Dukla má za sebou vítězný vstup do sezony

FK Čáslav

0:2

(0:1)

1. kolo, 2. liga 2010/11

Sestava domácí: Barta - Kotrba, Haniak, Dragoun, Růžička - Kopic (74. Fikejz), Bartl (58. Racko), Štětina (71. Breite), Šisler, Kunášek - Brožík.

Sestava hosté: Rada - Hašek, Vorel, Šmíd, Mičic - Šiml, Malý (88. Kučera), Hanousek - Svatonský (74. Nečas), Vrána (61. Chigou), Berger.

• Branky: 6. Svatonský, 90.+2 Chigou. Rozhodčí: Kocourek - Kovařík, Pilný. ŽK: Kotrba, Šisler - Svatonský, Hašek, Vorel.
  • Diváci: 1023
Lépe se do nového druholigového ročníku ani vstoupit nedalo! Fotbalisté Dukly vyhráli v Čáslavi 2:0, přičemž první branku vstřelil Jan Svatonský už v 6. minutě. Druhý gól přidal v nastaveném čase Dani Chigou.

Hráči byli na hřišti jen šest minut, když od branky vykopával gólman Rada. Rychlý protiútok skvěle vyřešili Berger se Svatonským, který pak v pohodě překonal brankáře Bártu – 1:0. Pražané se pak nikam nehnali a další šance patřily Čáslavi. V 17. minutě vypálil Bartl a branku jen těsně minul. Po půlhodině se zajímavým průnikem blýsl Kopic, avšak bez gólového efektu. Ve 31. minutě se hnal do dalšího rychlého protiútoku opět Svatonský, tentokrát si ale domácí gólman s jeho zakončením poradil a míč vyrazil na rohový kop. Ještě před přestávkou stačil vyslat povedenou střelou čáslavský Haniak. Brankář Rada se ale blýskl skvělým zákrokem a míč, který se snášel pod břevno, stihl vyrazit na roh!

Jako první zahrozili po přestávce hráči z Julisky, konkrétně Jan Svatonský. Ten v 55. minutě pronikl po pravé straně a protlačil se až ke střele, která proletěla nad břevnem. V 70. minutě byl faulován Kunášek a míč si ke standardní situaci postavil Breite. Trefil však jen dobře postavenou zeď. V dalších minutách se domácí snažili o vyrovnání a začali si vytvářet tlak. Ovšem bez úspěchu. Až deset minut před koncem se do šance dostal Brožík, hlavou ale branku Dukly minul. V 87. minutě ještě zahrozil Fikejz, který si v pokutovém území zpracoval Haniakův centr. Z této akce domácí získali jen rohový kop, a z toho už pak žádné nebezpečí nezahrozilo.

A tak znovu udeřila Dukla! Už běžel nastavený čas, když se Pražané dostali do přečíslení dva na jednoho, které zakončil Dani Chigou – 2:0.

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Samozřejmě jsem spokojen s výsledkem, do sezony jsme vstoupili dobře. Ale nebyl to jednoduchý zápas. První gól jsme dali brzy, když Berger se Svatonským dobře vyřešili rychlý protiútok po standardní situaci soupeře. Ale paradoxně nám ten rychlý gól trochu ublížil, protože v následujícím úseku jsme hráli pasivně a chvílemi jsme se nechávali zatlačit. I když jsme si vypracovali dvě tři šance, tak s hrou jsem spokojený nebyl.

Po poločase se náš výkon zlepšil, ale neprosadili jsme se v momentech, kdy jsme mohli utkání rozhodnout. Domácí díky jednogólovému rozdílu stále cítili šanci na vyrovnání a my jsme se na chvíli dostali pod tlak. Ten se nám ale podařilo přečkat a následně jsme z brejku utkání rozhodli. Takže s výsledkem jsem jednoznačně spokojen, s výkonem už méně.“