clanek-1

27.05.2018, 11:00
EDEN ARÉNA

SK Slavia Praha

2:0

(1:0)

9. kolo, Juniorská liga 2017/18

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Lisa – Bejbl (73. Krupička), Beňo, Petrák, Rondič, Krejdl, Mitrano (61. Janoušek), Bucha, Vilotič, Sintean (87. Azilinon), Bjeloš (78. Čerňanský).

Sestava hosté: Czehowsky – Petryk, Šimek, Neca, Lauko - Zubashivskij (81. Kaník), Dancák, Král (76. Vyleta) - Kolman (66. Barták), Greš, Lohoyda.

  • Branky: 26. Rondič, 64. Bjeloš.
    ŽK: 24. Vilotič, 47. Bjeloš, 54. Mitrano – 51. Petryk, 69. Dancák.
    Rozhodčí: Severýn – Fišer, Kubr.

Začátku zápasu dominovala opatrnost. Dukla se poté dvakrát dostala do zajímavé příležitosti, ale Lohoyda ani Zubashivskij se k zakončení nedostali a ve vápně spadli, ani v jenom případě však rozhodčí pokutový kop neodpískal.

Domácí Slavia postupně začala přebírat iniciativu a byla rychle odměněna. Centrovaný míč našel Imada Rondiče, který ve vápně hlavou prostřelil Czehowského. V závěru poločasu vyslal do šestnáctky nebezpečný centr z rohového kopu Alejandro Mitrano, ale nikdo ze slávistických hráčů na míč nedosáhl.

Slávisté drželi více balon, získávali rohové kopy, ovšem dlouho čekali na pojišťující branku. Tu mohl zařídit v 63. minutě Bjeloš, jenž se řítil sám na gólmana, udělal Czehowskému kličku, ale poté z úhlu nedokázal trefit odkrytou bránu. O minutu později se už však Nikola Bjeloš mohl radovat. Slávisté využili chyby dukelské obrany, Bjeloš si seběhl na pas za obranu a přízemním pokusem prostřelil Czehowského. Ve zbytku utkání domácí nepustili Duklu do žádné vážnější šance a na závěr sezony si připsali 3 body.

Hodnocení trenéra:

Michal Kolomazník: "Tentokrát to nebylo naše utkání, byli jsme pomalí a nepřesní v kombinaci, bez nápadu a v podstatě bez brankové příležitosti. Na druhou stranu, co jsme sami soupeři nabídli, to de facto využil a právem vyhrál. Závěrem bych chtěl klukům za sezonu poděkovat a popřát jim jak v osobním, tak v tom fotbalovém životě spoustu úspěchů, ať už to bude v jakémkoliv dresu."