clanek-1

Tomáš Berger se dostal do All Stars sestavy

09.09.2011,

FK Dukla Praha

4:0

(1:0)

6. kolo, Gambrinus liga 2011/12

FC Hradec Králové

Sestava domácí: Rada – Pospíšil, Mikula, Švejdík, Vrzal – Podrazký (68. Malý), Gedeon, Hanousek (87. Šiml) – Berger (81. Pázler), Lietava, Markovič.

Sestava hosté: Lindr – Plašil, Fukal, Chleboun, Poděbradský - Fischer, Pávek (52. Malinský), Hochmeister, Klapka, Štěpán (58. Zelený) – Dvořák (79. Rezek).

  • Branky: 29. Berger, 51. Lietava, 64. Markovič z pen., 88. Malý z pen. ŽK: Mikula, Markovič, Lietava – Plašil, Fukal, Chleboun. ČK: 63. Plašil (HKR). Rozhodčí: Adam – Lhoták, Moláček.
  • Diváci: 1875
P R A H A - Útočník Tomáš Berger byl za svůj výkon v zápase s Hradcem Králové (4:0) nominován do ideální sestavy 6. kola Gambrinus ligy.

Jedenáctka All Stars je po každém prvoligovém kole sestavována z hlasů devíti českých médií. Útočník Dukly dostal čtyři nominace a do sestavy se letos probojoval už podruhé. Poprvé se mu to podařilo ve 2. kole po zápase s Dynamem České Budějovice.

All Stars Media 6. kola


Křížek (České Budějovice, 4 nominace) - Beneš (Jablonec, 7), Jarošík (Sparta, 7), Polák (8) - Štajner (oba Liberec, 9), Heinz (Olomouc, 9), Pilař (Plzeň, 8), Kovařík (4) - Lafata (oba Jablonec, 9), Bakoš (Plzeň, 4), Berger (Dukla, 4).

Za Duklu poprvé nastoupil útočník Ivan Lietava, který přišel na Julisku během tohoto týdne ze slovenské Žiliny. A na hřišti byl hodně vidět. Nejprve založil rychlý protiútok, po kterém střílel Podrazký – vedle. O pár desítek vteřin později zakončoval slovenský kanonýr po standardní situaci. Z ostrého úhlu mířil na vzdálenější tyč, ale těsně minul.

Dukla měla v úvodu velký tlak. Ve 4. minutě prošel mezi obránci Markovič, jenže byl faulován. Z následné standardky střílel Podrazký, jehož ránu zlikvidoval brankář Lindr. Pak o sobě dali vědět také hosté, když po rohovém kopu vystřelil z úhlu Plašil, překonal gólmana Radu a na brankové čáře vyhlavičkoval míč Patrik Gedeon.

Gól! Ve 29. minutě nahrál Hanousek z levé strany pokutového území před branku Bergerovi, který z malého vápna prostřelil brankáře Lindra – 1:0. Tento náskok si fotbalisté Dukly také odnesli o přestávce do kabin.

A krátce po začátku druhého poločasu jej navýšili. Ivan Lietava převzal míč po standardní situaci, pustil se mezi tři obránce a z patnácti metrů překonal střelou po zemi hradeckého brankáře – 2:0!

I další velká šance patřila Dukle, která se hnala do rychlého přečíslení 3 na 2. To skončilo nahrávkou do pokutového území na Tomáše Bergera, jemuž se ale nepodařilo míč zpracovat. Pak střílel z velké dálky Markovič – nad branku.

V 63. minutě Markovič nádherně obešel Plašila, který ho pak dokázal zastavit jen faulem zezadu ve vápně. Hradecký obránce dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Srbský útočník následně popřel rčení, které praví, že faulovaný hráč by neměl pokutový kop zahrávat a přízemní střelou k pravé tyči skóroval – 3:0!

O pět minut později dostal pěknou nahrávku Lietava, kterého však včasným vyběhnutím zastavil Lindr. Odražený míč sebral ještě Markovič, ale zakončit se mu nepovedlo. Další akce patřila hostům, když zblízka zakončoval Fischer. Brankář Filip Rada si připsal skvělý zákrok a střelu vytěsnil nad břevno.

A další fantastická akce Dukly: Lietava našel za obranou nabíhajícího Bergera, který se ještě snažil obejít brankáře. Ten mu míč vypíchl rukou. Pak na chvíli přebral aktivitu Hradec Králové, obrana Dukly si ale s jeho ofenzivní snahou poradila. V 82. minutě si pak sama vytvořila další příležitost ke skórování, když Lietava přiťukl patičkou míč Malému, jehož střelu brankář vyrazil.

Následně musel na brankové čáře zakročit Vrzal, když Fischer z rohu malého vápna překonal Radu a míč už směřoval do branky. Nedáš – dostaneš. Slavilo se na druhé straně!

Dvě minuty před koncem zápasu stáhl Chleboun rukou Šimla, který byl v té chvíli na hřišti jen pár desítek vteřin, a rozhodčí Adam nařídil pokutový kop. K tomu se postavil Petr Malý a střelou po zemi k pravé tyči poslal míč do sítě. Sudí však nařídil opakování penalty. A záložník Dukly ji proměnil naprosto stejným způsobem – 4:0!

Dukla tak získala další čtyřgólové vítězství v této sezoně.

Hodnocení trenéra:

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Dnes jsem spokojen s výsledkem i s předvedenou hrou. Myslím, že první důležitý moment byl v 5. minutě, kdy Gedeon vyhlavičkoval z lajny střelu Hradce. Pak byl náš výkon do 30. minuty poměrně slušný, což jsme vyjádřili také brankou. Jediný úsek, kdy nás soupeř přehrával, byl patnáct minut před přestávkou. Ale přežili jsme ho bez inkasované branky.

A druhý poločas byl z naší strany velice slušný. Byli jsme nebezpeční, byli jsme přímočaří, byli jsme důrazní. K tomu nám pomohl i příchod Ivana Lietavy. Využili jsme také chyby soupeře, kdy jsme rychle rozehráli po jeho ruce a odskočili do dvougólového vedení. Pak už jsme mohli předvádět hru, která je proti Hradci účinná – rychlý protiútok. Z toho jsme vytěžili další dvě branky. Takže dnes jsem s týmem velice spokojený.“

Václav Kotal (trenér Hradce Králové): „Utkání se mi nehodnotí dobře, protože si myslím, že jsme vítězství Dukle sami nabídli. Nevím, proč jsme na začátku hráli tak ustrašeně. Začali jsme hrát až po inkasovaném gólu. Ale všechno se stejně odvíjí od kvalitní obranné hry, která nám v současnosti nefunguje. Dostáváme strašně moc laciných gólů a pak se to s produktivitou, kterou v posledních zápasech máme, těžko obrací. Musíme se vrátit k tomu, co nás zdobilo. To je kvalitní bránění celého týmu.“