SK Sigma Olomouc

3:2

(1:1)

5. kolo, Juniorská liga 2017/18

Sestava domácí: Reichl – Kodeš, Kotouč (C), Surzyn, Grygar, Chytil, Grečmal (72. Šidlík), Kamas (75. Vybíral), Langer (82. Kratochvíl), Raab, Galus.

Sestava hosté: Czehowsky (C) – Kolman (70. Vilímek), Neca, Petryk, Lauko - Král (76. Čermák), Šolaja, Kott - Vyleta (46. Kubů), Kott, Lohoyda, Zubashivskij.

• Branky: 5. Kamas, 74. Chytil, 86. Raab – 44. Zubashivskij, 84. Neca.
    ŽK: 49. Langer, 58. Kotouč, 87. Chytil – 52. Zubashivskij, 58. Lohoyda.
    ČK:
    Rozhodčí:

V 5. minutě šla Sigma do vedení. Po centru na zadní tyč se následně z blízkosti prosadil střelou do protipohybu gólmana Czehowského Vojtěch Kamas. Dukla mohla srovnat ve 22. minutě střelou Kotta, ale ten z pravé strany minul bližší tyč Reichlovy branky.

Ve 26. minutě se připomněli domácí. Sigma zahrávala přímý kop, ale Chytilovu střelu Czehowsky dokázal dobrým zákrokem vyrazit na roh. Pražané postupem času hru vyrovnali a v závěru poločasu i skóre. Ve 44. minutě se z přímého kopu zahrávaného z levého okraje vápna trefil krásně k bližší tyči VOLODYMYR ZUBASHIVSKIJ a určil, že do kabin se šlo za stavu 1:1.

Prvních třicet minut druhého poločasu nenabídlo příliš atraktivní fotbal. Hrál se spíše fyzický fotbal a k vidění bylo málo šancí. To ale změnil v 74. minutě Mojmír Chytil, který si našel střílenou přihrávku z pravé strany a střelou z malého vápna vrátil Hanákům vedení.

Závěr zápasu přinesl gólovou podívanou. V 84. minutě se prosadil po rohu hlavičkou NICK NECA, když gólman Reichel neudržel ve svých rukavicích důraznou ránu německého stopera a následně mu míč propadl až za brankovou čáru. Zdálo se, že zápas spěje do remízového konce, ale Olomouc stihla brzo odpovědět. Centr z pravé strany si ve vápně našel nikým nehlídaný Lukáš Raab a rozhodl tak o vítězství svého týmu.

Michal Kolomazník: "Hned zkraje jsme inkasovali a ještě dalších 20 minut jsme se na hřišti doslova hledali. Postupem času jsme hru srovnali a přicházely i šance, bohužel bez využití. Dočkali jsme se těsně před půlí po trestném kopu. Druhá půle byla živější a čekalo se na gól, soupeř šel do vedení a kluci se hnali za vyrovnáním, kterého se dočkali. Jenže tak jako v minulém utkání jsme opět ke konci inkasovali a odjížděli tentokrát domů bez bodu. Je třeba ocenit hráče  U19, kteří si zkusili tuto soutěž poprvé a obstáli."