsme na to bohužel nenavázali, zase jsme z aktivity trochu ubrali. Ale bylo to i dílem toho, že soupeř byl velmi kvalitní. Co se defenzivy týče, myslím, že jsme byli na Jihlavu takticky velmi dobře připraveni. Nejlepší hráč Dolejš se dneska tolik neprosadil a myslím, že i díky tomu jsme to utkání výsledkově zvládli, i když jsme to potvrdili až v poslední minutě.“