Dukla B: Ze Stínadel veze B-tým po dobrém výkonu tři body

Teplice "B"

1:5

(0:3)

9. kolo, ČFL skupina B muži B 2019/2020

Sestava domácí: Blažek - Kodad, Liška, Hasil, Baftijar (46. Zárybnický) - Trubač, Soungole (54. Černý), Šimeček - Šup - Berešík (69. Vobecký), Mustafič.

Sestava hosté: Šťovíček - Novák, Fišl, Kovernikov, Dancák, Mentberger (54. Trávníček), Kozel (74. Kim), Studnička, Lauko (69. Palacios), Ullman (86. Kosík), Krunert (61. Houha).

• Branky: 87. Vobecký - 27. Krunert, 35. Studnička, 40. a 52. Ullman, 73. Kozel.
V devátém kole zajížděl B-tým Dukly na hřiště FK Teplice B. Původně plánované utkání na hřišti v Dubí bylo přeloženo na umělou trávu do areálu Na Stínadlech v Teplicích. Umělá tráva lépe vyhovovala mladíkům z Dukly, kteří kontrolovali vývoj utkání a po poločasovém vedení o tři góly, přidali ve druhé půli ještě dvě branky. Navíc hráči Dukly nastřelili dvakrát konstrukci domácí branky. Domácí korigovali na 1:5 v samém závěru zápasu.

Domácí začali náporem a v prvních dvou minutách zahrávali dva rohové kopy, Dukla kontrovala o minutu později také rohovým kopem, ale ani Dukla z této výhody nic nevytěžila. Hosté se po té uklidnili a výsledkem byla v šesté minutě gólová šance hostujícího celku, když postupoval na domácího brankáře Krunert, ale jeho umístěná střela ze 7 metrů skončila jen na tyči domácí branky. Domácí zahrozili ve dvanácté minutě, ale útočník Mustafič na malém vápně nezpracoval centrovaný míč z pravého křídla a míč mu odskočil a skončil v zázemí. Další gólová šance Dukly se urodila v 17. minutě po centru z pravé strany od Dancáka, ale dobře naběhlý Mentberger zakončoval ze 7 metrů vedle domácí branky. Do třetice však Dukla již byla úspěšná, po kombinaci Krunert - Ullman - Krunert, zakončoval přesně Krunert z 8 metrů, 0:1 pro hosty. Domácí pak zahrozili v 35. minutě po trestném kopu z levé strany, ale domácí Šup z deseti metrů branku Dukly přestřelil. Dejvický celek pokračoval ve svěžím tempu a hned nato vstřelil další gól Studnička z 12 metrů po přihrávce Dancáka z pravého křídla, 0:2. Poté agilní Krunert překvapil domácího brankáře falšovanou střelou z levé spojky ze 16 metrů, ale míč směřující do pravého vinglu se odrazil od břevna do hřiště. Hned v následující minutě si lehkonohý Mentberger dobře naběhl na přihrávku, ale z malého vápna se jeho křížná střela jen lehce otřela o tyč.

Ve 40. minutě to už bylo 0:3, když si na pěknou přihrávku od Kozla naběhl Ullman a ze 13 metrů mezi nohama vyběhnutého brankáře zvýšil na uklidňující rozdíl tří gólů. Domácí pak měli ještě možnost ohrozit branku Dukly z trestného kopu z levé spojky z 23 metrů, ale přízemní střela Trubače skončila těsně vedle levé tyče Šťovíčkovy branky. Poslední minuta první půle pak přinesla přečíslení domácí obrany 6:2, když rychlou akci Dukly zakončoval z levé spojky ze 17 metrů Lauko, jehož ostrá rána skončila půl metru nad domácí brankou.

Do druhé půle domácí vystřídali v obraně Baftijara vysokým Zárybnickým. Obraz hry se však nezměnil. Dukla měla vývoj zápasu ve svých rukou. Ve 49. minutě neproměnil po přihrávce Studničky Dancák svoji gólovou příležitost a v téže minutě po rohovém kopu z levé strany zahrávaném Laukem, hlavičkoval z 8 metrů nabíhající Fišl, ale jeho hlavičku domácí brankář Blažek kryl. Krátce nato svým druhým gólem Ullman zvýšil na 0:4 pro Duklu, když po akci Studnička - Lauko zakončoval z 5 metrů Ullman. Další gólová šance Dukly se zrodila v 58. minutě - po centrovaném míči z pravého křídla zakončoval hlavou z 5 metrů Kozel, ale jeho hlavička mířila přesně do míst, kde stál domácí brankář. Do další šance se opět dostal Kozel , a to po ulici od Palaciose, ale střela z 10 metrů skončila těsně vedle domácí branky. Do třetice byl Kozel po přihrávce Studničky úspěšný a na ukazateli skóre to již bylo 0:5. Domácí se nakonec přeci jenom čestného úspěchu dočkali, po zaváhání v obraně Dukly se dostal k zakončení ze 13 metrů Vobecký, a upravil tak na konečných 1:5 pro Duklu.

Rozhodčí udělil jednu žlutou kartu Trávníčkovi z Dukly za diskusi s rozhodčím. Utkání rozhodoval přesně a s citem rozhodčí Kubec, spolu s asistenty Janochem a Cihlářem.