Dukla B: Škodovka nám ujela, vracíme se bez bodu

Mladá Boleslav "B"

2:1

(1:0)

11. kolo, ČFL skupina B muži B 2019/2020

Sestava domácí: Mikulec - Anderson (63. Dib), Glöckner, Král, Rudzan - Ewerton (83. Moravčík), Komárek, Kopa, Auer (83. Alhassan) - Dohnalík (87. Angelozzi), Vejr (63. Yerkhov).

Sestava hosté: Šťovíček - Novák, Fišl (63. Houha), Kovernikov, Kovaľ (46. Veniger), Trávníček (63. Mentberger), Kozel, Studnička (70. Kim), Dancák, Ullman, Bezdička (63. Pallacios).

• Branky: 21. Ewerton, 51. Auer - 74. Palacios.
V jedenáctém kole zajížděl B-tým Dukly na hřiště FK Mladá Boleslav B. V úvodní dvacetiminutovce byli domácí aktivnější a dostali se do jednobrankového vedení. Aktivnější domácí kontrolovali vývoj utkání a po změně stran v 51. minutě zvýšili náskok na dvoubrankový rozdíl. To již začala být nebezpečná i Dukla, ale bez gólového vyjádření, až v 74. minutě se prosadil střídající Palacios a po snížení na 2:1 pro domácí převzala Dukla iniciativu, ale výsledkem byl jen gól v nastavení, který rozhodčí Vychodil kvůli ofsajdu neuznal. Domácí se tak v tabulce dostali před naše béčko a po odehraném 11. kole jim patří 7. místo se ziskem 17 bodů. Béčko Dukly kleslo na 10. místo v tabulce se ziskem 16 bodů.

Domácí začali náporem a v první desetiminutovce zahrávali tři rohové kopy, kdy zakončoval hlavičkou "koníčkem" domácí Král, ale Šťovíček byl připraven. V 15. minutě vyslal domácí záložník Ewerton technickou střelu na branku Dukly, ale Šťovíček byl opět připraven a střelu vytěsnil na roh. Na konci první dvacetiminutovky se domácí dostali do vedení 1:0, když po přihrávce Vejra skóroval Ewerton. Dukla kontrovala o dvě minuty později prudkou střelou Kozla ze 30 metrů, ale také domácí brankář byl pozorný a střelu chytil.

Po změně stran se dostal do střelecké příležitosti duklácký Studnička, ale domácí branku překopl. Poté ale v 51. Ewertonův trestný kop obrana Dukly odvrátila jen na hranici šestnáctky, odkud domácí Auer přízemní ranou prostřelil shluk hráčů a dostal Mladou Boleslav do vedení 2:0. Hned v následující, 52. minutě, Trávníček v gólové příležitosti ranou z 15 metrů těsně minul boleslavskou branku a v 53. minutě při průniku do pokutového území mu pádem pod nohy sebral míč pozorný boleslavský brankář Mikulec. Krátce nato po nejistém zákroku domácího brankáře po rohovém kopu hostů Ullman netrefil odkrytou domácí branku a po prostřídání v hostujícím celku Palacios z trestného kopu z 20 metrů vystřelil jen těsně nad domácí branku. V 74. minutě prokličkoval mezi trojicí domácích hráčů do velkého vápna Palacios a podél vybíhajícího brankáře snížil na 2:1 pro Mladou Boleslav. I když pak Dukla získala herní převahu, ke gólovému vyjádření to nevedlo. V dvouminutovém nastavení sice Dukla dostala míč za záda domácího brankáře, ale branka nemohla být uznána kvůli ofsajdu.

Utkání rozhodoval rozhodčí Vychodil, spolu s asistenty Němcem a Hrkalem.