29.04.2018, 10:15

FK Dukla Praha

4. kolo, Juniorská liga 2017/18

Bohemians 1905

Sestava domácí: Hruška - Barták (60. Burget), Šimek (C), Bezpalec, Preisler – Král (67. Kolman), Dancák, Lauko – Djuranovič, Lohoyda (70. Vyleta), Zubashivskij (73. Neca).

Sestava hosté: Kouba – Brak, Václavík, Horizrál, Káš (C), Dias (72. Buneš), Jeslínek (85. Nátr), Bassey (67. Vetešník), Přibyl, Hadi (80. Vieira), Begič (74. Vrána).

• Branky: 3. Djuranovič, 11. Zubashivskij – 4. Jeslínek, 31. Dias, 36. Dias (pen.), 57. Begič, 69. Dias.
    ŽK: 29. Václavík, 73. Vetešník.
    Rozhodčí: Matějček – Hrabovský, Wilczek.

Do malého pražského derby vstoupila lépe domácí Dukla. Hlavní zásluhu na brzkém vedení měl střelec branky Uroš Djuranovič. Nicméně záhy se podařilo hostujícímu týmu vyrovnat. Autorem vyrovnávacího gólu byl Jiří Jeslínek. Hektický úvod utkání pokračoval i nadále. V 11. minutě vrátil vedení dukelským fotbalistům VOLODYMYR ZUBASHIVSKIJ.

Ve 26. minutě mohli domácí hráči zvýšit svůj náskok na dvoubrankový. Gólman Kouba byl však proti a tvrdou střelu vyrazil. Namísto toho se prosadili klokani. Ve 31. minutě vstřelil branku Lucas Dias. Za necelé čtyři minuty byla odpískána penalta ve prospěch Bohemians a byla jim tak nabídnuta příležitost se poprvé v zápase ujmout vedení. Nabídnuté možnosti využil autor předchozí trefy Lucas Dias a pokutový kop proměnil.

Do druhého poločasu vstoupila aktivněji Dukla a hnala se za vyrovnáním. Bohužel v 57. minutě přidali vršovičtí čtvrtý gól. Prosadil se Ismar Begič. Zanedlouho byl v permanenci domácí brankář Hruška, když musel vyrážet střelu jednoho z hráčů v pruhovaných dresech. Definitivní rozuzlení zápasu nastalo v 69. minutě. Pátou přesnou trefu hostujícího týmu zaznamenal Lucas Dias a zkompletoval tak hattrick.

Hodnocení trenéra:

Michal Kolomazník: "Dvakrát jsme vedli a vždy nechali soupeře vyrovnat, navrch jsme vytvořili zbytečnou penaltu a do šaten odcházeli s jednobrankovým mankem. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a chtěli co nejdříve srovnat. To se nám bohužel nepovedlo a když soupeř po dvou rychlých akcích stav navýšil, bylo rozhodnuto.Je třeba otevřeně říct, že soupeř byl tentokrát nad naše síly."